Пасічники Полтавщини нарікають на бездіяльність державної та місцевої влади
25 лютого у Полтаві відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція з бджільництва.
Тема конференції – «Механізм впровадження інформаційної платформи між бджолярами та сільськогосподарськими підприємствами. Законодавча база в бджільництві».
Окрім пасічників Полтавщини на захід завітали бджолярі з різних областей України.
Першочергово говорили про те, як вдосконалити законодавчу базу, аби аграрії менше труїли бджіл.
За словами голови спілки пасічників Полтавської області Наталії Сенчук щороку з другої половини травня в різних регіонах країни масово гинуть бджоли. Пасічники стверджують, що з кожним роком падіж комах перевершує найгірші очікування.
Незважаючи на гіркий досвід і спроби достукатися до відповідальних інстанцій, справа не покращується.
Наразі пасічників дуже турбує бездіяльність нової влади, до якої достукатися майже неможливо. Вражає і пасивність правоохоронних органів.
Як зазначалося на конференції, у більшості випадків токсикація бджіл відбувається через несвоєчасне інформування бджолярів про час, місце та характер хімічних обробок, порушення правил застосування пестицидів, використання небезпечних для бджіл препаратів.
Часто отруєння відбувається при авіаційних обробках або коли проходить обприскування при підвищеній силі вітру (більше 5 м/с). При цьому виникає знос препарату до зони інтенсивного льоту бджід або безпосередньо на територію пасіки.
Обробка хімічними речовинами медоносних культур під час їх цвітіння неприпустима, наголошують бджолярі. У разі крайньої необхідності варто використовувати найменш токсичні пестициди або біопрепарати. Обробки повинні проходити в ранкові години за відсутності масового льоту бджіл, при цьому авіаобробки виключаються.