Перші кроки Трампа на посаді президента

СВІТ
вчора, 09:14
Перші кроки Трампа на посаді президента

США призупиняють всі програми зовнішньої допомоги на 90 днів.

20 січня президент США Дональд Трамп здійснив повернення до Білого дому, підписуючи низку документів.

Про це пише CNN.

Повідомляється, що Трамп підписав низку документів від призначень до виконавчих дій, на церемонії підписання в Капітолії США після вступу на посаду.

Джейсон Міллер, старший радник Transition Trump-Vance раніше зауважив, що Трамп підпише виконавчі документи в Капітолії після інавгурації, а інші будуть підписані під час його появи на сцені Capital One Arena того ж дня.

Нагадаємо, що Reuters писав, що сьогодні, 20 січня, Трамп має намір ухвалити 10 указів і заходів, спрямованих на посилення охорони кордонів і збільшення кількості депортацій.

За словами чиновника, також майбутній президент США видасть указ, який скасовує право на громадянство за правом народження для народжених у США дітей, чиї батьки не мають легального імміграційного статусу.

Він також планує призупинити програму переселення біженців у США щонайменше на чотири місяці. Майбутній співробітник адміністрації Трампа додав, що 47-й президент планує внести злочинні картелі до списку іноземних терористичних організацій.

Дональд Трамп у перший день після своєї інавгурації підписав указ, що призупиняє всі програми зовнішньої допомоги США на 90 днів, поки не буде проведено аналіз їхньої відповідності цілям його політики.

Про це йдеться на сайті Білого дому.

Зазначимо, що саме Україна є одним із найбільших одержувачів американської допомоги.

Зазначається, що США не надаватимуть допомогу іншим країнам поки не оцінять, чи відповідає та, чи інша програма національним інтересам США та цілям американської зовнішньої політики.

Водночас західні ЗМІ зазначають, що навряд чи указ вплине на програми допомоги, на які вже виділено фінансування від Конгресу США.

Нагадаємо, вчора Трамп під час своєї інавгурації не згадав у промові про Україну.

Проте у своїй інавгураційній промові він наголосив: «Ми будемо вимірювати свій успіх не лише битвами, які ми виграємо, але й війнами, які ми закінчуємо, і, що найважливіше, війнами, у які ми ніколи не беремо участі».

Президент Дональд Трамп заявив, що планує зустрітися з путіним і хоче, щоб війна в Україні закінчилася якнайшвидше.

Про це пише CNN.

Дональд Трамп розповів, що має намір зустрітися з російським диктатором владіміром путіним. Як тільки переговори будуть налагоджені, зустріч відбудеться. За його словами, процес вже триває.

Раніше, як кандидат на посаду президента США, Трамп заявляв, що зможе завершити війну в України за одну добу, тобто за протягом 24 годин.

На це американський лідер відповів, що в нього ще є півдня, щоб досягти мети.

«Ми постараємося зробити це якомога швидше. Ви знаєте, війна з Україною і росією не повинна була починатися», – сказав він журналістам в Овальному кабінеті.

Нагадаємо, що російський диктатор владімір путін перед інавгурацією Трампа заявив, що Москва відкрита для діалогу з новою адміністрацією США щодо «українського конфлікту».

путін зауважив, що нібито метою має бути не коротке перемир'я, а довгостроковий мир на основі поваги до законних інтересів усіх народів. Також диктатор привітав обраного президента США Дональда Трампа із вступом на посаду.

Американський президент заявив, що хоче, аби війна в Україні закінчилася якнайшвидше.

Володимир Зеленський налаштований на угоду для закінчення війни.

Про це заявив президент США Дональд Трамп в Овальному кабінеті Білого дому.

«Він каже мені, що хоче укласти угоду. Зеленський хоче укласти угоду», – сказав він.

За словами Трампа, він не знає, чи хоче укладати угоду російський диктатор владімір путін, але додав, що це має бути важливе для російської сторони рішення, оскільки путін «знищує» росію, відмовляючись від угоди з Україною.

Також президент США Дональд Трамп планує провести переговори з лідером Китаю Сі Цзіньпіном.

Президент США Дональд Трамп анонсував нові контакти з лідером КНР Сі Цзіньпіном, але не повідомив, коли вони можуть відбутися.

Про це пише Times of India.

