Новозеландський пілот у заручниках сепаратистів

СВІТ
09 лютого, 15:07
Новозеландський пілот у заручниках сепаратистів
Фото: google

Сепаратисти Західного Папуа, які викрали пілота, вимагають від Австралії та Нової Зеландії розірвати військові відносини з Індонезією.

Повстанська група захопила капітана Філіпа Мертенса та підпалила невеликий комерційний літак після того, як він безпечно приземлився в селі Паро в регіоні Ндуга у вівторок. Вважається, що п’ять пасажирів із Західного Папуа, які перебували на борту, у безпеці. Пілота зараз розшукують індонезійські сили безпеки.

Національна визвольна армія Західного Папуа (TPNPB) повідомила, що атака була частиною стратегії угруповання щодо відновлення незалежності Західного Папуа, яка зараз є частиною Індонезії. Боротьба за суверенітет точиться з того часу, як багатий ресурсами регіон був переданий під контроль Індонезії під час голосування під наглядом ООН у 1969 році. Останніми роками напруженість значно загострилася внаслідок посилення насильницького конфлікту між борцями за незалежність та владою Індонезії.

«Він наш другий заручник», — сказав речник командувача TPNPB Еганус Когея За даними Міжнародного комітету Червоного Хреста, деяких заручників утримували більше чотирьох місяців. У заяві Еганус також вимагав припинити всі вхідні рейси до аеропорту Паро і сказав, що пілот не буде звільнений, доки уряд Індонезії не визнає незалежність Папуа. Уряд Індонезії визнає TPNPB терористичною групою.

Читайте також:
Світ
Троє ізраїльських солдатів були вбиті єгипетським офіцером безпеки під час перестрілки на ізраїльському боці кордону.
10:25
Світ
Річка Шабелле в центральній частині Сомалі вийшла з берегів і затопила місто Беледуейн.
02 червня, 11:47
Світ
У багатому нафтою регіоні Сіньцзян почалося буріння свердловини, яка стане найглибшою в історії Китаю.
31 травня, 14:01
Світ
Чоловік кандидатки, яка посіла друге місце, не змирився з поразкою, вийшов на сцену і зламав корону переможниці.
30 травня, 15:20
Світ
Три астронавти Shenzhou-16 вилетіли з Центру запуску супутників Цзюцюань у вівторок вранці, попрямувавши до космічної станції Tiangong.
30 травня, 07:48
Життя
Найвище і найпочесніше призначення Жінки дати світові нове життя. Бути матір'ю не обов'язок чи вимога, але дар!
14 травня, 17:23