Очільниця податкової служби Полтавщини прокоментувала інформацію про знайдені у неї активи
Алла Рябкова прокоментувала повідомлення НАЗК про знайдені у неї необґрунтовані активи.
«Останній Бастіон» публікує офіційний коментар очільниці податкової служби Полтавщини щодо інформаційного повідомлення НАЗК.
«З інформаційних ресурсів мені стало відомо про те, що НАЗК та ДБР виявили у мене, як у посадової особи, уповноваженої на виконання функцій держави необґрунтовані активи. У статті повідомляється, що зазначені висновки зроблено за результатами моніторингу мого способу життя. Відповідно до ст. 514 Закону України від 14.10.2014 р. № 1700-VII «Про запобігання корупції» (далі – Закон № 1700) передбачено, що НАЗК здійснює вибірковий моніторинг способу життя суб’єктів декларування з метою встановлення відповідності їх рівня життя наявним у них та членів їх сім’ї майну і одержаним ними доходам згідно з декларацією особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі – декларація), що подається відповідно до цього Закону.
При цьому, остання декларація подана мною за період 2020 року. Законом України від 20.09.2023 р. № 3384-IX «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» передбачено граничний строк подання декларації за 2021-2022 роки – 31.01.2024 р., а за 2023 рік – 31.03.2024 р. Таким чином, для мене незрозумілим є факт проведення моніторингу за періоди, за які мною ще не подані декларації.
При цьому, 07.11.2023 р. на мою електронну адресу надійшов запит НАЗК «Про надання пояснень та копій підтвердних документів» з метою встановлення відповідності рівня мого життя наявним у мене та членів моєї сім’ї майна і одержаних доходів згідно з декларацією. Граничний термін надання відповіді – 20.11.2023 р. Із чітким дотриманням вимог законодавства мною були надані обґрунтовані пояснення по кожному питанню з наданням підтверджуючих документів після завершення робочого дня 17.11.2023 р. Пояснення направлено рекомендованим листом засобами АТ УКРПОШТА, який отриманий НАЗК 20.11.2023 р. та вже через 1 робочий день НАЗК опублікувало інформацію про результати моніторингу способу життя.
Порядком здійснення моніторингу способу життя суб’єктів декларування, затвердженого Наказом НАЗК від 26.10.2023 р. № 236/23, передбачено, що у разі встановлення невідповідності рівня життя суб’єкта декларування НАЗК повідомляє про такий факт суб’єкта декларування та дає йому можливість протягом 10 робочих днів надати письмове пояснення за таким фактом.
Однак, станом на сьогоднішній день (23.11.2023 р.) я не отримала від НАЗК жодних офіційних документів про результати проведення такого моніторингу в тому числі щодо встановлення невідповідності рівня життя суб’єкта декларування, чим позбавлена можливості надати письмові пояснення за таким фактом.
Крім того, як передбачено ч. 1 ст. 514 Закону № 1700 моніторингу підлягає спосіб життя суб’єкта декларування та членів його сім’ї (не близьких осіб). Згідно з поданими деклараціями за 2015-2020 роки членами моєї сім’ї, в розумінні Закону № 1700, були зазначені чоловік та донька.
Щодо придбання машини донькою повідомляю, що в останній поданій декларації за 2020 рік в Розділі 12 «Грошові активи» наявні грошові кошти, які, в тому числі, було витрачено на придбання транспортного засобу. Необхідність придбання транспортного засобу обумовлена перебуванням чоловіка на службі в лавах ЗСУ та бажанням забезпечити можливість доньці вільного переміщення у разі загрози її життю та здоров’ю.
Щодо придбання майна близькими особами (батьком та сестрою), повідомляю, що останні займаються господарською діяльністю, отримують доходи. Так, батько є головою фермерського господарства з 2001 року, яке займається вирощуванням зернових та олійних культур, має в обробітку паї. Членами фермерського господарства, в тому числі, є моя сестра та чоловік.
Сестра зареєстрована фізичною особою-підприємцем з 2010 року та здійснює підприємницьку діяльність на постійній основі.
Чоловік не є державним службовцем та з 2017 року зареєстрований як особа, яка займається незалежною професійною діяльністю (адвокат).
Окремо звертаю увагу, що зазначення інформації щодо придбання квартири чоловіком у 2016 році з твердженням про недостатність попередніх доходів взагалі є необґрунтованими з огляду на те, що основна сума коштів на придбання даної квартири була отримана від продажу іншого нерухомого майна, що було відображено у відповідних деклараціях.
Проведення моніторингу способу життя по близьким особам, які не є членами сім’ї в розумінні Закону № 1700 суперечить вимогам ст. 514 Закону № 1700 та Порядку проведення моніторингу способу життя, оскільки дані особи не підпадають під вимоги проведення щодо них такого моніторингу.
Дані дії є упередженими та необґрунтованими, оскільки я не можу нести відповідальність та володіти повною інформацією щодо особистого приватного життя моїх близьких осіб, адже законодавством України це не передбачено.
Наголошую, що під час проходження державної служби дію лише в порядок та спосіб, що передбачені Конституцією України, законами України з чітким дотриманням принципу доброчесності. За період проходження державної служби вимоги фінансового контролю мною дотримано в повному обсязі.
З огляду на викладене, буду захищати свої права в судовому порядку. Вірю у верховенство закону та верховенство права, а також неупередженість судових органів.
Все роблю для наближення перемоги України, ВІРЮ В ЗСУ».
В. о. начальника Головного управління
ДПС у Полтавській області
Алла РЯБКОВА