Паперовий орел з Потомаку показав кігті світові

ПОЛІТИКА
06 березня, 14:55
Паперовий орел з Потомаку показав кігті світові
Фото: Facebook

Вистава одного скандального забудовника для обох палат американського парламенту — розігрів перед новим ударом. Хто буде наступним, секрет.

Стратегія Дональда Трампа на протидію комуністичного Китаю та делібералізацію суспільства США лишатиметься без змін. Але є фактори, які можуть пом'якшити вплив трампізму на ситуацію в Україні, перерахуймо по пунктах нижче:

  • Громадська думка у США поки прихильна до України.

Однак треба також розуміти, що більшість американського суспільства не вдаючись до деталей підтримують мирний процес із РФ. Алергія на Трампа у значної частини американського суспільства автоматом трансформується у симпатію до України, і якщо нинішнє ставлення до України позначиться на рейтингах Трампа, йому доведеться корегувати свою політику (ймовірність сценарію 50%).

  • Манія величі путіна не менша, ніж нарцисизм деяких інших лідерів сучасного світу.

Свою позицію щодо припинення вогню він ще не озвучував, і домовитися Трампу із путіним (а йдеться не лише про Україну) може виявитися значно складнішим, ніж це здається. Тоді це поверне Трампа до ситуації, коли він змушений буде вже посилювати Україну, аби мати бодай якийсь вплив на російського диктатора (ймовірність сценарію 40%).

  • Провали в економічній політиці всередині країни.

Окремо додамо всі невиконані гучні обіцянки на міжнародній арені (Ґренландія, Панамський канал, Канада). Вони спонукатимуть Трампа до прогнозованішої політики та повернення до традиційних союзів у міжнародній політиці (ймовірність сценарію 40%).

  • Професійніша робота української дипломатії.

Категорично не сприймаємо тезу, що Трамп «вже давно все вирішив» і на нього нічого не вплине, бо це дуже зручна позиція, яка означає, що нічого взагалі робити не треба. Але ж непрогнозованість Трампа може працювати в обидва боки.

Можна бути «диктатором», а потім «гарним хлопцем», а потім «прихильником війни» впродовж кількох днів. Прикметно, що і більш ніж половина нинішньої команди Трампа — це його позавчорашні критики, які казали про нього речі, набагато гірші, ніж недавня «неповага» в Овальному кабінеті (ймовірність сценарію 20%)

Наостанок скажемо, що зараз триває політичний медовий місяць Трампа — його перші 100 днів, в які на Заході щойно обраних чиновників критикують мало. Але чим більше вони різко і невдало розвертають країну від звичного шляху, тим грандіозніше маятник історії з усієї моці полетить назад (і це стається завжди зі 100% ймовірністю).

Автор : Сергій Таран
вибір редакції
Читайте також:
Світ
Господар Білого дому визнав — Америці байдужі права людини, тож робіть що і з ким забажаєте. Захищати демократію у світі більше нема кому.
15 травня, 21:42
Світ
Загальна вартість святкування може сягнути 45 мільйонів доларів.
15 травня, 09:23
Політика
Кремлівський диктатор демонструє світові, що саме він контролює дозатор дипломатичного успіху Дональда Трампа. У Білому домі не заперечують.
08 травня, 21:42
Політика
Румунські виборці знову стали на граблі популізму, віддавши голоси черговому TikTokеру. Брюссельська бюрократія може втрати свого члена.
07 травня, 12:36
Економіка
Розробка надр в Україні буде сповільнена через високі ризики та мапи совєцьких часів. Дональд Трамп знову припустився помилки.
05 травня, 12:34
Опінії
Ідеологічна солідарність взагалі штука крихка, але ж іронія в тому, що популізм — це взагалі не ідеологія. Це метод приходу до влади.
02 травня, 11:58