Created with Sketch.

Песимізм передчасний, українські захисники перемелюють окупантів

26.08.2023, 19:57
Фото: Google

Так склалося, що політична доля президента Джозефа Байдена пов'язана з успіхом України на полі бою, хоча він і любить уникати цієї теми.

Відомості про це із закидами у бік Білого дому оприлюднило впливове американське видання "The Wall Street Journal", передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Фактично, адміністрацію Байдена закликано перестати відмовляти нашим захисникам у наданні необхідної зброї та техніки задля забезпечення перелому ситуації на фронтах.

Здійснюючи керований "злив" даних у лояльну до Білого дому пресу про те, що нібито «Україна веде свій контрнаступ проти Росії абсолютно неправильно, Байден зі своїм оточенням намагається перекласти провину на українських воїнів».

46-й президент США та його радники, як от "яструб миру" Джейк Салліван, воліють зробити все таким чином, аби російсько-українська війна не вплинула на передвиборчу кампанію у 2024 році.

Втім, песимізм американців, як достоту і західноєвропейських партнерів, вельми передчасний, оскільки їхня безкомпромісна та безпідставна критика не враховує деякі помітні нещодавні досягнення підрозділів Сил оборони України на полі бою.

«Цього тижня українцям вдалося прорвати оборону Росії на Південному Сході у Запорізькій області, а також повернути собі село Роботине. Це відбувається на дорозі до Мелітопольської осі, яка є головною ціллю України через її стратегічну вигоду від розриву російських ліній постачання.

Інститут вивчення війни повідомив, що українські війська наближаються до другої лінії російської оборони та розширюють пролом. Українці тижнями намагалися пробити жорстокий російський захист – міни, окопи, бетон – і боротьба, безумовно, була повільнішою, ніж сподівалися США та Європа», – йдеться у матеріалі наших колег-журналістів.

Днями американські урядовці заявили виданню "The Wall Street Journal", що українські захисники "розкидають сили надто мало по лінії фронту", замість того, аби зосередити свої підрозділи на розбитті окупантів в одній точці.

«Проте консолідація однієї лінії атаки має недоліки, наприклад, стає вразливою для російської контратаки в іншому місці. Українці також намагаються ускладнити життя росіянам. Адже наступ, зосереджений виключно на одній осі, дозволив би росіянам передислокувати сили з інших частин України, не турбуючись про наслідки послаблення інших ділянок фронту.

Те, що США читають лекції Україні про неефективність, виглядає як несмішна іронія. Стратегія армії США для перемоги над такими укріпленими оборонними спорудами включає панування у повітрі. Під час операції "Буря в пустелі" американська армія витратила тижні на бомбардування, щоби послабити оборону військ Саддама Хусейна, перш ніж ввести наземні сили.

Важливо пам'ятати, ті іракці не були росіянами, які залишаються суттєвою силою, попри їхнє погане керівництво і підірваний моральний дух. Наразі очевидно, що українці таки отримають західні винищувачі, але вже не використають їх у наступі, який триває майже 3 місяці», – невтішні у своїх оцінках американські журналісти.

Крім того, танкові підрозділи Сил оборони України досі чекають на обіцяні США гусеничні панцерники "Abrams", які мають прибути на поле бою не пізніше вересня, хоча Салліван радив Байдену "відтягнути терміни" до весни 2024 року.

Однак Україна цілком може використати більшу кількість передової зброї західного виробництва, щоби зламати міцну російську оборону, а для цього необхідно надати ракети великої дальності ("ATACMS", "Taurus"), більше танків і безпілотників – протягом лічених тижнів, але аж ніяк не місяців.

«Політична доля президента Байдена пов'язана з успіхом України, хоча він і любить уникати цієї теми. Критики України поспішили оголосити контрнаступ провалом, але Байден все ще може збільшити шанси на успіх, що є кращим стратегічним і політичним результатом для Америки та України, ніж безвихідь», – підсумовується у матеріалі видання "The Wall Street Journal".

А проте, медіаагенція "Останній Бастіон" нагадує своїм читачам, що ексрадник Дональда Трампа з національної безпеки звинуватив Байдена і його адміністрацію у недостатній підтримці України.

Читайте також
Отетерілий Захід досі питає: Курська операція — Піррова перемога чи успіх?
Війна
Дерусифікована Суджа не замінить Бахмут і Кадіївку
Опінії
Відчайдушні часи вимагають відчайдушних заходів — головком Сирський для The Economist
Війна
Курська операція — рахунок 7:2 на користь ЗСУ
Опінії
Ціна перемоги України обраховується 100 тисячами ліквідованих окупантів — Forbes
Війна
Роботине — це Берестечко нашого часу
Війна