Октябрський районний суд виніс вирок у корупційній справі Ігоря Скорика

КРИМІНАЛ
05 лютого, 10:55
Октябрський районний суд виніс вирок у корупційній справі Ігоря Скорика

Корупціонеру Скорику вдалося уникнути справедливого покарання. Суд призначив йому умовне покарання.

Сьогодні Октябрський районний суд міста Полтави виніс вирок у кримінальному провадженні  № 1203170000000258 від 12 січня 2022 року з обвинувачення Скорика Ігоря Анатолійовича у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 367 КК України.

Ігоря Скорика визнано винним у вчиненні злочинів передбачених ч. 2 ст. 367 КК України.

Суддя Октябрського районного суду міста Полтави Яніна Горбунова призначила Ігорю Скорику покарання у вигляді трьох років позбавлення волі. Скорика звільнили від відбування основного покарання з випробуванням на підставі ст. 75 КК України зі штрафом у розмірі вісімсот п’ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, тобто 12 750 гривень, з позбавленням права постійно, тимчасово чи за спеціальним повноваженням обіймати посади, пов`язані зі здійсненням функцій представника влади чи місцевого самоврядування, а також постійно чи тимчасово обіймати в органах державної влади, місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах чи організаціях посади, пов`язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій, на строк 3 роки.

Нагадаємо, що у березні 2023 року Управління СБУ у Полтавській області повідомило про викриття посадовців Полтавської міськради на розкраданні бюджетних грошей. Ці кошти були виділені на благоустрій вулиць міста Полтави.

За попередніми оцінками, сума збитків становить близько 4 мільйонів гривень.

У Полтавській обласній прокуратурі уточнили, що про підозру було повідомлено заступнику керівника одного з управлінь виконавчого комітету Полтавської міської ради, який є депутатом районної у місті Полтаві ради.

Заступником керівника УЖКГ, якому було оголошено про підозру є Ігор Скорик — депутат Шевченківської райради Полтави від «ОПЗЖ».

Як повідомляв «Останній Бастіон», Ігор Скорик визнав свою вину, та уклав угоду про визнання винуватості.

Угода про визнання винуватості – оформлена відповідно до вимог статті 472 КПК України домовленість, за якою прокурор та підозрюваний/обвинувачений досягають згоди про повне та беззастережне визнання підозрюваним/обвинуваченим своєї винуватості, про обов’язки підозрюваного/обвинуваченого щодо співпраці у викритті кримінального правопорушення чи проступку, вчиненого іншою особою (якщо це питання ставиться в рамках домовленості), а також про наслідки, які настануть для підозрюваного чи обвинуваченого в результаті укладення угоди (про міру покарання або звільнення особи від кримінальної відповідальності з випробуванням).

Матеріали кримінального провадження №1203170000000258 від 12.04.2023 року, за обвинуваченням Скорика І.А. у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України надійшли на розгляд Октябрського районного суду міста Полтави досить швидко - 19 квітня 2023 року.

Обвинувальний акт надійшов разом з угодою про визнання винуватості від 13 квітня 2023 року, укладений між обвинуваченим Скориком І.А, за участю захисника обвинуваченого, та прокурором Полтавської обласної прокуратури Савченком О.І.

Згідно з вказаною угодою, обвинувачений Скорик І.А. зобов'язується під час судового розгляду беззастережно визнати обвинувачення в обсязі, пред'явленого відповідно до обвинувального акту.

Сторонами також узгоджено, що при затвердженні угоди Скорику І.А. буде призначено покарання за ч. 2 ст. 367 КК України у вигляді позбавлення волі строком на два роки зі звільненням від відбування покарання з випробуванням на підставі ст. 75 КК України зі штрафом у розмірі двохсот п’ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, тобто 4250 гривень.

Відповідно до положень ч. 2 ст. 69 КК України не призначати додаткового покарання у виді позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю.

У судовому засіданні, що відбулося 8 травня 2023 року, прокурор, обвинувачений Скорик І.А. та його захисник просили затвердити угоду про визнання винуватості та призначити узгоджене сторонами покарання.

Проте, суддя Октябрського районного суду міста Полтави Горбунова Яніна Михайлівна вислухавши думку учасників процесу з приводу затвердження угоди, дослідивши матеріали судової справи та перевіривши угоду на відповідність вимогам ст.ст. 472-473 КПК України та нормам КК України, дійшла висновку про необхідність відмови у затвердженні угоди.

Але це не завадило суд призначити Ігорю Скорику умовне покарання.

