Олександр «Четвертинка» та його конфіденційна іграшка

ПОЛТАВА
24.05.2018, 09:29

За останні два роки апарат Полтавської обласної ради під керуванням Олександра Біленького перетворився на закриту організацію, яка живе самостійним життям, паразитуючи на обласному бюджеті. Скільки було галасу, інформаційних звинувачень і образ, оприлюднення «засекреченої інформації» та висловлено претензій від громадських активістів-контролерів щодо марнотратства бюджетних коштів обласним керманичем та керованим їм апаратом ради!

Роздутий штат співробітників апарату, який постійно оновлюється, нехтування проведенням конкурсного відбору на будь-яку вакантну посаду, проведення непрозорих допорогових закупівель та робіт у потрібних організацій та фізичних осіб підприємців, ніким не запланований ремонт сесійної зали, чим були обмежені права громадян бути присутніми під час проведення сесійних засідань – це далеко неповний список обґрунтованих претензій та нарікань.

Але пану Біленькому не вдавалися б подібні брудні оборудки, якби не сприяння мовчазних і завжди готових його підтриматипідлеглих співробітників апарату обласної ради. Основний принцип їхньої роботи, який стовідсотково унаслідується новоприйнятими співробітниками – не ставити зайвих запитань та покірно виконувати всі накази та розпорядження. Ті підлеглі, які не виконують цей «возложений» на них тягар обов’язків, вимушені звільнятися.

Прискіпливіше зупинимося на питанні марнотратства та придбання товарно-матеріальних цінностей для невідомо якої роботи. У березні 2018 року тендерний комітет Полтавської обласної ради, який очолює заступник керуючого справами-начальник відділу В.І. Глушко, своїм рішенням № 18 від 01.03.2018 року затвердив зміни до річного плану закупівель на 2018 рік.

Так, до плану закупівель потрапило ніким неузгоджене придбання КВАДРОКОПТЕРУ. Про свої наміри щодо придбання квадрокоптеру, обласна рада повідомила 1-го березня 2018 року, відразу після прийнятого рішення тендерного комітету, оприлюднивши інформацію на Prozorro (https://prozorro.gov.ua/plan/UA-P-2018-03-01-004640-c).

Ну, навіщо Полтавській обласній раді або її апарату квадрокоптер?

На це питання співробітники апарату обласної ради разом із головою паном Біленьким не дали жодної відповіді, а голова тендерного комітету В.І. Глушко заявив, що він виконує обов’язки голови тендерного комітету на громадських засадах і тому не може надати необхідних пояснень щодо придбання квадрокоптеру. Як вам така відповідь? Виходить, тендерний комітет ЛИШЕ приймає рішення, що саме необхідно придбати, та погоджує максимальні суми закупівель, на які буде витрачено кошти із обласного бюджету. Повна безвідповідальність. Ймовірно, така безпорадність тендерного комітету повністю влаштовує Олександра Біленького, знімаючи з нього будь-яку відповідальність.

Саме таким чином тендерний комітет погодив максимальну закупівельну суму грошей для придбання квадрокоптеру в розмірі 49 000 гривень. Зовсім не дивно і зовсім невипадково закупівля була проведена на заздалегідь визначену суму без будь-якого аукціону. Договір № 48 був укладений та підписаний 05.03.2018 року з ФОП Яною Вікторівною Звягольською, за яким Полтавська обласна рада в особі голови обласної ради О.Ю. Біленького придбала китайський квадрокоптер DJI Phantom 4 Pro за 49000 гривень.

ФОП Я.В. Звягольська надала 12 місячну гарантію на квадрокоптер, хоча цього у договорі ніде не зазначено. Оплата за умовами договору (п. 4.5.) мусила була бути проведена у безготівковій формі протягом 10 діб з моменту підписання видаткової накладної. Фактично накладна виписана 05.03.2018 року та підписана обласною радою теж 05.03.2018 року. Оплата була проведена вже наступного дня, 6 березня 2018 року, хоча за умовами договору оплату мусили провести не раніше 15 березня 2018 року. Нічого не дивує? Мабуть пан Біленький підписує папери ще до ознайомлення з ними.

Уникнення прозорого аукціону з декількома пропозиціями та проведення оплати раніше зазначеного терміну наводить лише на одну думку – ймовірно пан Біленький має свій зиск з цього придбання.

У 5 пункті «Конфіденційність», зазначено наступне:

5.1. Сторони погодились, що текст Договору, які-небудь матеріали, інформація та відомості, які стосуються Договору, є конфіденційними та не можуть використовуватися або передаватися третім особам без попередньої письмової домовленості другої Сторони договору… Мабуть, нікому нічого пояснювати не потрібно, все і так зрозуміло.

Обласна рада не змогла надати пояснень ні щодо нагальності придбання, ні про комплектацію та технічні характеристики DJIPhantom 4 Pro. Інтернет-магазини в Україні пропонують такий квадрокоптер у ціновому діапазоні 36601 – 38000 гривень. Не важко підрахувати, що Полтавська обласна рада заплатила на 12000 гривень більше ФОП Я.В. Звягольський – переплата понад 25%, така собі четвертинна надбавка за конфіденційність!

Чому за такою ціною був придбаний квадрокоптер і чому саме у цього ФОП, керівник Полтавської обласної ради Олександр Біленький мусить пояснити правоохоронним органам.

Чого тільки не коять з людськими душами бюджетні кошти, як вони тільки не ламають чиновницькі долі! Та це, на жаль, не зупиняє наступні покоління ласих до наживи розпорядників бюджетів. Полтавці добре пам’ятають екс-мера Андрія Матковського, якого позаочі називали Андрієм Половинкою. Виходить так, що і Олександр Біленький має всі шанси отримати обласне визнання як Олександр Четвертинка.

Мабуть, ще не скоро до владних кабінетів потраплять безкорисні та фінансово незалежні чиновники, які дійсно будуть працювати в ім’я України.

Вважати дану публікацію офіційним зверненням до НАБУ, НАЗК та до Полтавської обласної прокуратури.

Олег Підгорний

Читайте також:
Полтавщина — край, де народилося не одне покоління визначних українських діячів культури, науки, мистецтва та політки.
вчора, 14:19
На тлі карантину через пандемію коронавірусу у Полтавській області планують сприяти туристичній галузі.
вчора, 09:18
В Оржиці провели засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування.
29 травня, 13:51
Зі зняттям низки карантинних обмежень миргородська влада розпочала підготовчі роботи до купального сезону.
29 травня, 08:46
Борівський розсадник — гордість усього Полтавського лісового господарства, адже тут зростають сосни та дуби для нових лісів.
28 травня, 12:42
Гадяцькі комунальні служби звітують про проведення робіт з благоустрою у парку "Перемога".
28 травня, 09:18