Оманлива стабільність курсу долара — погана звістка для економіки України

Опінії
21 серпня, 17:46
Оманлива стабільність курсу долара — погана звістка для економіки України

На тлі стабільного курсу валют, локдауну і обіцянок Зе-влади "не допустити подорожчання", інфляція тихо залізла у наш гаманець.

Економіст, колишній міністр фінансів України

Напередодні Дня Незалежності України нагадаю про те, що стосується кожного з нас, — про гроші. Українці звикли зберігати заощадження в доларах, бо люди думають так: якщо курс долара стабільний, то все у нормі.

В останні роки курс дійсно стабільний, але у нормі далеко не все. Зауважу, що небезпека підкралася з іншого боку — з 2020 року нестримно зростають ціни; тож у цьому сенсі стабільність курсу долара — погана новина.

Ця тенденція означає, що за $100 ви можете купити набагато менше, ніж раніше!

Про подорожчання соняшникової олії ви чули самі. За моїми особистими спостереженнями, харчові продукти з початку пандемії додали в ціні відсотків 30, і продовжують зростати.

Наведу ще кілька прикладів:

  • 1 літр бензину А-95 за рік подорожчав з 23 до 31 грн;
  • 1 літр дизельного палива — з 22 до 28 грн;
  • 1 літр газу для авто — з 12 до 15,5 грн.

Подорожчання палива автоматично означає подорожчання проїзду. Неважливо, у вас свій автомобіль або ви використовуєте громадський транспорт; а ще це подорожчання банки молока і кілограма м'яса — адже їх перевозять автомобілями.

Крім того, 1 м³ (особливо болісно б'є для сільських жителів) за рік подорожчав із 4,5 до 8 грн, а газ для теплокомуненерґо (б'є по міським жителям, тому що призводить до подорожчання опалення) — з 4000 до 8000 грн. Тарифи на опалення зростуть на 40-70%, в залежності від міста.

Подорожчання електроенерґії у кілька (!) разів начебто не стосується населення. Насправді сáме населення платить за все, адже здорожчання електроенерґії бізнес перекладає на ціни своїх товарів і послуг.

Затим, природно, планомірно дорожчають інші види комунальних послуг, тому що вони "зав'язані": то на електроенерґію, то на газ, то на паливо.

Про що це все говорить? Як мінімум, про те, що піар-кампанія влади про "зниження тарифів для населення" — це обман чистої води!

За останні 2 роки дії, а ще частіше бездіяльність (!) влади призвела до того, що рівень життя українців зменшився на 30-40%. Сталося це непомітно, на тлі стабільного курсу, на тлі локдауну та обіцянок влади "не допустити подорожчання".

Інфляція тихо залізла в ваш гаманець і вкрала звідти майже половину грошей. Впевнений, що шокове подорожчання відчуває кожен із вас; це помітно по тому, що ви стали витрачати набагато більше, хоча купуєте набагато менше.

Я вже не кажу про спроби влади обкласти податками навіть те, за що ви вже заплатили: автомобілі, нерухомість, заощадження. Гроші, здобуті з кишень людей, які працюють, надалі представники влади планують вливати в корупційні схеми.

Так, ми не реґулюємо світові ціни на нафту й газ, але повірте, такого подорожчання можна було не допустити. В уряду такі важелі є.

Але для цього при владі повинні бути не "слуги народу", а люди, відповідальні перед народом. Та не уряд дилетантів, а уряд професіоналів, для яких пріоритет №1 —  це життя кожного громадянина України!

Ви можете іґнорувати це, піддавшись ейфорії свята і гаслам "слуг народу". Але я тільки що на цифрах довів, що заклики залишатися поза політикою — не вихід.

Нагадаю стару мудрість: навіть якщо ви не займаєтеся політикою, вона все одно займається вами. Бо якщо я чи ви не керуємо власним життям, ним керують такі ось "слуги".

Робіть висновки, адже всім нам доведеться стати господарями України! Сподіватися можна тільки на самих себе.

З прийдешнім Днем Незалежності всіх нас!
Читайте також:
Через побоювання, що вакцини можуть бути менш ефективними проти нового штаму коронавірусу
08:45
Зе-команда спромоглася закатати в асфальт гроші, які необхідні малозабезпеченим українцям для того, щоб вижити цієї зими.
28 серпня, 11:33
Завдяки діям Зе-команди працездатні, але безробітні українці втратили право отримувати єдину допомогу від держави.
14 серпня, 10:12
Рівень інфляції у 19 країнах об'єднаної Європи, для яких євро — основна валюта, прискорився до 2,2% у липні 2021 року.
02 серпня, 09:37
Станом на середину літа 2021 року у державному бюджеті України виявлено велику діру, але як її залатати влада поки не знає.
19 липня, 07:59
Українців дратує збільшення фінансування підлеглих Єрмака й Авакова, але Зе-команда на це не зважає, чим погіршує економічну ситуацію.
24 квітня, 09:12