Озеленення Землі у XXI столітті перевищить усі очікування

СВІТ
06 березня, 19:24
Озеленення Землі у XXI столітті перевищить усі очікування

Площа лісів на планеті за минулі 50 років зросла через антропогенні викиди вуглецю. Глобальні кліматичні зміни також впливають на ситуацію.

Команда вчених умів з Туманного Альбіону показала, що зростання лісових площ штучним шляхом до 2100 року буде значно швидшим. Це серйозно вплине і на гідрологічний баланс у всьому світі, наполягають дослідники на шпальтах галузевого видання One Earth.

Вони спробували врахувати нові спостереження і все ж таки з'ясувати, наскільки енергійним буде глобальне озеленення у поточному столітті. За індикатор процесу вони вибрали індекс площі листя, що враховує, наскільки змінюється загальна площа зеленої поверхні (індекс не враховує нижніх сторін листя), а для розрахунків взяли комплекс кліматичних моделей CMIP6.

«Нам вдалося встановити, що середня площа листя у світі зростатиме зі швидкостями не нижче 0,01 м² листя на 1 м² земного суходолу кожні наступні 10 років навіть у найконсервативнішій моделі. В інших моделях приріст був у 2-4 рази швидше за це значення, що є дуже значною величиною», — пояснили науковці.

Причому уточнюється, що такий енергійний приріст спостерігатиметься практично незалежно від зміни площі угідь, зайнятих сільським господарством (наприклад, вирубок в Амазонії тощо). За словами дослідників, швидкість озеленення Землі у тропічних джунглях загалом буде суттєво вищою за середньопланетарну.

Медіаагенція «Останній Бастіон» також нагадує читачам про те, що науковці спрогнозували наступний льодовиковий період. Аналіз динаміки рівня ізотопу кисень-18 показав, що продовжує знижуватись у зв'язку із цим наступне зледеніння станеться за 11 тисяч років.

Мапа планетарного озеленення станом на друге десятиріччя XXI століття
Мапа планетарного озеленення станом на друге десятиріччя XXI століття
Читайте також:
Економіка
2025 рік для України знову може стати неврожайним. Основна причина — недостатня кількість опадів й висихання родючих шарів ґрунту.
17 квітня, 14:55
Кримінал
Пожежі в екосистемах стали справжньою катастрофою для нашої області. Стихійне вогняне лихо з'являється від свідомих дій правопорушників.
26 березня, 07:18
Кримінал
Корисливі мотиви, байдужість і нестача знань керують спритними на руку ділками. Заради вигоди деякі люди готові навіть порушити закон.
25 березня, 13:44
Полтава
Наслідуючи «зелених ямщиків» на високих посадах, пересічні жителі Полтавщини й собі нищать природу. Стан довкілля потребує покращення.
31 січня, 20:35
Життя
Без жодних дозвільних документів спритні на руку ділки взялися забруднювати вітчизняну природу. Для них Україна — лише терен споживання.
14 січня, 20:31
Опінії
Рада прийняла закон, що дозволяє місцевим радам скасовувати охоронні зони об'єктів природно-заповідного фонду без громадського обговорення.
11 січня, 09:56