Перший у світі електромобіль створено у Запоріжжі

ІСТОРІЯ
17 лютого, 20:13
Перший у світі електромобіль створено у Запоріжжі
Фото: Facebook

У лютому 1974 року Ілону Маску не було і трьох років, а у Запорізькому машинобудівному інституті вже презентують інноваційну розробку.

Так, перший у світі електричний автомобіль, архівний фотознімок якого оприлюднив краєзнавець і волонтер Роман Акбаш, передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Доволі показово, що транспортний засіб в одиничному екземплярі зібрали звичайні ентузіасти – викладач зі студентами, – але аж ніяк не робітники місцевого заводу для масово вжитку, бо це суперечило панівним совєцьким догмам.

«Автомобіль створили у 1973 році дослідники кафедри електричних машин та вихованці електротехнічного факультету Запорізького машинобудівного інституту. Штучний виріб на базі автомобіля "Запорожець". Назва промовиста – "ЗМІ-Електро". Швидкість – 60 км/г. Дистанція пробігу між зарядами акумуляторів – 100 км», – розповів запорізький краєзнавець Роман Акбаш.

Знаково, що за 30 років відновленої незалежності в Україні так і не спромоглися повторити подібний амбітний проєкт, оскільки влада робила і продовжує все робити для того, аби мізки тікали на Захід, а з ними й наші перспективи повоєнного розвитку.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що до 24 лютого 2022 року у цехах Запорізького автомобільного заводу збирали російський мотлох на колесах під брендом "Lada" і продавали втридорога українцям.

Читайте також:
Світ
Біоінженери зі стартапу "Cortical Labs" у місті Мельбурн взялися за впровадження радикальної ініціативи загальною вартістю $10 мільйонів.
21 квітня, 20:33
Війна
Широкомасштабне російське вторгнення змусило розвиватися шаленими темпами не тільки українське вояцтво, а й промисловість з інноваціями.
09 січня, 22:03
Світ
Це допоможе покінчити із залежністю від викопного палива
13.12.2022, 13:55
Світ
Цілорічне стабільне електропостачання з відновлюваних джерел енергії під час зміни сезонів і мінливих погодних умов можливе.
08.11.2022, 09:03
Життя
Здолати відстань завдовжки 55 мільйонів кілометрів у космічному просторі менше ніж за тиждень можна буде завдяки унікальному кораблю.
01.07.2022, 20:32
Світ
Майбутнє вже у Таллінні, а Полтава, завдяки команді Олександра Мамая, повертається у кам'яний вік, втрачаючи туристичну привабливість.
14.02.2022, 11:51