Підіб'ємо інформаційні підсумки Місії МВФ і Доповіді ЄС проголосованої Європарламентом.

Опінії
15.02.2021, 11:55
Підіб'ємо інформаційні підсумки Місії МВФ і Доповіді ЄС проголосованої Європарламентом.

Куди несеться Україна ?

Український блоґер, телеведучий, публіцист та політичний діяч

Сідайте зручніше, це раптово вийшов лонгрід. А ті, хто дочитає до кінця, дізнаються, чим нам це все загрожує і коли всій цій конструкції настане кирдик.

Поїхали.

Ось виходить член Наглядової ради Укрексімбанку Вікторія Страхова і каже, що МВФ, очікувано, не дав грошей і навіть не підписав стафлевел агрімент, тому що Конституційний суд виніс погані рішення.

Підіб'ємо інформаційні підсумки Місії МВФ і Доповіді ЄС проголосованої Європарламентом._1

Це не правда.

По-перше, не просто КСУ виніс погане рішення. Справа в тому, що Офіс Президента разом з КСУ збирався зносити антикорупційну тріаду. Прямо ось так в обнімку і йшли.

Наприклад, коли всі проігнорували рішення КСУ по НАБУ, Офіс Президента випер з роз'ясненням (ви хто взагалі такі, щоб роз'яснювати рішення судів?) Про те, що Єрмак і Зеленський чогось там чекають від виконуючого обов'язки глави НАБУ.

Типу Артем Сергійович вийдіть самі на мороз позязя, вам суд сказав, а ми тут з вашим в.о. будемо домовлятися, як нам Коломойського, Татарова і Степанова рятувати від арештів. Артем Сергійович ці фокуси очікувано проігнорував, але участь ОП в цій постановці неможливо заперечувати.

І те, що в підсумку суддя Тупицький кинув Єрмака на повороті і почав сам всім рулить, ніяк не змінює ганебну ситуацію, в рамках якої не КСУ прийняв рішення, а Офіс Президента займався гівномутством з Конституційним судом і очікувано зловив епікфейл.

Але навіть якщо б Офіс був взагалі ні до чого є ще й «по-друге».

По-друге, МВФ не веде переговорів з КСУ і не підписує з ним меморандумів і ВЗАГАЛІ НЕ МОЖЕ МАТИ ПРЕТЕНЗІЙ До КСУ. МВФ може мати претензії до забезпечення законності в країні в принципі, що є частиною завдань обраної законодавчої влади в країні, яка і призначає у нас вищу виконавчу владу (крім президента).

Тому що МВФ веде переговори з представниками виконавчої влади (Кабмін) обраним правлячою коаліцією і на прямих виборах. І претензії не до КСУ, а до Президента, який не зміг розпустити ОАСК і забезпечити ротацію суддів і до правлячої коаліції, яка не змогла нічого.

Читаємо постійного представника МВФ в Україні Йоста Люнгмана - legislation restoring and strengthening the anti-corruption framework and the judiciary.

legislation це законодавство. Закони розробіть і прийміть. Суддів вибирайте нормально, нехай конкурси будуть чесні, а не корупційні. Припиніть атакувати НАБУ і лізти руками в САП.

А до КСУ самого по собі претензій немає.

І взагалі це хороший спосіб, щоб зрозуміти що відбувається, не читати петрушок, яким Єрмак в дупу руку засовує, а читати документи сторонніх спостерігачів.

Далі йдемо.

Ось виходять Вітренки, Тимошенки, Кучеренки, Охріменки та кажуть, що в Нафтогазі корупція космічна (почалася відразу після звільнення найбільшого менеджера сучасності, звичайно), Наглядова рада неправильна (бо звільнила найбільшого менеджера сучасності), тарифи космічні (чомусь на відкритому ринку виявилися найнижчі, а решту встановлює Кабмін), видобуток не росте (бо ліцензій міністерства не дають, облради хочуть відкат за землю і УРП підписують за чотири години до закінчення звітного періоду), прибутку немає (може тому що ви виділили з Нафтогазу трубу, яка в минулі роки приносила три мільярди доларів на рік і тепер ці гроші в ОГТС, а не в Нафтогазі?) і багато чого іншого.

