Оманлива стабільність курсу долара — погана звістка для економіки України
На тлі стабільного курсу валют, локдауну і обіцянок Зе-влади "не допустити подорожчання", інфляція тихо залізла у наш гаманець.
Напередодні Дня Незалежності України нагадаю про те, що стосується кожного з нас, — про гроші. Українці звикли зберігати заощадження в доларах, бо люди думають так: якщо курс долара стабільний, то все у нормі.
В останні роки курс дійсно стабільний, але у нормі далеко не все. Зауважу, що небезпека підкралася з іншого боку — з 2020 року нестримно зростають ціни; тож у цьому сенсі стабільність курсу долара — погана новина.
Про подорожчання соняшникової олії ви чули самі. За моїми особистими спостереженнями, харчові продукти з початку пандемії додали в ціні відсотків 30, і продовжують зростати.
Наведу ще кілька прикладів:
- 1 літр бензину А-95 за рік подорожчав з 23 до 31 грн;
- 1 літр дизельного палива — з 22 до 28 грн;
- 1 літр газу для авто — з 12 до 15,5 грн.
Подорожчання палива автоматично означає подорожчання проїзду. Неважливо, у вас свій автомобіль або ви використовуєте громадський транспорт; а ще це подорожчання банки молока і кілограма м'яса — адже їх перевозять автомобілями.
Крім того, 1 м³ (особливо болісно б'є для сільських жителів) за рік подорожчав із 4,5 до 8 грн, а газ для теплокомуненерґо (б'є по міським жителям, тому що призводить до подорожчання опалення) — з 4000 до 8000 грн. Тарифи на опалення зростуть на 40-70%, в залежності від міста.
Подорожчання електроенерґії у кілька (!) разів начебто не стосується населення. Насправді сáме населення платить за все, адже здорожчання електроенерґії бізнес перекладає на ціни своїх товарів і послуг.
Про що це все говорить? Як мінімум, про те, що піар-кампанія влади про "зниження тарифів для населення" — це обман чистої води!
За останні 2 роки дії, а ще частіше бездіяльність (!) влади призвела до того, що рівень життя українців зменшився на 30-40%. Сталося це непомітно, на тлі стабільного курсу, на тлі локдауну та обіцянок влади "не допустити подорожчання".
Інфляція тихо залізла в ваш гаманець і вкрала звідти майже половину грошей. Впевнений, що шокове подорожчання відчуває кожен із вас; це помітно по тому, що ви стали витрачати набагато більше, хоча купуєте набагато менше.
Я вже не кажу про спроби влади обкласти податками навіть те, за що ви вже заплатили: автомобілі, нерухомість, заощадження. Гроші, здобуті з кишень людей, які працюють, надалі представники влади планують вливати в корупційні схеми.
Так, ми не реґулюємо світові ціни на нафту й газ, але повірте, такого подорожчання можна було не допустити. В уряду такі важелі є.
Але для цього при владі повинні бути не "слуги народу", а люди, відповідальні перед народом. Та не уряд дилетантів, а уряд професіоналів, для яких пріоритет №1 — це життя кожного громадянина України!
Ви можете іґнорувати це, піддавшись ейфорії свята і гаслам "слуг народу". Але я тільки що на цифрах довів, що заклики залишатися поза політикою — не вихід.
Нагадаю стару мудрість: навіть якщо ви не займаєтеся політикою, вона все одно займається вами. Бо якщо я чи ви не керуємо власним життям, ним керують такі ось "слуги".
Робіть висновки, адже всім нам доведеться стати господарями України! Сподіватися можна тільки на самих себе.