Обвинувачений у корупції Микола Різник взяв на поруки підозрюваного у корупції Мирослава Носу

КРИМІНАЛ
24 січня, 10:00
Мирослав Носа та Микола Різник
Мирослав Носа та Микола Різник

Кругова порука корупціонерів. Градизькому селищному голові обрали запобіжний захід.

Голові Градизької громади Мирославу Носі 23 січня в Октябрському райсуді Полтави обрали запобіжний захід. Йому призначили особисту поруку.

Про це повідомляє Суспільне.

За Мирослава Носу поручились голови Великорублівської, Козельщинської, Новосанжарської, Опішнянської громад. Прокурор клопотав про запобіжний захід у вигляді застави.

У Полтаві обрали запобіжний захід Мирославові Носі
На судове засідання прийшли і голови інших громад Полтавщини. Суспільне Полтава

«Техніка куплена була у використанні з тих оголошень, які були на «Авторіа». Тендерна процедура свідчить про те, що не так багато бажаючих є продавати таку техніку громадам. Кожен продавець виготовив оцінку, в якій вартість автомобіля вища, ніж фактично продав виконавчому комітету. Тобто це просто умисна гра. Більше того, як зазначили сьогодні, той транспорт, який прокуратура з поліцією знизила у вартості, ніхто навіть в очі не бачив. Як можна оцінювати те, чого ніхто не бачив? На паперах? Я вважаю, що це просто умисна ситуація, коли занизили вартість, щоб пред'явити обвинувачення», — повідомив голова Градизької громади Мирослав Носа.

Запобіжний захід голові Градизької громади Мирославу Носі, якого підозрюють у зловживанні службовим становищем, мали обрати ще 21 січня.

Тоді до суду також прибули вісім керівників громад Полтавщини, аби, як сказав Мирослав Носа, взяти його на поруки, а також військовослужбовці.

Однак у засіданні оголосили перерву до 13:15 23 січня.

Віталій Бойко
Віталій Бойко, прокурор. Суспільне Полтава

«Ми ж усі працюємо, спілкуємося в одному середовищі, це не було якоюсь таємницею для мене. Потрібно підтримувати колегу, я його знаю не один рік, я йому довіряю, я знаю, що ця людина не підведе. Для нього важливий його імідж, підтримка і довіра до нього з боку людей. Тобто, це не просто там процедурна річ, якось потрібно витягувати незрозуміло звідки і незрозуміло як. Він не заслуговує на те, щоб до нього ставились, як до якогось злочинця і тому тут ви бачили був присутній не я один, а ще декілька голів громад, які відклали свої справи і приїхали підтримати. Я повинен забезпечити його явку на вимогу слідчого, на вимогу прокуратури, працівників правоохоронних органів і суду. Враховуючи, що ми працюємо в одному районі, не думаю, що це буде проблемою», — повідомив голова Козельщинської громади Олександр Троцький.

Це зробили, аби сторона захисту ознайомилася зі справою. Мирославу Носі, якого підозрюють у зловживанні службовим становищем, що призвело до понад 1,5 мільйона збитків громаді, повідомили про підозру 16 січня. Однак повістку до суду тоді не вручили, розповів голова громади.

Прикметно, що Мирослав Носа сам відмовився отримувати документи.

24 січня в Октябрському райсуді Полтави голову Градизької громади Мирослава Носу не відсторонили від посади на час розслідування. Таке рішення ухвалили під час засідання, на якому розглядали відповідне клопотання прокуратри.

Про це із судової зали повідомила кореспондентка Суспільного.

Обвинувачений у корупції Микола Різник взяв на поруки підозрюваного у корупції Мирослава Носу_5

17 січня Градизькому селищному голові Мирославу Носі оголосили нову підозру. Носу підозрюють у привласненні бюджетних коштів на суму понад 1,5 мільйона гривень.

