Окупанти перевели четвертий енергоблок ЗАЕС в стан "гарячий зупин", - Енергоатом

ВІЙНА
25.07.2023, 06:48
Окупанти перевели четвертий енергоблок ЗАЕС в стан "гарячий зупин", - Енергоатом

В МАГАТЕ "відреагували" на переведення енергоблока ЗАЕС в стан "гарячий зупин". Там заявили про планові профілактичні роботи окупантів.

Російські окупанти 24 липня перевели четвертий енергоблок Запорізької атомної електростанції у стан "гарячий зупин". Такі дії є порушенням ядерного законодавства України.

Про це повідомляє медіа агенція "Останній Бастіон" з посиланням на Енергоатом.

В Енергоатомі зазначають, що такі дії є грубим порушенням вимог ліцензії на експлуатацію цієї ядерної установки, адже зараз експлуатація енергоблока має здійснюватися виключно у стані "холодний зупин".

Президент "Енергоатому" Петро Котін заявив, що використовуючи стратегічний об’єкт як військову базу окупаційна адміністрація порушує всі норми ядерної та радіаційної безпеки станції.

У відомстві кажуть, що у зв’язку зі вчиненням протиправних дій, що містять ознаки складу кримінальних правопорушень передбачених ст. 267 та 274 КК України, а також ст. 14 і 258 Котін звернувся до Офісу Генпрокурора України.

"Вони вкотре порушують вимоги ліцензії на експлуатацію, виданої Держатомрегулювання України (ДІЯРУ), про переведення всіх блоків станції у холодний зупин, а також вимоги МАГАТЕ. Це свідоме і навмисне порушення норм українського та міжнародного законодавства. На російських загарбників чекає невідворотнє покарання", - йдеться в заяві відомства.

В Енергоатомі додають, що звернулися до МЗС України і наголосили на необхідності закликати МАГАТЕ вжити заходи впливу на окупаційну адміністрацію ЗАЕС для переведення всіх енергоблоків станції у стан "холодний зупин" і поширити відповідну ноту серед країн – членів Агентства.

 В МАГАТЕ відреагували на переведення енергоблока ЗАЕС в стан "гарячий зупин".

У Міжнародному агентстві з атомної енергії (МАГАТЕ) заявили, що Запорізька атомна електростанція розпочала плановий перехід четвертого енергоблоку зі стану "холодного зупину" на "гарячий".

"Станція розпочала плановий перехід четвертого реакторного блоку з "холодної зупинки" на "гарячу", повідомивши експертам МАГАТЕ, що відповідні випробування проведені та блок розігрівається", - йдеться у заяві відомства.

В агенстві очікують, що енергоблок перейде на "гарячий зупин" 25 липня. Повідомляється, що як тільки це буде зроблено, п'ятий блок, який зараз знаходиться в режимі "гарячої зупинки", буде переведено в режим "холодної", щоб провести профілактичні роботи. Інші блоки залишаються в холодному режимі.

Ситуація на Запорізькій АЕС

Запорізька атомна електростанція була захоплена окупаційними військами 4 березня 2022 року. Відтоді неодноразово оприлюднювалась інформація про замінування території станції, кількох енергоблоків та ставка-охолоджувача.

Експерти Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) виявили протипіхотні міни на периферії майданчика Запорізької атомної електростанції (ЗАЕС).

У звіті агенства йдеться, що в буферній зоні між внутрішнім і зовнішнім загородженням по периметру об'єкта виявили кілька мін. Експерти повідомили, що вони перебували в зоні обмеженого доступу, куди не має змоги потрапити обслуговуючий персонал станції.

"Нам було відомо про попереднє розміщення мін поза периметром майданчика, а також у певних місцях всередині. Наша команда обговорила це із заводом, і їм сказали, що це військове рішення, і воно знаходиться в зоні, яка контролюється військовими", - заявив генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі.

Він додав, що наявність такої вибухівки на майданчику ЗАЕС суперечить стандартам безпеки Міжнародного агентства з атомної енергії та інструкціям з ядерної безпеки. Також, це створює додатковий психологічний тиск на персонал станції.

Читайте також:
Світ
США готують резолюцію Радбезу ООН, яка застереже від розміщення ядерної зброї в космосі
08 березня, 10:02
Війна
Серед потенційних причин застосування тактичної ядерної зброї — «стримування держав від агресії або ескалації військових конфліктів»
28 лютого, 17:05
Війна
Окупанти обстріляли місто-супутник Хмельницької АЕС.
25.10.2023, 12:45
Війна
Заколот «фактично зменшив загрозу ядерного конфлікту, оскільки підлеглі з меншою ймовірністю будуть виконувати його накази путіна».
03.07.2023, 08:15
Новини
Літак може виявляти та ідентифікувати забруднення, спричинені випробуваннями ядерної зброї
01.07.2023, 20:48
Світ
Бундесвер передав Україні пакет дезактиваційних технологій, які необхідні для очищення від радіоактивних, хімічних та біологічних речовин
30.06.2023, 06:56