Перша жінка-медик врятувала життя фараона Ехнатона

ІСТОРІЯ
26.12.2023, 06:09
Перша жінка-медик врятувала життя фараона Ехнатона
Фото: Facebook

Мірит Пта або також Мееріт Птах жила у давньому Єґипті на зламі 2700-2600 років до Різдва Христового. Вона мала дар від природи.

Згідно з відновленими сувоями Александрійської бібліотеки, Мірит Пта перша в історії медицини жінка-лікар, яка народилася у XV столітті до Різдва Христового у долині Нілу. Її рідним місто вважають поселення Амарна, що славилося ремісниками та мислителями.

Науковці-єґиптологи змогли встановити, що Мірит Пта походила з родини вельмож, імовірно жерців тогочасних правителів. За царювання фараона Ехнатона була його особистим лікарем, доглядала за спадкоємцем трону Анкхеперурою Сменхкарою.

Бувши знатного походження з «блакитної крові», Мірит Пта жила у розкішному будинку, де археологи під час розкопок Амарни знайшли безліч предметів медичного призначення. Артефакти свідчать про те, що жінка таож займалася лікуванням хворих вдома.

У своїй діяльності вона поєднувала лікувальні практики, засновані на використанні трав та спіритичні ритуали; як і інші відомі жінки-лікарі з Єґипту, природно спеціалізувалася на акушерстві. На стінах храмів та гробниць, у стародавніх табличках й амулетах, Мірит Пта зображена в оточенні пацієнтів.

Головним пацієнтом, як зазначалося вище, був фараон Ехнатон. Його жінка-медик врятувала під час подорожі до Нільських порогів у Горішньому Єґипті, коли правитель зійшов на берег поїсти винограду під пальмами, але був укушений змією.

Мірит Пта застосувала всі свої здібності, щоби вилікувати фараона, який одужав буквально за кілька днів. Ехнатон розпорядився вшанувати жінку у розписах, а медичний інструмент з її ім'ям став священним знаком зцілення.

Окремо медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам, що еліта давнього Єґипту та сусідньої Фінікії походила з далекого Індокитаю. Про це свідчать новочасні генетичні та лінгвістичні дані західних науковців.

Читайте також:
Історія
Без перебільшення — знахідка століття! Вітчизняні архівісти відшукали у підвалах Варшави друковані зображення князів Кия, Щека і Хорива.
10 листопада, 17:30
Історія
Починаючи з 1997-го щороку на зламі жовтня-листопада українці відзначають особливе свято. Воно уособлюється із ченцем Печерського монастиря.
27 жовтня, 12:54
Світ
Власник приватної оселі неподалік Парижа випадково виявив невеликий цвинтар під час ремонту. Там 700 років тому ховали ґерманців.
16 жовтня, 06:09
Історія
Дніпровський національний історичний музей імені Дмитра Яворницького поповнився експонатом. Фронтовики передали кам'яну статую XII століття.
25 вересня, 21:41
Мистецтво
Музичний твір славетного австрійського композитора пилився в одній із бібліотек Німеччини. Тепер він доступний широкому загалові.
22 вересня, 12:54
Світ
Експедиційна команда здивувала наукову спільноту. Дослідники виявили унікальні знахідки на місці колишнього античного поселення Троя.
08 вересня, 16:21