Окупанти спалили майже всі українські книги на Луганщині та Донеччині

ВІЙНА
14.11.2023, 18:13
Одна із «денацифікованих» бібліотек Маріуполя
Одна із «денацифікованих» бібліотек Маріуполя

Росіяни вилучили українську літературу із книгарень і бібліотек на тимчасово окупованих територіях. Причина — пошук екстремістських текстів.

Такі невтішні відомості оприлюднив вітчизняний Центр національного спротиву. Зазначається, що одночасно російські загарбники завезли тільки цьогоріч близько 2,5 мільйона своїх книг, зміст яких насичений пропагандою.

Найбільше українських книг, самовільно класифікованих окупантами як «екстремістська література», спалено у великих містах: Донецьк, Луганськ, Маріуполь тощо. Прикметно, що знищенню піддаються переважно ті книги, які видані у 1994-2021 роках.

«На ТОТ Донецької та Луганської областей майже не залишилося української літератури в місцевих бібліотеках. Роботу зі знищення літератури виконують представники окупаційних адміністрацій. Зокрема працівники «управлінь освіти». Звітність за знищення та заміщення літератури на ТОТ, окупанти направляють безпосередньо до міносвіти РФ», — відзвітували у Центрі національного спротиву.

Вочевидь, сучасний більшовизм і нацизм, поєднані в ідеології так званого рашизму, виглядають саме так. А справжня мета путінської росії — інфернальна українофобія, що передбачає не тільки прямий геноцид нашої нації, а ще й культурцид і лінгвоцид.

Між іншим, на вільній від окупації території України продовжують просувати ворожу літературу. Так, зокрема, на Черкащині у вільному доступі продаються проросійські та антиукраїнські книги різних поборників лівацтва.

Читайте також:
Опінії
Рано чи пізно Гейне, Кіплінґ і Пушкін посядуть своє місце в історії. А люди із відповідних країн більше не чіпатимуть сусідів...
31 березня, 13:00
Війна
Підтримка Тегераном російської агресії проти України не обмежується постачанням дронів-камікадзе. Крім «Шахедів» за ворога воюють шахіди.
21 лютого, 06:08
Політика
Мета ворога майже досягнута, бо українці знову створили собі кумира, якого вважають непомильним. Реальність виявилася суворішою.
11 лютого, 19:08
Війна
У дусі своїх ідейних попередників загарбники поборюють усе українське. Крім книг і пам'ятників загрозу для росіян становить... Церква!
11.12.2023, 12:12
Кримінал
Під час розслідування отримано неспростовні докази вини керівництва та активних учасників секти. «АллатРа» — кремлівський проєкт.
02.11.2023, 19:24
Кримінал
За час своєї присутності загарбники з РФ цілковито викоренили у південних населених пунктах України такі явища, як медицина і освіта.
30.09.2023, 20:55