Під прикриттям новин про коронавірус уряд передав на приватизацію ще 435 державних підприємств

ЕКОНОМІКА
03.03.2020, 15:53
Під прикриттям новин про коронавірус уряд передав на приватизацію ще 435 державних підприємств
Фото: agropolit.com

АТ «Державно-продовольча зернова корпорація», ДАК «Хліб України», ДП «Артемсіль України» та «Більшовик» незабаром «пустять з молотка».

Уряд передав 435 державних об'єктів на приватизацію, серед них – чотири великі підприємства.

Про це повідомляється на Урядовому порталі за результатами засідання уряду 3 березня.

«Уряд передав рекордний 431 державний об'єкт на приватизацію Фонду державного майна для проведення подальшої приватизації. Разом уряд за 6 місяців уже передав 961 об'єкт, що в 10 разів більше, ніж за 10 років до того», – вчергове нахвалявся  показниками Олексій Гончарук. Він наголосив, що з 2008 по 2018 рік було передано всього 93 об’єкти на приватизацію.

Зауважимо, що уряд передав на велику приватизацію 4 великі держкомпанії: завод «Більшовик» (АТ «Перший київський машинобудівний завод»), АТ «Державно-продовольча зернова корпорація», ДАК «Хліб України», ДП «Артемсіль України».

На підприємствах буде проведено реструктуризацію та підготовку до аукціонів «із залученням приватного інвестора». Отже, підприємство «піде з молотка».

Глава уряду Олексій Гончарук окремо  наголосив у Telegram, що, Кабмін скасував монополію на виробництво солі в Україні і ДП «Артемсіль» тепер «буде продано на аукціоні».

Гончарук також надав абсолютно неправдиву інформацію, назвавши держпідприємства збитковими. Окремо підкресливши, що, зокрема, «Артемсіль» вже раніше отримувало штраф від Антимонопольного комітету обсягом 3,14 млн гривень через маніпуляції з ціною на сіль, а керівництво держпідприємства є фігурантами справ про хабарі у 800 тисяч гривень.

У такий нехитрий спосіб ЗЕ-лений уряд, очевидно, намагається легітимізувати розпродаж державних підприємств, левова частина з яких сьогодні прибуткова.

Нагадаємо, ми раніше повідомляли, що уряд передав на приватизацію Нафтогаз, Укрзалізницю, Укрпошту та ще понад 500 державних підприємств. І що Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства оприлюднило перелік 50 державних компаній з найбільшим показником чистого прибутку за перше півріччя 2019 року. У ньому є багато назв підприємств, які тепер «підуть з молотка»
Аналітики системи для перевірки контрагентів YouControl з’ясували, що більшість з вказаних стабільно генерують прибуток протягом останніх п’яти років.

Як сьогодні, з березня, повідомили ЗМІ, в Україні зафіксували перший випадок захворювання на коронавірус. Це мешканець Чернівців, який повернувся з Італії. 

Наразі лишається гадати, чи то збіг подій, чи, можливо, так було спеціально сплановано, але непопулярні рішення щодо продажу підприємств держвласності уряд оголосив саме в той день, коли в України було повідомлено про перший випадок захворювання на коронавірус. Тим самим намагаючись переключити увагу українців.

Словом, слідкуйте за їх руками.

Читайте також:
Економіка
Новий-старий президент США серйозно налаштований боротися із засиллям КНР у світі. Проте як досвідчений бізнесмен здатен вигідно домовитися.
вчора, 14:45
Економіка
У жовтні рівень річної інфляції зріс до 9,7% порівняно з 8,6% у вересні. Середні споживчі ціни зросли на 1,8%.
19 листопада, 16:33
Економіка
Документ у другому читанні та в цілому підтримали 257 депутатів.
19 листопада, 16:07
Економіка
Казахстан дозволив комуністичному Китаю розпочати будівництво контейнерного перевалкового пункту на своїй частині морського узбережжя.
18 листопада, 08:25
Економіка
Прем'єр-міністр острівної країни Ісіба Сіґеру переглянув санкційні обмеження проти окупантів. Фінляндія також готується до подібного кроку.
15 листопада, 12:32
Економіка
Головна фінансова установа РФ займається «перегріванням» економіки. Попри шалені прибутки від продажу вуглеводнів ціни також ростуть.
15 листопада, 08:21