Перше Засідання ФРС у 2023 році

Опінії
02 лютого, 15:10
Федеральна резервна система під керівництвом Джерома Пауелла підвищила процентні ставки на чверть пункту в середу.
Федеральна резервна система під керівництвом Джерома Пауелла підвищила процентні ставки на чверть пункту в середу.

Що буде з економікою світу?

Пише про Федеральну резервну систему та економіку для The New York Times

Очікується, що офіційні особи Федеральної резервної системи підвищать процентні ставки на чверть пункту в середу, що є останнім кроком у боротьбі зі стрімкою інфляцією. Але те, що вони повідомлять про свої наступні кроки, буде навіть важливішим, ніж їх фактичне рішення цього тижня.

ФРС оприлюднить заяву про політику в січні о 14:00 у Вашингтоні, після чого Джером Х. Пауелл, голова ФРС, проведе пресконференцію.

Хоча центральний банк не оприлюднює свіжих економічних прогнозів на цій зустрічі, зауваження пана Пауелла мають дати інвесторам та економістам можливість оцінити, чи змінили офіційні особи своє мислення з моменту їх останньої зустрічі в грудні. На тому засіданні офіційні особи ФРС спрогнозували, що цього року вони піднімуть процентні ставки — які наразі встановлені в діапазоні від 4,25 відсотка до 4,5 відсотка — трохи вище 5 відсотків і залишать їх високими протягом 2023 року.

Після цього зібрання інфляція показала подальші ознаки уповільнення, технологічні компанії оголосили про значні звільнення, а споживчі витрати помітно сповільнилися. Але попри всі ці сигнали уповільнення, є також докази стійкої економічної сили — безробіття залишається на півстолітньому мінімумі, а зростання заробітної плати, хоча й сповільнюється, залишається надзвичайно швидким.

Ось на що слід звернути увагу в заяві ФРС і на пресконференції.

Менший хід

Ринки будуть уважно стежити за будь-якими натяками на те, чи ймовірно, що ФРС дотримається своїх очікувань і підвищить ставки ще кілька разів, перш ніж це призведе до паузи
Ринки будуть уважно стежити за будь-якими натяками на те, чи ймовірно, що ФРС дотримається своїх очікувань і підвищить ставки ще кілька разів, перш ніж це призведе до паузи


На цьому засіданні ФРС, ймовірно, підвищить ставки на чверть пункту до діапазону від 4,5 до 4,75 відсотка. Таке підвищення ставки стане найменшим кроком центрального банку з березня; Представники ФРС підняли вартість запозичень на пів пункту в грудні, а до цього підштовхнули їх на три чверті відсоткового пункту на чотирьох засіданнях поспіль.

Уповільнення має на меті дати чиновникам ФРС час побачити, як розвивається економіка після року агресивного підвищення ставок. Чи сповільнюється економіка так сильно, як очікувалося? Ринок праці охолоджується? Такі фактори визначатимуть, наскільки високі відсоткові ставки в кінцевому підсумку повинні піднятися.

Зосередитися на "потоку"

Представники ФРС передбачили у своїх грудневих економічних оцінках, що вони, ймовірно, підвищать процентні ставки до діапазону від 5 до 5,25 відсотка у 2023 році, що передбачає ще дві зміни ставки на чверть пункту після очікуваної зміни в середу.
Якщо в чиновників залишиться лише кілька коригувань, вони можуть поставити під сумнів ключове слово у своїй заяві: «триває».

Чиновники передбачають, що вони будуть« постійно підвищувати» свої облікові процентні ставки, щоб уповільнити економіку. Але таке формулювання мало б сенсу, якби ФРС припинила підвищення ставок у березні або травні, як очікують інвестори. Ось чому деякі економісти вважають, що цього тижня офіційні особи можуть відмовитися або змінити цю фразу.

Однак вилучення тезауруса є складною справою для ФРС: існує ризик того, що Волл-стріт витлумачить будь-яку зміну у формулюванні так, що центральні банкіри вважають, що вони в основному зробили достатньо, щоб стримати економіку. Якщо інвестори зітхнуть з полегшенням, це може зробити гроші дешевшими та легшими для позичання, а також допоможе економіці прискоритися, що суперечить цілям ФРС.

