Паперові цифри від Реви: на тлі убогості Мінсоцполітики заявляє про добробут українців

ПОЛТАВА
30.12.2017, 07:56
Паперові цифри від Реви: на тлі убогості Мінсоцполітики заявляє про добробут українців

Міністр соціальної політики Андрій Рева «потішив» українців передноворічним жартом. І було б смішно, якби не було так сумно… Урядовий чиновник похвалися, що кількість бідних громадян, чиї доходи менші від реального прожиткового мінімуму, зменшилася з 54,5% до 39,4%. Доволі цікава статистика.

Щоб засумніватися у її правдивості багато не потрібно – лише поспілкуватися зі звичайними українцями, які важкою працею намагаються заробити на щоденне проживання. Але біда у тому, що чиновники з людьми не спілкуються й уже давно у своїх фантазіях відірвалися надто далеко від реальності, думаючи, що намалювавши відповідні цифри, нічого по факту не роблячи, рівень достатку українців зростає.

Але це не так. Згідно зі стандартами ООН за межею бідності в Україні у 2017 році живе більше 80% громадян, витрачаючи на проживання та харчування 132 гривні (5 доларів). Тому виникає логічне запитання – за рахунок чого зменшилася кількість бідних? Високому рівні смертності, масовій еміграції українців, але аж ніяк не завдяки підвищенню зарплат та пенсій – ці надбавки «з’їла» інфляція, перетворивши їх на просто більшу кількість банкнот, а не грошей в гаманцях людей.

Чи не усі незалежні експерти констатують зростання в Україні бідності та соціальної нерівності – це також пов’язано і з тим, що немає в країні суттєвих економічних змін, які б сприяли покращенню ситуації на макрорівні для українців. Чомусь в міністерстві соціальної політики не згадали і про те, що споживчий кошик українця цього року подорожчав на 15%...

Складається враження, що чиновники міністерства соціальної політики живуть у паралельній реальності. То українців звинувачували в тому, що вони багато їдять, тому витрачають на їжу більше, аніж німці, то якось дуже несподівано констатують зменшення кількості бідних… Основне, щоб пан Рева не почав говорити і про те, що на пенсії люди живуть занадто добре, а то тенденції нинішньої риторики горе-економіста можуть призвести до всякого конфузу.

А якщо говорити серйозно, то дуже прикро, що в країні є настільки багато цинічних чиновників, які не знаючи реальних проблем українців, починають продукувати якісь абсолютно нездорові показники і цифри, що не мають нічого спільного із ситуацією. На жаль, це та характеристика влади, яка свідчить про те, що зі суспільством їй не по дорозі. Бо справжня влада дбає про реальний добробут, а не вигадує його «з повітря».

Михайло Цимбалюк

Читайте також:
Невдовзі під Полтавою з’явиться нове визначне місце — старий дуб перетворять на справжній витвір мистецтва.
вчора, 12:24
Мисливські угіддя Полтавської області поповнилася поголів'ям благородного виду ссавців племінної англійсько-польської лінії.
вчора, 10:40
Пирятинська міська рада планує профінансувати у повному обсязі створення єдиної системи відеоспостереження.
вчора, 09:16
На тлі карантину депутати Полтавської районної ради внесли зміни до загального фонду районного бюджету.
25 травня, 11:32
Колони політдемонстрантів заполонили собою увесь центр міста.
24 травня, 15:29
Гадяцькі комунальні служби здійснюють поточний ремонт вулиці Набережна Груні та відновлюють тротуарні доріжки у місті.
23 травня, 08:56