Пам’ятник Мазепі в Полтаві встановлять до кінця року

ПОЛТАВА
22.10.2014, 10:54
Пам’ятник Мазепі в Полтаві встановлять до кінця року

Після 5 років збору коштів, пошуку політичної підтримки і налаштування схвальних настроїв серед місцевої громади, рішення водрузити пам’ятник суперечливому гетьману на постамент посеред Полтави ухвалене остаточно.

Сьогодні до Полтави прибувають чотири частини постаменту із Дніпропетровщини. 4,5 метровий пам’ятник Івану Мазепі встановлять у парку біля Свято-Успенського собору неподалік обласної спілки письменників.

За словами голови полтавського осередку «Просвіти» Миколи Кульчинського «пам’ятник можуть встановити цьогоріч до Нового року».

При цьому за сам пам’ятник необхідно ще доплатити виробнику 275 тисяч гривень, – розповідає активіст.

Частини меморіалу знаходяться на різних територіях України. Сам пам’ятник зберігається на подвір’ї столичного комбінату «Художник». У кар’єрі на Дніпропетровщині з минулого року чекає гранітний постамент у вигляді дзвона. Його, як задумав скульптор, має оперізувати бронзова стрічка з гербом гетьмана. Цей майже триметровий у діаметрі різьблений «пояс» теж готовий. Ще одна частина знаходиться на гірничодобувному і каменеобробному комбінаті під Києвом.

Наразі триває процес звезення всіх частин до Полтави.


Читайте також:
Значне зростання середньодобової температури може спровокувати займання в екосистемах Полтавщини.
09:18
У селищі Ланна провели плановий огляд місцевої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, що реконструюють у рамках "Великого будівництва".
03 липня, 10:39
У Пирятині оголосили конкурс на найкращий будинок і благоустрій прилеглої до нього території, який триватиме до 1 вересня поточного року.
03 липня, 08:53
На місце події прибула швидка допомога, однак врятувати чоловіка не вдалося.
02 липня, 15:20
У селі Селещина триває підготовка до планової капітальної реконструкції мостової переправи.
02 липня, 10:43
Мешканці села Засулля Лубенського району безвідповідально ставляться до водних ресурсів, тому існує загроза нестачі останніх.
02 липня, 09:18