Окупанти спалили майже всі українські книги на Луганщині та Донеччині

ВІЙНА
14 листопада, 18:13
Одна із «денацифікованих» бібліотек Маріуполя
Одна із «денацифікованих» бібліотек Маріуполя

Росіяни вилучили українську літературу із книгарень і бібліотек на тимчасово окупованих територіях. Причина — пошук екстремістських текстів.

Такі невтішні відомості оприлюднив вітчизняний Центр національного спротиву. Зазначається, що одночасно російські загарбники завезли тільки цьогоріч близько 2,5 мільйона своїх книг, зміст яких насичений пропагандою.

Найбільше українських книг, самовільно класифікованих окупантами як «екстремістська література», спалено у великих містах: Донецьк, Луганськ, Маріуполь тощо. Прикметно, що знищенню піддаються переважно ті книги, які видані у 1994-2021 роках.

«На ТОТ Донецької та Луганської областей майже не залишилося української літератури в місцевих бібліотеках. Роботу зі знищення літератури виконують представники окупаційних адміністрацій. Зокрема працівники «управлінь освіти». Звітність за знищення та заміщення літератури на ТОТ, окупанти направляють безпосередньо до міносвіти РФ», — відзвітували у Центрі національного спротиву.

Вочевидь, сучасний більшовизм і нацизм, поєднані в ідеології так званого рашизму, виглядають саме так. А справжня мета путінської росії — інфернальна українофобія, що передбачає не тільки прямий геноцид нашої нації, а ще й культурцид і лінгвоцид.

Між іншим, на вільній від окупації території України продовжують просувати ворожу літературу. Так, зокрема, на Черкащині у вільному доступі продаються проросійські та антиукраїнські книги різних поборників лівацтва.

Читайте також:
Кримінал
Під час розслідування отримано неспростовні докази вини керівництва та активних учасників секти. «АллатРа» — кремлівський проєкт.
02 листопада, 19:24
Кримінал
За час своєї присутності загарбники з РФ цілковито викоренили у південних населених пунктах України такі явища, як медицина і освіта.
30 вересня, 20:55
Політика
Попри чисельну перевагу російські окупаційно-терористичні сили побоюються наступальних дій наших захисників на Півдні.
26 серпня, 21:30
Війна
Під виглядом "навчання" та "оздоровлення" російські загарбники викрадають дітлахів у тимчасово окупованих містах і селах Півдня та Сходу.
15 серпня, 18:35
Війна
Росіяни розуміють –  їм не довго лишилося перебувати на тимчасово окупованій частині Запорізької області та всього Півдня.
28 липня, 18:16
Війна
Російський окупаційно-терористичний режим у всіх своїх ітераціях намагався стерти наш народ з лиця Землі, бо ми загрожуємо його існуванню.
26 липня, 21:09