Осердя Міжмор'я – геополітичні обриси повоєнної України

СВІТ
12 березня, 16:01
Осердя Міжмор'я – геополітичні обриси повоєнної України

Україна має стати не флангом, а центром. Центром впливу в "Європейському паску безпеки" від Фінляндії до Азербайджану...

Для того, аби зрозуміти яким буде місце України на геополітичній мапі світу після війни, потрібно, для початку, зрозуміти: а щó таке Україна на мапі, який її вигляд? Повною мірою!

Для початку, потрібно з'ясувати, яким має бути її Державний устрій. Адже коли чуємо про кордони 1991-го року, першим же питанням стоїть: «Значить Кримська область, бо АР Крим, станом на 24.VIII.1991 не було. Правильно?», – і починається...

Йдемо далі: АР Крим з'явилася у 1994-му, до цього, а саме з 1992 по 1994 роки, була Республіка Крим, а до 26.II.1992 – Кримська АССР. До речі, саме в ніч з 26 на 27.II.2014 – розпочалося повзуче загарбання росіянами нашого Криму.

Так повертаючись до питання – як називатиметься Крим зразка 1991 року? Якщо ж ми скажемо, що давайте тоді Україна зразка 1994-го, себто з АР Крим у складі, то ми вчергове порушимо власну Конституцію, це раз.

Чому? Ну, бо Україна – унітарна Держава, а не Федеративна; тож два – станом на 1994-й між Україною та Румунією не був підписаний Базовий договір, який фактично визначив острів Зміїний територією України, а підписаний тільки у 1997 році.

У зв'язку з цим розмежування виняткових (морських) економічних зон та континентального шельфу України та Румунії навколо острова визначено рішенням Міжнародного Суду в Гаазі відбулося лише 3.II.2009. Тобто, 12 років по тому.

Ще ж можна згадати про те, що 24-25.VI.2010 у Кишиневі делегації України та Молдови остаточно узгодили, що автомобільної дороги Одеса-Рені в районі Паланки Республіки Молдова, а також земельна ділянка, по якій вона проходить, були передані de jure у власність Україні 18.XI.2001. De facto з моменту набрання чинності вищевказаного Протоколу.

Акт про передачу Республікою Молдова у власність Україні автомобільної дороги Одеса-Рені у районі Паланки був підписаний 11.II.2002. Своєю чергою, Україна, передала Молдові 430 метрів узбережжя Дунаю і Пруту, що надало Молдові можливість збудувати порт Джурджулешти.

Себто, радимо не бавитися з гучними заявами про кордони 1991 року, а визначити, щó Україна має повернутися до кордонів 15.III.2014. Йдеться про переддень до проведення в Криму самозваного "референдуму", внаслідок якого, 18.III.2014 Крим було анексовано РФ, що визнається світовою спільнотою, а потім розв'язувати питання Криму на вже власному референдумі.

Відтак спочатку маємо визначитися з Кордонами Перемоги!

Адже поки що, як бачите – нічого не зрозуміло. І будь-який ворожий елемент зможе заперечити юридичну неточність нашого формулювання завершення війни, як і нашої територіальної цілісності.

А вже після всіх правильно оформлених міжнародно-правових аспектів можна говорити про місце. Переконані, що Україна має стати не флангом, а центром впливу в "Європейському паску безпеки" від Фінляндії до Азербайджану:

  1. Основою є цього Паску стануть – Україна, Польща, Литва та Латвія;
  2. Північчю – Естонія та Фінляндія;
  3. Півднем – Румунія, Молдова та Болгарія;
  4. Сходом – Сакартвело з Азербайджаном.

Ми маємо стати логістичним, енергетичним, інноваційним та мілітарним хабом, який розподілятиме ресурси залежно від потреб та викликів. Та повторимо: для початку нам потрібно визначитися самим якою Україна постане після війни, а отже – після нашої Перемоги.

Автор – Назар Приходько, політолог-міжнародник і військовий експерт

вибір редакції
Читайте також:
Світ
Станом тепер зрозуміло, РФ загрожує потенційна катастрофа на полі бою. Невдовзі її наслідки відчують усі, особливо корінні народи...
16:01
Війна
Терорист євгєній прігожин може використовувати медіавплив, щоб балотуватись в президенти
08:41
Війна
путін не готовий відмовитися від своїх цілей щодо України
27 березня, 08:05
Війна
путін, ймовірно, хотів розмістити ядерну зброю в Білорусі до вторгнення в Україну
26 березня, 09:05
Війна
"Великий" наступ російських військ в Україні досягає кульмінації
25 березня, 08:30
Війна
"Кухар Путіна" спростував заяви Кремля про війну рф з НАТО в Україні
24 березня, 08:35