Новий сталінізм на росії

СВІТ
22.10.2023, 08:09
Новий сталінізм на росії

У республіках Надволжя практично синхронно пройшли рейди ФСБ. Затримано діячів національних рухів корінних народів і незалежних журналістів.

Найбільша хвиля терору ФСБ пройшла у Мордовії проти ерзянської інтелігенції. Про це повідомив Інязор (верховний старійшина) народу ерзя та президент Ліги вільних націй Боляень Сиресь.

Таким чином кремлівський режим намагається залякати тих небагатьох пасіонаріїв, які відкрито виступають проти московської окупації. Це цілеспрямований план із зачищення решток неугодних та інакодумців.

Зі слів Боляєня Сирєся, російські силовики у масках незаконно затримали понад 10 осіб. Серед них: попередній Інязор 83-річний Кшуманцянь Піргуж і 90-річний письменник Нуянь Відяз. Також у лапах ФСБ перебувають щонайменше 8 неназваних ерзянських самостійників, яких звинувачують в «екстремізмі» та «роботі на Україну».

Варто зазначити, що після 24 лютого 2022 року репресії та гоніння діячів національних рухів поневолених Москвою народів уже стали більш масовим явищем, ніж раніше. Крім ерзян, карателі із ФСБ також полюють на мокшан, татар, удмуртів, карелів, марійців, ойрат-калмиків, саха-якутів, інгушів, ічкерійців, адиґів і башкортів, які розгорнули підпільну боротьбу.

Кремль та його намісники у так званих суб'єктах ресурсної федерації, як от Мордовія чи Чечня, знають, що національні активісти представляють та захищають інтереси людей, на відміну від «позасистемної ліберальної опозиції», а отже є загрозою режиму. Російська диктатура боїться весни поневолених народів, а тому зачищає поле від останніх, національно свідомих пасіонаріїв.

Насамкінець додамо, що з українського боку відбувається якісна інформаційна робота із представниками націй Надволжя, Кавказу, Уралу та Сибіру. Зокрема, днями на державному телеканалі «FreeДом» виклали фільм про спротив ерзян і мокшан кремлівському режимові.

Читайте також:
Війна
Московити продовжують чинити психологічний тиск і здійснювати терор на українців Півдня та Сходу. Ворог прагне тотальної деморалізації.
28 березня, 20:25
Війна
Незалежно від того, хто і як голосував від серпня 1991 року у прикордонних регіонах України, винні у смертях наших громадян лише росіяни.
20 березня, 06:01
Опінії
У ворога на нашу перлину Причорномор'я плани ще від 2014 року. Проте наша Одеса не по зубах московитам, які всюди сіють смерть.
17 березня, 13:00
Війна
49-річний Мікалай Аляксееў був дійсним військовослужбовцем Полку імені Кастуся Каліноўскага. Днями його застрелили терористи ФСБ РФ.
10 березня, 13:00
Війна
Попри кількісну перевагу озброєному до зубів ворогу все ж бракує власного «гарматного м'яса». Тому московити відловлюють українців.
26 лютого, 21:41
Війна
Показове судилище у дусі сталінського СССР відбулося напередодні на Донеччині. Захисникам України винесено обвинувачувальні вироки.
09 лютого, 12:36