Перша жінка-медик врятувала життя фараона Ехнатона

ІСТОРІЯ
26.12.2023, 06:09
Перша жінка-медик врятувала життя фараона Ехнатона
Фото: Facebook

Мірит Пта або також Мееріт Птах жила у давньому Єґипті на зламі 2700-2600 років до Різдва Христового. Вона мала дар від природи.

Згідно з відновленими сувоями Александрійської бібліотеки, Мірит Пта перша в історії медицини жінка-лікар, яка народилася у XV столітті до Різдва Христового у долині Нілу. Її рідним місто вважають поселення Амарна, що славилося ремісниками та мислителями.

Науковці-єґиптологи змогли встановити, що Мірит Пта походила з родини вельмож, імовірно жерців тогочасних правителів. За царювання фараона Ехнатона була його особистим лікарем, доглядала за спадкоємцем трону Анкхеперурою Сменхкарою.

Бувши знатного походження з «блакитної крові», Мірит Пта жила у розкішному будинку, де археологи під час розкопок Амарни знайшли безліч предметів медичного призначення. Артефакти свідчать про те, що жінка таож займалася лікуванням хворих вдома.

У своїй діяльності вона поєднувала лікувальні практики, засновані на використанні трав та спіритичні ритуали; як і інші відомі жінки-лікарі з Єґипту, природно спеціалізувалася на акушерстві. На стінах храмів та гробниць, у стародавніх табличках й амулетах, Мірит Пта зображена в оточенні пацієнтів.

Головним пацієнтом, як зазначалося вище, був фараон Ехнатон. Його жінка-медик врятувала під час подорожі до Нільських порогів у Горішньому Єґипті, коли правитель зійшов на берег поїсти винограду під пальмами, але був укушений змією.

Мірит Пта застосувала всі свої здібності, щоби вилікувати фараона, який одужав буквально за кілька днів. Ехнатон розпорядився вшанувати жінку у розписах, а медичний інструмент з її ім'ям став священним знаком зцілення.

Окремо медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам, що еліта давнього Єґипту та сусідньої Фінікії походила з далекого Індокитаю. Про це свідчать новочасні генетичні та лінгвістичні дані західних науковців.

Читайте також:
Історія
Цей давньогрецький мислитель зі стоїчної школи жив після великих подій. Однак попри це мав багато чого додати до своєї галузі знань...
вчора, 21:41
Світ
Серед пагорбів на сході смарагдового острова височіють стародавні земляні вали. Вони схожі на ті, що знаходяться в анґлійському Стоунхенджі.
28 квітня, 19:49
Історія
Московія немає жодного стосунку до давньоруської спадщини. Цей болотно-лісистий улус держави Чинґізидів забув своє справжнє минуле.
05 квітня, 21:39
Історія
Харків'янин Юрій Кнорозов першим у світі дешифрував писемність жителів півострова Юкатан. Опісля нього цивілізацією майя зацікавилися інші.
31 березня, 17:20
Опінії
Російсько-українська війна триває як за землі, так і за людей та нашу культурно-історичну спадщину. Ворог знову хоче привласнити чуже.
28 березня, 13:38
Історія
Навесні 1099 року київський князь Святополк своїми військами атакував Червону Русь. Перед тим він осліпив князя-галичанина Василька.
12 березня, 08:28