Перший компас розробили у давній Месопотамії

ІСТОРІЯ
23.07.2023, 19:45
Перший компас розробили у давній Месопотамії
Фото: Останній Бастіон

Основою приладу для орієнтування на земній поверхні та сторін світу є роза вітрів, винайдена невідомими інженерами Аккадскої імперії.

Приголомшливе відкриття зробив шумеролог з Університету Ляйпциґа доктор філософії Томмазо Сатурнеллі, передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Цивілізація стародавнього Сходу у межиріччі Тиґру з Євфратом узагалі дала людству багато інновації, які були запозичені їхніми західними сусідами: єґиптянами, фінікійцями, хетами, еллінами.

Отже, аккадська роза вітрів, згодом успадкована й осучаснена вавилонянами з персами, складалася з наступних внутрішніх і зовнішніх частин:

  • іштанум (ištānum) – північ, означає небесний напрям угору, до богині Іштар;
  • шадум (šadûm) – схід, позначає гори на схід від Месопотамії, звідки й прибули аккадці;
  • шутум (šūtum) – південь, вказує на палючі пустелі Аравії;
  • амуррум (ámurrum) – захід, означає бурхливі вітри, гнані з Середземного моря;
  • на обідку неодмінно позначалися 12 місяців і 4 пори року відповідно, коли можна було вирушати у путь і коли ні.

Крім того, медіаагенція "Останній Бастіон" закликає своїх читачів пам'ятати, що науковці розкрили секрет артефактів 4000-річної давнини, які можуть переписати історію людства.

Читайте також:
Полтава
Місцеві краєзнавці Сергій Бровко та Іван Бовкун зробили дивовижне відкриття. Із землі дістали металеві вироби раннього Середньовіччя.
23 червня, 16:21
Історія
Перуанські науковці досі не знають, хто створив унікальні геогліфи-велетні, які можуть бути старші за долину Наска. Дослідження тривають.
18 червня, 21:43
Опінії
Теперішня Харківщина здавна була краєм вільних українців. Спершу, вони селилися хуторами поблизу річок, згодом — засновували міста...
03 червня, 20:32
Історія
Всі ми любимо занурюватися у світ життєписів славетних і не дуже постатей. Із головою поринати в їхні дивовижні історії.
16 травня, 21:46
Опінії
До часів московитської окупації за царювання Пєтра I українські міста були рівнею європейським. Але ворог зробив усе, щоби знищити це...
13 травня, 07:12
Історія
Віднайдений в українських степах «Керносівський ідол» старіший за шумерський гобелен. Західні історики досі свідомо ігнорують цей факт.
06 травня, 19:57