Точка зупинки

Ринки будуть уважно стежити за будь-якими натяками на те, чи ймовірно, що ФРС дотримається своїх очікувань і підвищить ставки ще кілька разів, перш ніж це призведе до паузи. Останнім часом інфляція була дещо пом’якшеною: бажаний показник інфляції ФРС становив 4,4 відсотка за минулий рік після виключення нестабільних цін на продовольство та паливо. Це все ще набагато швидше, ніж приблизно 2 відсотки, які є нормальними і є метою центрального банку, але це помітне уповільнення з 5,4 відсотка на початку минулого літа.

Чи Федеральна резервна система все ще вважає, що їй потрібно підвищувати ставки ще кілька разів, враховуючи таку поміркованість, чи прохолодніша ситуація полегшить їм швидше припинити підвищення вартості запозичень? Голова ФРС напевно зіткнеться з питаннями щодо цього.

Проблеми з оплатою

Лорі Логан з ФРС Далласа припустила, що ФРС може зупинити підвищення ставок і відновити їх.Кредит...
Лорі Логан з ФРС Далласа припустила, що ФРС може зупинити підвищення ставок і відновити їх.

Слідкуйте за пресконференцією пана Пауелла, щоб дізнатися про будь-яке обговорення підвищення заробітної плати — цього року вони можуть стати критичним рушієм політики. Голова ФРС раніше чітко дав зрозуміти, що, на його думку, буде важко повністю впоратися з інфляцією, оскільки зарплати зростають настільки швидко.

Наприкінці минулого року він пояснив, що «попит на працівників значно перевищує пропозицію наявних працівників, а номінальна заробітна плата зростає значно вищими темпами, які відповідали б 2-відсотковій інфляції з часом».
Але деякі з його колег останніми тижнями більш доброзичливо ставляться до ситуації з роботою та зарплатою.

«Є попередні ознаки того, що зростання заробітної плати сповільнюється», — сказала Лейл Брейнард, віцеголова ФРС, додавши, що вона не бачить ознак того, що ціни та заробітна плата постійно підвищують одна одну.

Інші вітали нещодавнє уповільнення, але припустили, що їм потрібно спостерігати подальше уповільнення.

«Мені потрібно побачити більше доказів поміркованості заробітної плати до стабільного рівня», — сказав Крістофер Дж. Воллер, керівник ФРС, у нещодавній промові.

Нові виборці

Нова група осіб, які приймають рішення, матиме слово щодо того, що станеться далі з політикою ФРС.

Оскільки це перше засідання у 2023 році, ФРС отримає нових членів з правом голосу. Чотири з 12 регіональних президентів центрального банку щороку змінюють свої посади, а президент Нью-Йорка та сім керівників ФРС у Вашингтоні проводять постійне голосування. Цього року останні учасники голосування : Лорі Логан з Далласа, Остан Гулсбі з Чикаго, Ніл Кашкарі з Міннеаполіса та Патрік Харкер з Філадельфії.

Пані Логан вже припустила, що ФРС може зупинити підвищення ставок і відновити їх, що може бути темою, на яку варто звернути увагу цього року.

Пан Кашкарі підкреслив важливість взяття інфляції під повний контроль і припустив, що він виступає за підвищення ставок значно вище 5 відсотків, тоді як пан Харкер сказав, що очікує, що ФРС підвищить ставки «ще кілька разів» цього року. Це перша зустріч пана Гулсбі як посадовця ФРС, тому він ще має чітко висловити свою точку зору щодо монетарної політики.

Автори: Жанна Сміляк, - The New York Times

Переклад з англійської Останній Бастіон

Читайте також:
Опінії
Тримайте українці військовий комунізм
18 вересня, 07:45
Опінії
Проте тільки національно свідомі воїни, які знають ціну життя, й не позбавлені інтелектуальних здібностей, здатні змінити державу на краще.
17 вересня, 20:52
Опінії
От так намагання приховати таємні зустрічі Шабуніна В.В. та Ситника А.С. може привести до лави підсудних співробітників НАБУ, НАЗК, САП.
17 вересня, 07:35
Опінії
Активісти дуже люблять собі щось приписувати, але тут вже професійний громадський активіст перейшов межу
16 вересня, 14:17
Опінії
Замало звільнити Єрмака і Татарова з Офісу Президента. Їх необхідно негайно взяти під варту.
16 вересня, 10:07
Опінії
Натомість ракети ресурсна федерація московії почала штампувати із новими потужностями, ніж було до 24 лютого 2022 року.
15 вересня, 18:14