Created with Sketch.

«Новий Ізраїль», або як українців зомбують мультикультурною толерантністю

20.12.2022, 06:49
Фото: Telegram

За роки незалежності наша політика була лише інструментом у руках олігархів. Саме вони вирішували, куди йти Україні – в Європу чи в росію.

Мабуть, уже всі знають, хто представлятиме Україну на Євробаченні-2023. І багато хто вже бачив опуси наших ура-патріотів із символом нації у нікнеймах про те, як же це круто, що весь світ побачить, яка Україна толерантна.

Особливо смішно це виглядає на фоні перемоги "Калуша". Жах! Це ж скільки людей повірило в методичку критичної расової теорії, самі того не розуміючи, але це не дивно і трапляється далеко не вперше.

Так само було з фемінізмом і ґендерною ідеологією, чий бум припав на постмайданний час (а саме, після 2014 року – прим. ред.). Українські панянки так само сліпо перейняли проблематику західних країн та повірили у тисячолітній гніт патріархату; патріархат у постсовковій Україні, так, це дуже цікаво.

Нині ж українська так звана "прогресивна" публіка, наситившися проблемами жіночих умів, радо переспівує щемливу історію про системний расизм і білий супрематизм. Дуже актуальна для України тема, особливо під час війни, але це симптом.

Ця сліпа віра у слова лівацьких проповідників зумовлена, на мій погляд, кількома причинами. Перерахуємо їх нижче по пунктах:

За роки незалежності наша політика була лише інструментом в руках олігархів, не маючи жодного ідеологічного забарвлення та стратегічного плану. Суцільний популізм та відпрацювання грошей (як олігархів місцевого розливу, так і західних донорів) створили таку політичну екосистему, в якій могли вижити лише пристосуванці.

Ідейні люди, якщо і потрапляли в це кодло, розчаровувались та йшли. Така політична пасивність України підготувала чудовий і пухкий ґрунт для безболісного насаджування ідеологічних конструктів з усіх боків.

Не лише своєї, а й світової. Зрощені постсовковою школою діти не навчені мислити та аналізувати, адже нас вчили лише зубрити "правильні" відповіді та не ставити зайвих питань.

Історія є важливою дисципліною для життя держави, а відсутність розуміння історичного процесу та висновків із помилок наших предків обрубує нам можливість подальшого розвитку, бо ми наступаємо на ті самі граблі. Щобільше, це незнання унеможливлює розуміння контекстів.

Що б не казали, але українці й досі не можуть позбутися цієї проблеми, а тому будь-які західні віяння сприймають із захопленням. Це напряму пов'язано із систематичним занепадом культури часів незалежності й також залежність від російського інфопростору, в якому домінував образ хохла, який нічого з себе не представляє.

Звісно, Революція гідності почала нові процеси, які долатимуть ці проблеми, а повномасштабна війна їх прискорила. Однак, ця швидкість і додає складності.

Чому? Ну, бо деякі аспекти потребують тривалого і глибокого пропрацювання; але маємо, що маємо...

Тому у цій ситуації дуже важливо обривати ці тренди бодай на своєму індивідуальному рівні у колі свого спілкування. Рене Ґенон писав, що «сучасний світ неможливо змінити, але ти принаймні не маєш погоджуватись з наявним станом речей», – так от, наша війна таки дає можливість щось змінити й цю можливість необхідно вхопити!

Читайте також
Талановита і хоробра молодь торує шлях нам у світле майбуття
Війна
Довбаний парад лицемірства від західних партнерів Москви
Політика
Офіцери армії Наполеона відпускали полонених під чесне слово не воювати
Історія
Так, «як раніше» було, вже не буде ніколи
Опінії
Парламент Болгарії заборонив у школах ЛҐБТ-пропаганду
Світ
Нобелівські лауреати вимагають від українців припинити стріляти заради миру
Війна