Партія «Дія» — вже скоро у ваших воріт

ПОЛІТИКА
11.12.2023, 19:18
Партія «Дія» — вже скоро у ваших воріт
Фото: Главком

Залаштункові інтриги Зе-команди на тлі вояжу «президента Голобородька» виходять на новий рівень. Невдовзі ж «вибори, яких не буде».

У кулуарах усе гучніше циркулюють чутки, що оскільки «Слуга Народу» — проєкт дискредитований, а відтак токсичний та мертвий, тому на Банковій готують новий. Розробляється концепція нової партії з ду-у-уже впізнаваною назвою — «Дія», а очолити її має, ну самі розумієте: Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

До партії мають увійти лоялісти з усіх стратегічних та помітних під час війни сфер: воїни, волонтери, медики, енергетики, ну і, звісно, політики. Стосовно них доволі цікаво, оскільки є невеличкий відсоток тих, кого візьмуть у «Дію» зі «Слуг Народу».

Втім, на цьому поки що все, адже ніхто із так би мовити «марочних» політиків, депутатів і чиновників поповнювати лави «Дії» не поспішає. Натомість «нові обличчя», які були б саме політиками, а не «понабирали за об'явою» просто відсутні; тобто, якщо і є, то не на Банковій.

Логіка зрозуміла: Федоров, Дія і «Дія» — вертикаль — міцна, цифрова вертикаль плюс кадрове оновлення. Та є один цікавий момент, а є вже така політична одиниця як «ДІЯ» — Громадське об'єднання «Державницька Ініціатива Яроша», яка була створена у 2016-му році, не перебуває в процесі припинення.

Проте найцікавіше, що ось ця «ДІЯ» — зареєстрована на Андрія Шараскіна, фронтовика на позивний «Богема». Так, того самого «Богему» і того самого Шараскіна, який станом на 9.XII.2023 є дійсним народним депутатом Верховної Ради IX скликання від партії «Голос».

Це означає, що для повноцінного запуску президентської партії «Дія» потрібно розібратися з партією «Голос» загалом і Шараскіним зокрема, а, як відомо, «Голос» якраз і є лоялістами до Банкової (інакше б у житті Ярослав Юрчишин не очолив би Комітет із питань свободи слова). Це означає, що розберуться полюбовно, паралельно віддавши переформатованому «Голосу» роль «конструктивної опозиції» на час виборчої кампанії, (коли вона буде).

Так, Дмитро Ярош може сказати окреме слово, адже «ДІЯ», яка наразі існує — це Державницька Ініціатива Яроша. Втім, Ярош у близьких із головою СБУ Василем Малюком відносинах, а значить і там все буде добре, і Ярош, як ви могли здогадатися, теж не залишиться ні з чим.

Кулуари бурлять, скоро Різдвяно-Новорічні Свята, треба закласти фундамент на після. Цим і займаються, якщо брати винятково політичну площину, тому відчуваємо, що далі події розвиватимуться ще цікавіше та карколомніше, ніж маємо на тепер, спостерігаємо.

Автор – Назар Приходько, медіааналітик, політолог-міжнародник і військовий експерт

вибір редакції
Читайте також:
Опінії
45-й американський президент зараз грає на руку путіна, шантажуючи Білий дім. Уряд Джозефа Байдена опинився у надскладній ситуації.
06 лютого, 13:32
Історія
Столичний міський голова Віталій Кличко не припиняє дивувати своїм угодовством примхам сіоністів. Здорового глузду, вочевидь, не лишилося.
28 січня, 12:05
Політика
Черговий речник Офісу пРезидента опинився у центрі гучного скандалу. Поціновувач ЛҐБТ-вечірок Сергій Лещенко вважає українців тупими рабами.
24 січня, 19:04
Політика
Володимир Зеленський не має елементарних знань із права та історії. Тому кожна його законодавча ініціатива — це відверта профанація.
24 січня, 08:20
Опінії
Очільник вітчизняного міністерства закордонних справ розродився черговим перлом. Куля-в-лоб Арсеній Яценюк може покурити у стороні.
18 січня, 07:19
Опінії
Коли у державного керма блазень, чекай біди звідусіль. Але, якщо цей блазень має ще й цілу команду — буде катастрофа.
21.12.2023, 07:09