Партнерам «Газпрому» зупинили дію спецдозволу на користування надрами

ПОЛІТИКА
21 серпня, 08:42
Партнерам «Газпрому» зупинили дію спецдозволу на користування надрами

«Горизонтам» Козицького зупинили право користуватися родовищем у Львівській області.

Господарський суд міста Києва зупинив дію спеціального дозволу № 5351, наданого ТОВ «Горизонти» на користування надрами Тинівського нафтогазового родовища (в інтервалах глибин від денної поверхні до 400 м; від 650 м – без обмежень по глибині (за виключенням Грушівського родовища) у Львівській обл.

Повідомляє NADRA.INFO із посиланням на щойно оприлюднену ухвалу.

Ухвала про забезпечення позову набрала законної сили в день прийняття 16.08.2024 і підлягає негайному виконанню, може бути оскаржена протягом десяти днів.

ТОВ «Горизонти» купило спецдозвіл на Тинівське родовище з онлайн-аукціону Державної служби геології та надр України, який відбувся в грудні 2021 р. Торги стартували з майже 108 млн грн і відбувалися на пониження, Горизонти запропонували за лот трохи більше 27 млн грн (протокол).

Дозвіл було надано в січні 2022 р.

Спецдозвіл ТОВ «Горизонти» суд зупинив на прохання іншого надрокористувача зі Львівщини – ТОВ «Нафтогазрембуд-1», який володіє іншим спецдозволом на Тинівське родовище (№ 6562, надано у вересні 2021 р.).

Нафтогазрембуд-1 (апелюючи до перетину контурів ділянок і дозволених для розробки глибин, див. тут) неодноразово намагався в судовому порядку скасувати виставлення на аукціон і продаж Держгеонадрами нового спецдозволу, купленого Горизонтами.

Дозвіл № 5351 зупинено у новій справі (підготовче засідання відбудеться 09.09.2024 (ухвала).


Нагадаємо, що  ТОВ «Горизонти», 20% якого належить батьку голови Львівської ОВА (який конфлікт інтересів, не чули про таке), а 80% – згаданому Комареку, веде активну діяльність із видобутку газу в Україні.

Карел Комарек відомий як багаторічний партнер російського «Газпрому», який не припинив співпраці із головною російською газовою компанією ані у 2014 році, а ні у 2022-му після початку повномасштабного вторгнення.

Разом із «Газпромом» Комарек побудував газосховище у Чехії, яке росіяни припинили використовувати у повному обсязі лише після введення в дію 10 пакету санкцій ЄС, через прийняття якого долю «Газпрому» була скорочена у спільному проекті Moravia Gas Storage a.s з 50%+ до 3%. Остаточно відносини з «Газпромом» Карел Комарек розірвав лише у червні 2024 року під тиском влади Великої Британії, де він розвиває лотерейний бізнес.

Також з 2011 року Карел Комарек володів у Росії нафтогазовим бізнесом, зокрема, нафтовим терміналом «Самара», який, за даними СБУ та Держфінмоніторингу, ще до повномасштабного вторгнення в Україну у 2022 році, брав участь у постачанні нафтопродуктів до так званих «ДНР» та «ЛНР». Згідно із заявою компанії Комарека MND, термінал начебто був проданий восени 2022 року. Проте деталі угоди досі не опубліковані.

Автор : Іван Правдін
Читайте також:
Світ
Президент Наїб Букеле оголосив, що для якнайшвидшої розробки корисних копалин уряд скасує чинні обмеження. Парламент готовий підтримати це.
12 грудня, 14:55
Економіка
Посланець Сі Цзіньпіна підприємець Рен Йонґпенґ придбав «Сонячне ремесло». Це — найбільша приватна фірма із видобутку бурштину-сирцю.
10 листопада, 10:36
Політика
Власник ОККО Віталій Антонов купує частку нафтогазовидобувної компанії Козицького
07 листопада, 18:15
Новини
Для монополіста Нафтогаз не важливо, що написано в законі. важливо те, за що платять премію.
26 серпня, 09:27
Світ
Вага дорогоцінного каменю оцінюється у 2492 карати. Цей алмаз видобули у Ботсвані, яка до 1970-х років була колонією Британської імперії.
25 серпня, 10:36
Політика
Зеленський Єрмак дозволили проросійській агентурі грабувати українські надра.
24 серпня, 11:11