«У нас будуть зустрічі та телефонні дзвінки з головою Сі Цзіньпіном», – сказав Трамп журналістам.

Дональд Трамп заявив, що може відвідати з візитом Китай 2025 року. «Можливо, якщо буде запрошення», – повідомив він в Овальному офісі на запитання, чи може відвідати Китай.

Раніше газета Wall Street Journal з посиланням на джерела повідомляла, що Трамп може відвідати Китай у перші 100 днів перебування при владі. Зазначалося, що поїздка може бути продиктована прагненням республіканця зміцнити відносини з головою КНР Сі Цзіньпіном, які загострилися між Вашингтоном та Пекіном за президентства Джо Байдена.

У рамках свого першого терміну Трамп відвідував Китай у 2017 році, після майже року перебування на посаді глави Білого дому.

Минулої п'ятниці Трамп і Сі Цзіньпін провели телефонну розмову, під час якої обраний президент і голова КНР обговорили зусилля щодо досягнення миру та безпеки, а також торгівлю та соцмережу TikTok, щоб зробити світ мирнішим і безпечнішим».

Трамп оголосив про вихід Сполучених Штатів із ВООЗ.

У 2020 році США оголошували про вихід зі складу ВООЗ через її неналежне реагування на пандемію Covid-19.

Президент США Дональд Трамп підписав указ про вихід країни з Всесвітньої організації охорони здоров’я. Це може негативно вплинути на глобальну систему охорони здоров’я та ускладнити боротьбу з майбутніми пандеміями.

Про це повідомляє Reuters та The New York Times.

Американський президент пояснив своє рішення «неправильним поводженням Всесвітньої організації охорони здоров’я з пандемією Covid-19 та «нездатністю організації до реформ». Серед інших причин названо «несправедливо високі фінансові внески США» у порівнянні з іншими країнами, такими як Китай.

«Всесвітня організація охорони здоров'я обкрадала нас, всі обкрадають Сполучені Штати. Цього більше не буде», – заявив Трамп під час підписання угоди.

Республіканець критикує ВООЗ ще з 2020 року. Він звинувачував організацію у сприянні зусиллям Китаю «ввести світ в оману» щодо походження Covid-19. Водночас ВООЗ рішуче заперечує ці звинувачення.

Згідно з рішенням, США через 12 місяців вийдуть з агенції Організації Об'єднаних Націй у сфері охорони здоров'я і припинять фінансову підтримку її роботи. Сполучені Штати на сьогодні є найбільшим фінансовим донором ВООЗ, на який припадає близько 18% її загального фінансування. Останній дворічний бюджет ВООЗ на 2024-2025 роки склав $6,8 млрд.

Водночас координатора Білого дому з реагування на Covid-19 під час адміністрації Байдена, доктор Ашиш Джа назвав рішення президента Дональда Трампа про вихід із Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) «стратегічною помилкою».

Рішення про вихід може обмежити доступ американського Центру контролю та профілактики захворювань (CDC) до глобальних даних, які надає ВООЗ. Наприклад, у 2020 році ВООЗ поділилася генетичною послідовністю нового коронавірусу, отриманою з Китаю, з усіма країнами-членами.

Законодавці Республіканської партії критикують ВООЗ через роботу організації над «договором про пандемію», покликаним посилити готовність до пандемій і запровадити юридично обов’язкову політику для країн-членів. Документ передбачає нагляд за патогенами, швидкий обмін даними про спалахи, а також розбудову місцевих ланцюгів виробництва та постачання вакцин і ліків. Республіканці розглядають цю угоду як загрозу американському суверенітету.

Президент США Дональд Трамп підписав указ про вихід країни з Паризької кліматичної угоди. Він вдруге в історії вивів США з угоди.

Відповідний указ був опублікований на сайті Білого дому.

«Посол Сполучених Штатів при Організації Об'єднаних Націй негайно подає офіційне письмове повідомлення про вихід Сполучених Штатів Америки з Паризької угоди відповідно до Рамкової конвенції Організації Об'єднаних Націй про зміну клімату», — йдеться в указі.

Агентство Reuters повідомило, що Трамп підписав указ про вихід з угоди перед прихильниками, які зібрались на Capital One Arena у Вашингтоні.

