Оренда житла зістарює вас швидше, ніж куріння чи безробіття

СВІТ
14.10.2023, 08:15
Оренда житла зістарює вас швидше, ніж куріння чи безробіття

А зміни в житловій політиці можуть покращити здоров’я.

Згідно з новим дослідженням австралійських дослідників, які досліджували стрес, який відчувають дорослі британці під час оренди, люди, які орендують житло, а не володіють ним, старіють швидше, ніж ті, хто втратив роботу або раніше пали.

Такого висновку дійшли вчені, які досліджували стрес, пов’язаний з орендою житла, у дорослих британців. Вони спиралися на дані U.K. Household Longitudinal Study та зразки крові майже 1500 учасників. Враховували дані про стать, національність, рівень освіти, добробут, дієту, рівень стресу, індекс маси тіла та куріння.

Науковці виявили, що такі фактори як відсутність грошей для сплати оренди, екологічна небезпека в орендованому помешканні, клопоти, пов’язані з переїздом тощо — спричиняють біологічне старіння на 100% швидше, ніж безробіття. І на 50% швидше, ніж куріння, і мають «реальні та суттєві наслідки для здоров’я».

Підвищений ризик хронічних захворювань і смерті, пов’язані зі швидшим біологічним старінням. Але дослідники зазначають, що ці наслідки не гарантовано триватимуть вічно. Мовляв, «зміни в житловій політиці можуть покращити здоров’я».

Водночас дослідження показало, що більш сприятлива політика щодо орендарів — наприклад, припинення виселення без причини, обмеження підвищення орендної плати та покращення житлових умов — може сповільнити біологічне старіння, спричинене орендою житла.

Читайте також:
Світ
Говорячи про пустелі, найчастіше уявляємо Сахару, Атакаму, Ґобі чи Олешківські піски. Однак під це визначення підходить й... Антарктида!
15 вересня, 11:45
Життя
Науковці дослідили, як мозок реагує на різні види любові.
26 серпня, 18:15
Історія
Науковці поставили крапку у суперечках про походження Туринської плащаниці.
24 серпня, 10:15
Світ
Майже століття знадобилося археологам і антропологам, щоби з'ясувати таємниці минулого. Команда єґиптологів може святкувати успіх.
07 серпня, 21:42
Життя
Природна екосистема у бразильській сельві, яку часто називають «легенями Землі», у небезпеці. Кліматичні зміни впливають на стан лісів.
22 травня, 21:43
Історія
Знайдений ще 1903 року у печері Чеддер на Туманному Альбіоні кістяк первісної людини — цінний артефакт. Його рідкість у ДНК-коді.
12 травня, 19:49