Пам’яті полковника Олександра Оксанченка “Сірого Вовка”

ВІЙНА
16 липня, 16:30
Пам’яті полковника Олександра Оксанченка “Сірого Вовка”

На британській авіабазі Fairford Royal Air Force вшановують пам’ять Героя України полковника Олександра Оксанченка

Організатори міжнародного авіаційного показу бойової авіаційної техніки, що проводиться Благодійним фондом Королівських повітряних сили ЗС Сполученого Королівства The Royal International Air Tattoo – 2022 на британській авіабазі RAF Fairford Royal Air Force вшановують пам’ять Героя України полковника Олександра Оксанченка, який віддав життя 25 лютого 2022 року в боях за Київ та вільне Небо України від рук російського цинічного та підступного ворога, повідомляє Генштаб ЗСУ.

Пам’яті полковника Олександра Оксанченка “Сірого Вовка”_1

На аеродромі британської авіабази RAF Fairford, де відбувається RIAT-22, стоять підпірки для літака, якого немає і який більше ніколи туди не прилетить.

Замість відсутнього повітряного судна встановлено прапор України й таблицю з написом: “Пам’яті полковника Олександра Оксанченка “Сірого Вовка”, 1968-2022″.

Олександр Оксанченко виступав на RIAT на винищувачі Су-27 і отримав перемогу в номінації «Кращий пілотаж серед країн-партнерів НАТО».

Ним захоплювались авіатори усього світу… Українець, який став найкращим льотчиком-винищувачем у світі…

Більше ніж дві тисячі льотних годин, тріумфальні польоти на авіашоу – SIAF, The Royal International Air Tattoo, International Airshow-2017, Czech International Air Fest… Його почерк та стиль виконання фігур вищого пілотажу тепер знає весь світ.

Коли ми спілкувались після якогось чергового тріумфу, льотчик пояснював, що фігура вищого пілотажу – не просто красиві маневри, а елементи реального бою. Казав, що усі статуетки, нагороди, визнання – це такі дрібниці… Переконував, наскільки важливо інвестувати в авіацію, про які б величезні кошти не йшла мова. Казав, що аби це розуміти, потрібно просто вивчати історію… Він не помилився…

Олександр Оксанченко став учителем для багатьох українських пілотів… Встиг виховати достойну зміну.

Один із його учнів підполковник Юрій Б. під час інтерв’ю розповідав, що таких людей – одиниці. Він сподівався, що вчитель ще довго суворо контролюватиме й оцінюватиме всі мої маневри в небі…

– Оксанченко навчив, що майстерність і відповідальність – синоніми. Переконував, що наша техніка і професіоналізм пілотів – вагомий аргумент у питанні захисту країни…

Полковник Олександр Оксанченко загинув у повітряному бою, відволікаючи на себе ворожу авіацію.

Льотчика відзначено званням Героя України посмертно (Указ Президента України №78/2022).

Та всі, хто знав Олександра Оксанченка особисто, переконують, що він став Героєм ще за життя…

Вічна пам’ять Герою…

вибір редакції
Читайте також:
Життя
З перших днів російсько-української війни Андрій Стемпіцький за позивним "Летун" – у гущавині подій на передовій.
04 грудня, 19:12
Війна
Чотири дні тому Сергій Міщенко став повним кавалером ордена “За мужність”
02 грудня, 18:30
Війна
Широкомасштабна воєнна агресія РФ покликала в Україну тисячі іноземців, чиї пращури століттями тому теж били загарбника на нашій землі.
01 грудня, 16:51
Виміри
Після Стрия естафету меморіальної Хаммерізації простору підхопила Полтава.
01 грудня, 12:30
Війна
Пілот-винищувач Тарас Редькін загинув, відвівши літак від населеного пункту
22 жовтня, 11:15
Некролог
Етнічний мегрел Едішер Кварацхелія зі складу підрозділу для іноземців у лавах Сил оборони України віддав життя у бою проти окупантів.
12 жовтня, 09:12