«Я негайно виходжу з несправедливого, одностороннього шахрайства Паризької кліматичної угоди. Сполучені Штати не будуть саботувати свої власні індустрії, поки Китай безкарно забруднює довкілля», — заявив він.

Зазначається, що цей крок відображає скептичне ставлення нового президента США до глобального потепління, а також вписується в його порядок денний, спрямований на звільнення нафтовидобувних і газових компаній від регулювання, щоб вони могли максимізувати видобуток.

Попри це, генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш впевнений, що міста, штати та підприємства США продовжуватимуть демонструвати лідерство у низьковуглецевому розвитку, який створює якісні робочі місця.

Дональд Трамп вже виводив США з Паризької кліматичної угоди під час свого першого президентського терміну. Це зайняло роки, однак у 2021 році тодішній президент Сполучених Штатів Джо Байден скасував цей процес.

За даними Reuters, цього разу вихід з угоди, ймовірно, займе рік, оскільки Трамп не буде зв’язаний початковим трирічним зобов’язанням угоди.

Паризька кліматична угода — домовленість в межах Рамкової конвенції ООН про зміну клімату щодо регулювання заходів зі зменшення викидів діоксиду вуглецю з 2020 року. Угода набрала чинності 4 листопада 2016 року. Вона передбачає, що зобов’язання зі скорочення шкідливих викидів в атмосферу беруть на себе всі держави, незалежно від ступеня їхнього економічного розвитку.

Президент США Дональд Трамп у понеділок, 20 січня, помилував майже всіх обвинувачених в участі у штурмі Капітолія 6 січня 2021 року.

Про це повідомляє Reuters.

Зазначається, що цей акт фактично скасовує юридичні наслідки для всіх, окрім 14 з майже 1590 осіб, яким було висунуто звинувачення у зв’язку зі штурмом. Виняток становлять члени ультраправих організацій Proud Boys і Oath Keepers, чиї терміни ув’язнення закінчилися достроково.

Трамп також доручив генеральному прокурору США закрити всі справи, пов’язані з заворушеннями.

«Цих людей знищили… Те, що вони зробили з цими людьми, обурливо», — заявив Трамп.

У заяві Білого дому розслідування бунту названо «серйозною національною несправедливістю» і сказано, що помилування покладе початок «процесу національного примирення».

Представник Бюро в’язниць повідомив виданню, що деякі ув’язнені, які відбувають покарання, пов’язані з подіями 6 січня, можуть бути звільнені вже 20 січня.

Серед помилуваних — Енріке Тарріо, колишній лідер Proud Boys, який був засуджений до 22 років ув’язнення за змову з метою підбурювання до заколоту, що є найдовшим терміном серед усіх, хто був притягнутий до кримінальної відповідальності у зв’язку з заворушеннями. Тарріо був визнаний винним у змові з метою насильницького протистояння передачі влади після виборів 2020 року. Серед інших помилуваних — люди, засуджені за використання труб, палиць і хімічних спреїв для нападу на поліцейських, які охороняли Капітолій.

Таким чином. як зазначає Reuters, Трамп поклав край тому, що офіційні особи назвали найбільшим розслідуванням в історії Міністерства юстиції. ФБР і федеральні прокурори провели останні чотири роки, відстежуючи і висуваючи звинувачення людям, які, за їхніми словами, брали участь у насильницькій спробі зупинити передачу влади після того, як Трамп програв вибори 2020 року.

Автор : Відділ моніторингу
Читайте також:
Політика
Уряд готується до можливої масової депортації нелегальних іммігрантів зі Сполучених Штатів
вчора, 17:37
Опінії
Мюнхенська помилка не має повторитися знову. Потенційна майбутня зустріч Дональда Трампа із путіним приховує загрози не лише для України.
14 січня, 21:40
Світ
Опозиція заявляє, що не хоче, аби премʼєр «відвів Словаччину на схід» , оскільки він не має повноважень на це.
14 січня, 16:55
Світ
Ніґерія і комуністичний Китай розширюють взаємовигідну співпрацю. Сторони домовилися зміцнити взаємини в енергетиці та обороні.
12 січня, 08:18
Політика
Влада наголосила, що це неофіційний візит.
07 січня, 10:36
Війна
Ердоган назвав пріоритетом Туреччини у 2025 році припинення війни в Україні.
31.12.2024, 16:05