ООН оголосило про збільшення допомоги мігрантам на кордоні Польщі та Білорусі

СВІТ
01.12.2021, 12:23
ООН оголосило про збільшення допомоги мігрантам на кордоні Польщі та Білорусі
Фото: jurist

Наразі там знаходиться понад 2000 нелегалів.

Міжнародна організація з міграції (МОМ) оголосила, що збільшує ресурси для гуманітарної допомоги мігрантам на кордоні Польщі та Білорусі, а також надає додаткові можливості для репатріації та добровільного повернення до своїх країн.

За оцінками МОМ, в даний час на кордоні знаходиться 2 000 мігрантів, які вразливі перед холодною погодою.

До МОМ приєдналися Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) та Червоний Хрест Білорусі для відправлення гуманітарної допомоги мігрантам, які беруть участь у продовженні прикордонного конфлікту між Польщею та Білоруссю.

За останні кілька тижнів білоруська влада дозволила міжнародним групам надавати їжу, одяг, гігієнічні набори та чисту воду мігрантам.

Повідомлялося про декілька випадків смерті через переохолодження на кордоні, що посилило необхідність надання допомоги.

У той час, як гуманітарні проблеми стали пріоритетом, МОМ також заявила, що вона вивчає різні варіанти надання допомоги у добровільному виїзді мігрантам, які бажають повернутися до своїх країн. Це включає планування чартерних рейсів та розширення можливостей репатріації.

Минулого тижня Ірак оголосив, що сотні громадян добровільно повернулися з Мінська додому рейсами компанії «Іракські авіалінії» за сприяння іракського уряду.

Представник міністерства закордонних справ Іраку Ахмед ас-Сахаф сказав, що пріоритетом уряду є евакуація жінок, дітей та людей похилого віку, і що дипломатичні групи продовжують забезпечувати добровільне повернення іракських громадян.

Для тих, хто не бажає повертатися додому, ще не визначені альтернативні варіанти. Верховний комісар ООН з прав людини нагадав Польщі та Білорусі, що всі мігранти мають право шукати притулок і їм не можуть відразу відмовити.

У звіті "Human Rights Watch" минулого тижня вказувалося, що польські прикордонники все частіше відмовляють мігрантам, не пропонуючи їм шанс шукати притулку. Такі «відсічі», ймовірно, вважатимуться незаконними відповідно до міжнародного права.

Читайте також:
Світ
Президент Польщі Анджей Дуда раніше говорив, що не підпише закон, навіть якщо він потрапить на його стіл.
12.07.2024, 17:07
Світ
На заводі була створена спеціальна група для з'ясування причин трагедії.
10.06.2024, 15:31
Світ
Через участь рф у гібридній війні проти держав ЄС Польща ввела обмеження на пересування російських дипломатів в середині країни.
28.05.2024, 10:00
Політика
Гжегож Браун продемонстрував, що у Польщі не місце чужинським символам.
13.12.2023, 09:44
Світ
Польський Сейм обрав лідера «Громадянської коаліції» Дональда Туска новим прем'єр-міністром країни.
11.12.2023, 20:03
Світ
Xs зможе цей уряд отримати у Сеймі вотум довіри?
28.11.2023, 06:45