Оренда житла зістарює вас швидше, ніж куріння чи безробіття

СВІТ
14.10.2023, 08:15
Оренда житла зістарює вас швидше, ніж куріння чи безробіття

А зміни в житловій політиці можуть покращити здоров’я.

Згідно з новим дослідженням австралійських дослідників, які досліджували стрес, який відчувають дорослі британці під час оренди, люди, які орендують житло, а не володіють ним, старіють швидше, ніж ті, хто втратив роботу або раніше пали.

Такого висновку дійшли вчені, які досліджували стрес, пов’язаний з орендою житла, у дорослих британців. Вони спиралися на дані U.K. Household Longitudinal Study та зразки крові майже 1500 учасників. Враховували дані про стать, національність, рівень освіти, добробут, дієту, рівень стресу, індекс маси тіла та куріння.

Науковці виявили, що такі фактори як відсутність грошей для сплати оренди, екологічна небезпека в орендованому помешканні, клопоти, пов’язані з переїздом тощо — спричиняють біологічне старіння на 100% швидше, ніж безробіття. І на 50% швидше, ніж куріння, і мають «реальні та суттєві наслідки для здоров’я».

Підвищений ризик хронічних захворювань і смерті, пов’язані зі швидшим біологічним старінням. Але дослідники зазначають, що ці наслідки не гарантовано триватимуть вічно. Мовляв, «зміни в житловій політиці можуть покращити здоров’я».

Водночас дослідження показало, що більш сприятлива політика щодо орендарів — наприклад, припинення виселення без причини, обмеження підвищення орендної плати та покращення житлових умов — може сповільнити біологічне старіння, спричинене орендою житла.

вибір редакції
Читайте також:
Життя
Вовки у зоні відчуження розвинули генетичну стійкість до захворювання на рак.
09 лютого, 16:49
Історія
Посеред лісів у басейні найбільшої річки Південної Америки науковці знайшли долину із руїнами міст. Приблизний вік визначено 2000 роками.
16 січня, 19:04
Життя
Давно визнано, що пластикові пляшки становлять небезпеку для здоров'я. А ще, на додачу, — забруднюють довкілля, вбиваючи флору з фауною.
11 січня, 12:39
Історія
Вивчення різних мов — не предмет дивакуватого колекціонування, а безпосередній інструментарій дослідника. Особливо, коли вивчають минуле.
10 січня, 14:17
Життя
Група китайських фахівців з Університету Ланьчжоу дослідила верхній шар льоду на 38 льодовиках. Висновки приголомшили навіть досвідчених.
04 січня, 08:18
Життя
Хімічні речовини сліз навряд чи сильно вплинуть на поточні соціальні взаємодії дорослих. Але допоможе захистити таку вразливу малечу.
24.12.2023, 09:37