Згідно з даними слідства, упродовж жовтня 2022 — травня 2023 років селищний голова за бюджетні кошти за цінами, які були завищеними, закупив навантажувач та чотири мікроавтобуси. Усі тендери проводилися для єдиного учасника, якого визнавали переможцем. Як наслідок, територіальній громаді спричинено збитки на понад 1,5 мільйона гривень, повідомляє обласна прокуратура.

Селищному голові повідомили про підозру у зловживанні службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки за частинами 1, 2 статті 364 Кримінального кодексу України.

Селищний голова вже є обвинуваченим в іншому кримінальному провадженні за частиною 4 статті 358 та частиною 2 статті 364 Кримінального кодексу України «Використання завідомо підробленого документа та зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки».

У липні 2023 року Мирослав Носа намагався через суд скасувати підозри у вчиненні кримінальних правопорушень. Октябрський районний суд міста Полтави відмовився скасовувати підозру. У жовтні 2023 року Полтавський апеляційний суд залишив у силі ухвалу суду першої інстанції.

4 грудня 2024 року суддя Глобинського районного суду Полтавської області Юлія Свістєльнік повернула обвинувальний акт у кримінальному провадженні № 12022170000000151 прокурору відділу Полтавської обласної прокуратури Ігорю Степаненку.

Суд дійшов висновку, про невідповідність обвинувального акту вимогам ст. 291 КПК України, позбавляє можливості суд належним чином, у відповідності до вимог ст. 314 КПК України провести підготовче засідання та призначити судовий розгляд.

Прокуратура подала апеляційну скаргу на це рішення суду.

Нагадаємо, що Мирослав Носа не єдиний голова ОТГ з Полтавщини, що знаходиться під слідством. 18 лютого Котелевський районний суд Полтавської області розпочне розгляд корупційної справи голови Опішнянської ОТГ Миколи Різника.

Тож не дивно, що обвинувачений в отриманні хабаря Микола Різник прийшов брати на поруки підозрюваного (не безпідставно) в отриманні хабаря Мирослава Носу.

А затриманий на хабарі Мирослав Носа засудив рішення Ради оборони Полтавської області, яка заборонила Різнику, Ямщиковій та іншим головам ОТГ їздити за кордон (за бюджетні кошти), без дозволу ОВА.

Справа буде розглядатися з початку, оскільки Микола Різник, після року розгляду справи у суді, заявив відвід судді.

На початку грудня Останній Бастіон повідомляв про корупційні схеми очільника Терешківської громади Віталія Турпітька.

Днями поліція затримала селищного голову Скороходове Валерія Штепку.

Правоохоронці встановили, що 41-річний голова однієї із селищних рад Полтавського району через посередника (місцевого підприємця-орендаря) вимагав у підрядника понад 60 тисяч гривень за надання дозвільних документів на розчищення земельних ділянок від зелених насаджень.

20 січня 2025 року Октябрський районний суд міста Полтави відсторонив Валерія Штепку від посади голови Скороходівської селищної ради Полтавського району Полтавської області в межах строку досудового розслідування, тобто до 14 березня 2025 року.

«Останній Бастіон» продовжує стежити за подальшим розвитком корупційних справ Мирослава Носи, Миколи Різника, Віталія Турпітька і Валерія Штепки, та буде тримати читачів в курсі подій.

Автор : Максим Рибак
Читайте також:
Політика
Безумовно, коштом знекровлених платників податків в Україні.
17:02
Політика
Радник міністра оборони заплатив 150 тисяч доларів за призначення Жумаділова керівником АОЗ і ДОТ
16:28
Політика
Екскерівник «Нафтогазу», обвинувачений НАБУ в призначенні та виплаті собі незаконних багатомільйонних премій, виїхав за кордон.
15:07
Опінії
Фанати Валерія Штепки, готуємось до весняної висадки АЛЕЇпорвернуся
25 січня, 14:15
Кримінал
Також Друзь не пошкодував 300 тис. грн на вольєр для собак.
25 січня, 12:51
Кримінал
Чи здатні українці здолати корупційну гідру, яка розриває країну?
25 січня, 11:35