Окупанти завбачливо закупили критично важливі компоненти для зброї, - Reuters

ВІЙНА
08 серпня, 15:59
Крилата ракета 9М727
Крилата ракета 9М727
Фото: Ілюстративне фото

росія роками готувалася до війни з Україною і обходила західні санкції

У ординській зброї, знайденій в Україні, виявлено понад 450 компонентів іноземного виробництва. Це свідчить про те, що московія придбала критично важливі технології у компаній з США, Європи та Азії до повномасштабного вторгнення в Україну.

Про це повідомляє агенція Reuters.

Із початку військового вторгнення московії українські військові захопили або повернули з поля бою неушкоджену або частково пошкоджену ворожу зброю.

При розбиранні 27 одиниць цієї зброї і військових систем, від крилатих ракет до систем протиповітряної оборони, було виявлено, що вони складаються переважно із західних компонентів.

Приблизно дві третини компонентів були вироблені американськими компаніями Analog Devices і Texas Instruments. Інші компоненти були вироблені компаніями з Японії, Південної Кореї, Великобританії, Німеччини, Швейцарії та Нідерландів.

Хоча багато іноземних компонентів є в повсякденних побутових товарах, таких як мікрохвильові печі, які не підлягають експортному контролю, проте посилення експортних обмежень і контроль за їх дотриманням може ускладнити для орди поповнення арсеналу зброї, такого як крилаті ракети.

Так, ординська крилата ракета 9М727 містила 31 іноземний компонент.

Ці компоненти були виготовлені такими компаніями, як американські Texas Instruments Inc і Advanced Micro Devices Inc, а також Cypress Semiconductor, яка наразі належить німецькій компанії Infineon AG.

При цьому російська крилата ракета Х-101, яка використовувалася для ударів по українських містах, включно з Києвом, також мала 31 іноземний компонент із деталями, виробленими компаніями, включно з американською корпорацією Intel і компанією Xilinx, що належить AMD.

У компаніях заявили, що вони дотримуються торгових санкцій і припинили продаж компонентів в московію.

Частина іноземних компонентів коштує всього кілька доларів, і ординські компанії могли б придбати їх до початку вторгнення в Україну через Інтернет через вітчизняних або міжнародних дистриб'юторів, оскільки вони можуть бути використані в невійськових цілях.

Однак понад 80 мікросхем західного виробництва перебували під експортним контролем США принаймні з 2014 року, що означає, що для їх поставки в московію потрібна була б ліцензія.

Результати розслідування показують, що ординські військові як і раніше залежать від іноземних мікросхем для всього: від тактичних радіостанцій до безпілотників і високоточних боєприпасів дальньої дії, і що західні уряди не поспішали обмежувати доступ московії до цих технологій, особливо після вторгнення диктатора владіміра путіна в Крим в 2014 році.

вибір редакції
Читайте також:
Світ
Урядовці провідних країн виступили зі спільною заявою щодо безпеки цивільних ядерних об’єктів під час збройних конфліктів
22 вересня, 13:55
Війна
Щорічно 21 вересня у світі відзначається Міжнародний день миру, щоб підкреслити безглуздість воєн
21 вересня, 11:15
Війна
Загнані у безвихідь кремлівський бункерний щур і його банда воєнних злочинців підготували кривавий сценарій для українських дітей.
10 вересня, 20:27
Світ
Військово-космічні сили ресурсної федерації московії не обмежують свої терористичні рейди українським повітряним простором.
09 вересня, 20:27
Війна
Вчора на ЗАЕС завезли ще 2 БТР та 6 спеціальних вантажівок.
23 серпня, 14:36
Війна
путін готує ядерний вибух на Запорізькій АЕС
12 серпня, 16:30