Облили зеленкою та змусили вибачатися перед пам’ятником

ВІЙНА
09.08.2022, 16:22
Облили зеленкою та змусили вибачатися перед пам’ятником

Як зустрічали депутата-колаборанта опзж із СІЗО

За інформацією СБУ, саме Замирайло, за планами зрадників, мав очолити окупаційну владу на Черкащині, якби ворогу вдалося захопити регіон, - повідомляє "5-й канал"

Облили зеленкою та змусили вибачатися перед пам’ятником загиблим українським воїнам. Так у Черкасах міські активісти зустріли із СІЗО депутата опзж Олександра Замирайла. Його звинувачують у колабораціонізмі. За інформацією СБУ, саме Замирайло, за планами зрадників, мав очолити окупаційну владу на Черкащині, якби ворогу вдалося захопити регіон.

Як зустріли депутата з СІЗО та водили по місту – розповідає журналістка "5 каналу" Яна Лимаренко.

Черкаські активісти зустріли на волі депутата опзж Олександра Замирайла із СІЗО. Підозрюваного в колабораціонізмі та співпраці з ворогом випустили під заставу. Активісти намагалися не дати Замирайлу вийти із СІЗО, а потім змусили повертатися назад до установи – але по той бік дверей йому більше не відчинили.

На імпровізований мітинг вийшли військові, депутати міськради та активісти. Підозрюваний намагався переконати, що невинен.

"Я тут живу, я з першого дня війни, я допомагаю людям і армії українській!" – переконував Замирайло.

Але найпростішу перевірку на зрадника від громадськості не пройшов – не зміг сказати, хто путін.

Як не пройшов тест і від черкаських слідчих – на суді вони представили докази вини депутата і його дружини. Чоловік не лише виправдовував російську агресію проти України, а й планував очолити окупаційну адміністрацію на Черкащині, якби ворогу вдалося захопити регіон. Слідчі надали записи розмови Замирайла, де він бажає смерті українським воїнам, а з дружиною п'є за перемогу путіна та його здоров’я.

Замирайлу таки вдалося оминути активістів та піти, але його все одно наздогнали в центрі міста й облили зеленкою. Далі депутата привели до пам’ятника загиблим військовим.

Військовослужбовець Андрій – один із тих, хто був на мітингу. Прийшов віддати шану всім загиблим військовим, які боронили Україну.

"Багато наших побратимів віддало життя, і його слова зачепили дуже багатьох людей. Усі колаборанти, які сприяють знищенню нашої країни, мають понести відповідальність – сидіти за ґратами або разом із нами, з автоматом в руках, відвойовувати нашу незалежність", – сказав військовослужбовець Андрій.

Замирайло – колишній керівник фракції "опозиційної платформи за життя" в Черкаській міськраді. На початку повномасштабної війни двоє його колег самі вийшли з партії та склали депутатські мандати, але не Олександр – каже депутат міськради Сергій Кудахтін.

"Усім нам від початку війни, коли ми вимагали від нього скласти мандат, вийти з фракції, а він розповідав, що "я патріот, я волонтерю, політика – вона в Києві, я патріот, я за Україну". Така трагедія світового масштабу розігралась, і хтось бажає перемоги путіну – я думаю, що для більшості людей, і для мене особисто ця людина – ворог, колаборант, і не заслуговує в принципі ходити по наших з вами вулицях", – розповідає депутат міськради Сергій Кудахтін.

У прокуратурі наполягають на апеляції щодо звільнення колаборанта під заставу. Вважають суму застави у 208 тисяч гривень – замалою і вимагають утримання підозрюваного в СІЗО.

"Ми наполягатимемо на тому, що були виконані вимоги прокурорів і застава була збільшена з 200 тисяч до мільйона гривень, у подальшому прокурори принципово стоятимуть на реальній мірі покарання цій особі та іншим, які причетні до злочинів, пов’язаних з російською агресією. Максимальна міра, передбачена кримінальним кодексом України – від 5 до 8 років з конфіскацією майна", – заявив начальник відділу Черкаської обласної прокуратури Микола Мартинюк.

Черкаські активісти теж готуються до апеляції, яка має відбутися 9 серпня, і вже оголосили збір під будівлею суду.

Автори : Олександр Лісовий, Яна Лимаренко
Читайте також:
Політика
Співмешканкою ліквідованого зрадника Киви виявилася колишня коханка Віталія Захарченка Тетяна Поп.
вчора, 13:10
Політика
Киву було вбито двома пострілами — у груди і голову, першим його поранили, другим добили.
07 грудня, 10:38
Політика
У підмосковному котеджному селищі Супонєве сьогодні знайдено мертвим зрадника Іллю Киву.
06 грудня, 17:05
Війна
Про це відкрито говорять самі правоохоронці.
31 жовтня, 09:25
Кримінал
Українські контррозвідники викрили чергового агента ворожої спецслужби. Чоловік наводив ракети на об'єкти інфраструктури Харківщини.
19 жовтня, 15:56
Війна
Проросійські маріупольці їздять відпочивати в Євросоюз і прославляють РФ. Українська держава ігнорує подібні факти.
11 жовтня, 08:48