ОТРК «Іскандер» як інструмент терору Кремля

ВІЙНА
08 квітня, 21:40
ОТРК «Іскандер» як інструмент терору Кремля

РФ не має намірів зупиняти бойові дії на невигідних для себе умовах. Дроново-ракетний терор проти України триватиме й надалі.

Увечері 4 квітня тилове українське місто Кривий Ріг зазнало чергового підступного нападу — ворожа армія запустила балістичну ракету 9М723 ОТРК «Іскандер». Міністерство геноциду РФ того ж дня підтвердило удар, зазначивши, що «ціллю був ресторан «RoseMarine», в якому проходила нарада силовиків».

Насправді ж жодної «наради силовиків» у ресторані не проводилося, а ракета накрила цілий квартал, разом із дитячим майданчиком, де загинуло 9 неповнолітніх українців. Щобільше, для удару було використано ракету із касетною бойовою частиною, що вже виключає високоточне й ефективне застосування проти будівель, але досить ефективно проти скупчення техніки та особового складу віск противника.

Ось тільки у середмісті Кривого Рогу ні техніки, ні особового складу Сил оборони України не було... Та хіба це колись зупиняла московитів?!

Уламкові елементи касетної бойової частини ОТРК «Іскандер» можуть мати радіус розльоту до 7 га. Про яке високоточне знищення будівлі у цьому випадку може йтися, якщо для цього мала бути використана осколково-фугасна бойова частина?

Тобто удар по Кривому Рогу — цілеспрямований, усвідомлений, терористичний акт, спрямований насамперед проти цивільного населення. Причому це не перший випадок, коли РФ використовує касетні 9М723 проти цивільного населення в Україні.

ОТРК «Іскандер» як інструмент терору Кремля_1

Балістичний терор

29 квітня 2024 року ворожа армія завдала удару по Одесі із застосуванням касетної бойової частини. Удар був завданий не по військовому об'єкту, аеродрому або полігону, але по прогулянковій зоні траси Здоров'я.

Це пішохідна  набережна з оглядовими майданчиками, кафе, атракціонними. Тоді загинуло 7 українців, а понад 30 отримали поранення різного ступеня тяжкості.

На сьогодні ракети 9М723 стали основним інструментарієм завдання ударів по тиловій території України. Власне, вони вперше від початку повномасштабного вторгнення обійшли за кількістю пусків авіаційні Х-101/555 і корабельні 3М14 «Калібр».

Проблема полягає у тому, що балістичні ракети, на відміну від дозвукових крилатих можуть перехоплюватися обмеженими типами ППО, зокрема, ЗРК «Patriot» і «SAMP/T». А їх на озброєнні наших захисників катма.

У той час як Х-101/555 і 3М14 «Калібр» може збити практично будь-який ЗРК і навіть мобільна вогнева група, озброєна ПЗРК, по балістиці перехоплення можуть здійснити тільки вищезгадані ЗРК Patriot і SAMP/T. Однак тут стали виникати перешкоди.

Україна отримала обмежену кількість комплексів ЗРК «Patriot» та «SAMP/T» для боротьби проти московитських ракет. Але вони дуже добре себе зарекомендували, відразу продемонструвавши свою ефективність перехопленням гіперзвукової Х47М2 «Кінжал».

Відтоді власними силами комплекси та ЗУР не модернізувалися, а РФ, отримавши досвід застосування 9М723 у реальних бойових діях проти західних комплексів, скористалася ним для проведення системної модернізації. От вам і наслідки того, що хтось таки вчиться на війні, але явно не Захід.

У той час як нечисленні ЗРК «Patriot» і «SAMP/T», що стояли на бойовому чергуванні у Повітряних силах ЗСУ, не раз змінилися за минулі роки, ракета 9М723 покращилася. Вона отримала:

  • нове забарвлення;
  • нову систему наведення;
  • систему супутникової навігації;
  • низку інших поліпшень для підвищення ефективності.

Все це у купі дозволило окупаційно-терористичному контингенту РФ підвищити відсоток імовірності прориву та обходу систем ППО. Навіть у тих районах України, де розміщено спеціалізовані комплекси.

Крім того, московія збільшила виробництво ракет 9М723 до фактично однієї одиниці готової продукції на добу і продовжує працювати над нарощуванням цих показників. При виробництві 30 і більше ракет на місяць, а також орієнтовних запасах 110 ракет, російські війська можуть систематизувати щоденні удари по Україні, які стають невідворотними.

Міжнародна реакція і перевірка на пасивність

Убивство дітей у Кривому Розі — кривавий злочин, якому немає виправдання. Але РФ таких злочинів в Україні вчинила безліч, починаючи від 2022 року, і завжди отримувала відповідь у вигляді посилення санкцій або збільшення військової допомоги українській стороні.

Цього ж разу за обуренням Європейської спільноти практично не було реакції від іншого партнера України. У минулому більш рішучого, дієвого, а часом радикального — США.

Білий дім, а конкретніше, 47-й президент Дональд Трамп вирішив проігнорувати кривавий воєнний злочин у Кривому Розі. Своєю чергою, американське посольство не вказало у першому коментарі у соціальних мережах про те, що ракета була... московитська!

Тільки після обурення президента України посол Бриджит Брінк заявила, що в ударі винна РФ. Від самого Трампа заяву зробив лише його духовник, єванґельський пастор Марк Бьорнс, який закликав засудити цей кривавий злочин та згуртуватися довкола України.

Ось тільки сам президент США досі зберігає з цього питання мовчання. Не виключено, що удар по Кривому Розі ракетою 9М723 був не просто терором заради терору, залякування та шантажу, а й для перевірки реакції партнерів України на готовність засуджувати й озвучувати новий злочин РФ, особливо у непростий період вкрай неоднозначних переговорів про перемир'я.

І, саме Трамп, цю перевірку на пасивність не пройшов, чим Кремль залишився цілком задоволений. Білий дім продовжує заплющувати очі на злочини РФ, а це означає, що для досягнення своїх цілей, у тому числі й ультимативного характеру, все менше, що може її зупинити.

Автор : Олександр Коваленко
Читайте також:
Війна
росія формує кулак, який з високою ймовірністю за певних обставин завдасть удар по країнах Балтії та Польщі, - Роман Безсмертний.
03 травня, 16:11
Війна
путін зациклений на тому, що потрібно подолати наслідки так званої помилки 1991 року...
03 травня, 10:49
Економіка
Під виглядом партнерства Україна віддає половину доходів від розробки корисних копалин США. Зокрема, і в обмін на військову допомогу.
02 травня, 18:05
Світ
Ескалація в Кашмірі: чи можливий новий виток індо-пакистанського конфлікту?
25 квітня, 11:55
Політика
У політичних розрахунках Кремля кордони розглядаються як наслідок війн. За мирного часу державні вони непорушні, що створює певну ілюзію.
24 квітня, 13:46
Війна
«ОСТАТОЧНА ПРОПОЗИЦІЯ» ТРАМПА – СПІВУЧАСТЬ США В ОСТАТОЧНОМУ РІШЕННІ РОСІЇ ЩОДО УКРАЇНИ.
24 квітня, 09:22