Партнер пересидента Зеленського - Єрмака балотується на росії в Держдуму

ПОЛІТИКА
01 серпня, 11:06
Партнер пересидента Зеленського - Єрмака балотується на росії в Держдуму

Екснардеп Деркач став одним із кандидатів у російську Раду Федерації

Колишній народний депутат України Андрій Деркач, який втік із країни та перебуває у розшуку, став одним із кандидатів у російську Раду Федерації від Астраханської області.

Російські засоби масової дезінформації повідомили, що губернатор Астраханської області Ігор Бабушкін у разі перемоги на майбутніх виборах глави регіону пропонує до Ради Федерації рф ексдепутата Верховної ради України Андрія Деркача. У відповідному документі вказано, що він має російське громадянство та проживає в Астрахані.

У 2023 році НАБУ і САП скерували до суду справу щодо Деркача у державній зраді та незаконному збагаченні. Зокрема він мав дискредитувати Україну на міжнародній арені, погіршувати дипломатичні відносини зі Сполученими Штатами та заважати інтеграції України до Євросоюзу та НАТО.

Слідство встановило, що він одержав щонайменше $567 тисяч від правоохоронних та розвідувальних органів рф за підривну діяльність проти України.

  • У серпні 2021 року Рада нацбезпеки і оборони запровадила персональні економічні обмежувальні санкції проти народного депутата Андрія Деркача.
  • Раніше проти Деркача запровадили санкції США: за його спроби вплинути на вибори президента Америки у 2020 році. За інформацією США, Деркач понад десяток років був активним російським агентом.
  • 24 червня 2022 року СБУ заявила, що викрила агентурну мережу ГУ Генштабу рф, котра повинна була допомагати ворогу в захопленні України, до якої входив Деркач. За даними слідства, нардеп курував створення низки приватних охоронних підприємств у різних областях, щоб використати ці структури для швидкого захоплення України.
  • СБУ нейтралізувала мережу на початку війни, затримавши колишнього помічника нардепа Ігоря Колєснікова.

Нагадаємо, що У 2020 році Деркач став загально відомим через так звані «плівки Деркача» – публікації нібито записів розмов п'ятого президента Петра Порошенка з на той момент кандидатом у президенти США Джо Байденом, у яких буцімто йшлося про «корупцію».

Олександр Дубінський і Андрій Деркач
Олександр Дубінський і Андрій Деркач

Американська розвідка заявила, що вважає це втручанням у вибори. Згодом Мінфін США ввів проти Деркача санкції.

Згодом було встановлено, що  колишній народний депутат, російський агент Андрій Деркач та «слуга народу» Олександр Дубінський підтримували зв'язок із розвідувальним управлінням рф, готуючи пресконференції з метою дискредитації української влади.

20 листопада 2019 року Деркач та Дубінський провели спільну пресконференцію «Новые факты о международной коррупции, «Бурисме» и схеме доведения Украины до банкротства».

За кілька тижнів до цього, як зауважив свідок, Дубінський у Санкт-Петербурзі зустрівся з кураторами від ГУ ГШ ЗС рф. А Деркач нібито сам йому повідомив, що Дубінський отримав позивний «Буратіно».

Також чоловік начебто розповів, що пресконференції Деркача, Дубінського та експрокурора Костянтина Кулика організовували саме з метою дискредитації влади України та тоді ще кандидата в президенти США Джо Байдена.

Крім того, зі слів свідка, судячи з документа, протягом 2019-2022 років він передав Деркачу від $10-15 млн за співпрацю з російською розвідкою. На його думку, ці кошти останній передавав Дубінському та Кулику.

Автор : Валерій Гонтар
Читайте також:
Кримінал
Слідчі встановили, що Дубінський та Деркач проводили інформаційно-підривну діяльність на користь росії.
16 вересня, 16:21
Позиція
Зеленський заявив, що Україна не торгує землею й не кидає своїх людей.
12 вересня, 09:18
Політика
Фірма Єрмолаєва постачає граніт для національного військового меморіального кладовища
10 вересня, 16:57
Політика
Зеленський призначив своїм радником Дмитра Литвина, який закликав знищити українську армію
10 вересня, 16:07
Опінії
Мавпа, тобі на ешафот дорога, ти куди бл@ть зібралась??? Ти гнида південь розміновувала і азовців здала.
05 вересня, 09:26
Політика
Ворожа секта РПЦ-ФСБ глибоко в'їлася у тіло української держави наприкінці 1990-х років. Згодом почалося розкладання суспільства ізсередини.
01 вересня, 14:07