Прикметно, що 27 листопада суд визнав протиправним розпорядження міського голови про звільнення Ігоря Скорика. Адмінсуд вирішив поновити Скорика на посаді, а також стягнути з УЖКГ середній заробіток за час вимушеного прогулу у розмірі 258 тис. грн на користь звільненого корупціонера.


Нагадаємо, що в рамках цієї справи вже було оголошено вирок Директору ПП «Харківспецбутмеханізація-7» Інні Топчій.

26 червня 2023 року Октябрський районний суд міста Полтави виніс вирок у кримінальному провадженні  № 12022170420000036 від 6 січня 2022 року з обвинувачення Топчій Інні Володимирівні у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364-1, ч. 1 ст. 366 КК України.

Директор ПП «Харківспецбутмеханізація-7» Інна Топчій визнана винною у вчиненні злочинів передбачених ст.  364 ККУ "Зловживання владою або службовим становищем" та ст. 366 ККУ "Службове підроблення".

Суддя Октябрського районного суду міста Полтави Савченко Анатолій Григорович призначив Інні Топчій покарання у вигляді трьох років позбавлення волі.

Інна Топчій з адвокатом на суді
Інна Топчій з адвокатом на суді
Фото:Останній Бастіон

У судовому засіданні прокурор Савченко О.І., обвинувачена Топчій І.В. просили затвердити угоду про визнання винуватості та призначити узгоджене сторонами покарання.

Заслухавши доводи сторони обвинувачення та сторони захисту, суддя Октябрського районного суду міста Полтави Савченко Анатолій Григорович та перевіривши угоду на відповідність вимогам ст.ст. 472-473 КПК України та нормам КК України, дійшов висновку про необхідність відмови у затвердженні угоди.

Прокурор Савченко О.І. на суді
Прокурор Савченко О.І. на суді
Фото:Останній Бастіон

Відмовляючи у затвердженні угоди, Суд вказав на той факт, що визначене в угоді покарання не відповідає загальним засадам призначення покарання, встановлених законом України про кримінальну відповідальність, оскільки санкцією ч. 2 ст. 364-1 КК України мінімальний розмір штрафу визначений у розмірі понад чотири тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, суд вважає, що угода не підлягає затвердженню й з цих підстав.

Також суд вказав на той факт, що фактичні обставини вчиненого обвинуваченою службового підроблення не відповідають кваліфікації кримінального правопорушення за ч. 1 ст. 366 КК України, оскільки по чотирьох епізодах вчинення нею службового підроблення було спричинено тяжкі наслідки, а отже її дії повинні бути кваліфіковані за ч. 2 ст. 366 КК України.

Тобто прокурор Полтавської обласної прокуратури Савченко Олександр Іванович свідомо вказав неправильну кваліфікацію кримінального правопорушення у обвинувальному акті щодо Інни Топчій.

Як і Ігорю Скорику, Інні Топчій вдалося уникнути справедливого покарання за вчинені злочини.

Прокурори Полтавської прокуратури вчергове довели, що продані ними індульгенції безстрокові, і мають однакову силу в судах різних інстанцій. На підтримку проданих грамот на прощення корупційних гріхів прокурори побільше відправляють прокурорів поменше, які, розуміючи, що вчиняють посадовий злочин, затято переконують суд у відсутності корупційних гріхів підсудних.

В Апеляційному суді Полтавської області, який розглядав апеляцію Топчій, колегія суддів зважила на прохання прокурора не судити, а відпустити, звільнивши від покарання, фунта Топчій, оскільки вона чесна і спокутувала вину, сплативши декілька сот тисяч гривень з отриманого мільярда у вигляді спокути гріха.

Автор : Іван Правдін
вибір редакції
Читайте також:
Кримінал
Суд конфіскував Mercedes, вартістю майже 5,7 мільйона гривень, яким користувався посадовець міграційної служби.
вчора, 18:33
Кримінал
Рахунок Олександр Крупа використовував для отримання зарплати. Приблизно 900 тис. грн з 2022 по 2024 роки.
вчора, 17:17
Кримінал
Поліція проводить слідчі дії у справі про зловживання посадових осіб із міжнародними пасажирськими перевезеннями.
вчора, 10:07
Війна
Будівництво фортифікацій на Дніпропетровщині активізувалось лише 2 місяці тому і воно ще не завершено
10 грудня, 17:26
Політика
ДОТ Жумаділова замість економії накупив для ЗСУ сухпайки дорожче на 25%, ніж та сама їжа в Нацгвардії та ГУР.
10 грудня, 17:25
Опінії
Найголовнішу українську євроінтеграторку судитимуть по обвинуваченню в розкраданні коштів державного бюджету
10 грудня, 15:02