Новий будинок мерії в Одесі: спочатку купили за 11,5 млн грн, а потім – за 185 млн грн

УКРАЇНА
24.10.2017, 08:07
Новий будинок мерії в Одесі: спочатку купили за 11,5 млн грн, а потім – за 185 млн грн

Незабаром у одеській мерії буде новий адміністративний будинок. Можливо.

Нагадаю історію питання: в Одесі був колись відомий завод «Краян». Зараз на його місці руїни. Адміністративна будівля знищеного заводу спочатку купила литовська фірма Uab Naster. А минулого року у литовців будівлю викупила компанія «Девелопмент еліт». За 11, 5 мільйонів гривень. Орієнтовно – 390 тисяч доларів.

Компанія була створена і зареєстрована 25 серпня 2016 року, а вже 26 серпня 2016 року стала, на підставі договору купівлі-продажу, власником адмінбудівлі. Спритно як.

А потім мер Труханов вирішив, що цю будівлю просто необхідно купити для розміщення всіх міських служб. Раціонально ж. І добре. Тому що міські служби дійсно розкидані по всьому місту. Практично всі вони розташовані в дуже гарних приміщеннях, частина з яких – пам’ятки архітектури. Підприємливий одеський мер так і сказав – все здамо в оренду. Можливо, навіть дитячі садки там розмістимо. Все ж знають, який гаплик з дитячими садками в Одесі. Меру повірили. Ну не думати ж нам, що з цими прекрасними і звільненими будівлями підприємливий мер може щось намутити, правда?

Місто вже переживало подібний сумний досвід. У 2010 році в обмін на будівлю на околиці міста в районі 2-й Застави (там планувалося розміщення служби реєстраторів), мерія віддала в приватну власність, за безцінь, 23 об’єкти нерухомості в історичному центрі міста, в тому числі центральний ЗАГС біля Одеського театру опери та балету.

За підсумками всіх причетних відбулися легким переляком. Не більше.

І все б добре з цією спецоперацією по «Краяну». Крім одного, дуже красномовного фактика. Одеська міська рада рівно рік тому, в особі одеських несамовитих депутатів, дала добро на покупку будинку за 185 мільйонів гривень (6, 5 мільйонів доларів приблизно). 185 мільйонів заплатити за те, що було куплено за 11,5 мільйона – це треба вміти, скажу я вам. І це без особливих стрибків долара, в один і той же рік.

Зоя Казанжи

журналістка, громадський діяч, письменниця

вибір редакції