Я не дуже розумію, як одночасно можна вимагати максимальних прибутків і мінімальних відпускних цін від компанії, але хрін з ним. Юлія Володимирівна вміє на ринку пообіцяти продавцям, що у них виросте прибуток в два рази, а покупцям наобіцяти, що ціни впадуть в три рази. І всі вірять. А ми не будемо вірити і підемо перевіреним методом.

Що там нам Європарламент написав про Нафтогаз?

Welcomes the completion of the unbundling of Naftohaz in 2019 and the creation of a legally independent gas transmission system operator (GTSO), which is in line with the EU's third energy package; calls, however, on the Ukrainian authorities to reinforce the GTSO's technical independence from Naftohaz; welcomes the liberalisation and opening up of a competitive gas market for households; regrets, however, the latest attacks against Naftohaz's leadership, including the supervisory board of the company, which undermine its independence and the reform progress in the area achieved so far;

Тут написано, що спасибі за анбандлінг і лібералізацію ринку газу. Так само Європарламент вважає, що Кабміну варто відв'язати фізично труби ОГТС (яка і отримує тепер прибутку з ГТС) від Нафтогазу, АЛЕ, відзначають, що всі ці чудові реформи і прогрес в енергетичній сфері можуть бути скасовані атаками на керівництво Нафтогазу і його Наглядову раду.

Немає у Європарламенту претензій до керівництва Нафтогазу і його наглядової ради. І у МВФ немає, до речі, якщо уважно почитати структурні маяки, але я вже тут не буду їх цитувати.

А ось до нападок на Нафтогаз претензії є.

Хто ж та людина, яка атакує зараз керівництво НАК Нафтогаз і Наглядову раду Нафтогазу, ммм? Скажіть діти, як його звати?

Можемо ще до Йосте Люнгмана з цього приводу заглянути.

Він теж згадує про енергетику, але зовсім коротко.

Фактичне скасування ринку газу, звичайно, не було головною причиною зриву місії МВФ, але стало останньою краплею. І виправдання, що ось в березні обмеження на ринку газу скасують, зовсім не допомагає.

Тому що це пастві міністра енергетики в його фейсбуці можна втирати всіляку дичину, а в міжнародних інституціях всі розуміють, що це лохотрон.

Знаєте, як виглядає коли влітку, при низькій ціні газу ми не вводимо обмеження і беремо кредити МВФ під зобов'язання існування цього ринку газу, а взимку вводимо обмеження на ціни, обіцяючи що влітку, коли ціни впадуть, ми їх скасуємо?

Це виглядає як шахрайство, а люди, які таке провертають, виглядають як наперсточники, навіть якщо до цього у них була бездоганна репутація. Якщо при цьому ці люди ще й розповідають, які вони молодці, не варто дивуватися, що вас нах@р шлють.

Далі йдемо.

Нацбанк. Глава НБУ Кирило Євгенович Шевченко, розуміючи яку торпеду йому в борт дав постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман, вчора вийшов з антикризовою комунікацією. Пофіг що субота, треба було в простір дати спростування.

У своєму спростуванні Кирило Євгенович повідомив, що надані МВФ рекомендації будуть враховані при розробці законопроекту. Я навіть процитую Кирила Євгеновича прямо:

«Рекомендації будуть враховані при розробці законопроекту про вдосконалення корпоративного управління в банках, який був узгоджений з експертами МВФ і представлений в парламент в листопаді 2020 року».

Але це не правда.

Тому що знову-таки дивимося цитату Йости Люнгмана.

The discussions focused on strengthening governance of the National Bank, improvements to the legislative and regulatory framework for bank supervision and resolution.

Тут написано, що ДИСКУСІЇ були зосереджені на зміцненні управління Національним банком, вдосконаленні законодавчої та нормативної бази банківського нагляду і санації.

Яке корпоративне управління в банках? Який закон?
Тобі прямим текстом говорять, що чотири роки до тебе і без законів все було нормально. І проблеми не з банками, а з управління Нацбанку. З тобою проблеми, Кирило Євгенович. Ти і є проблема. Ти смотрящим в Нацбанку зробив зятя Джарти - які закони до чортової матері?

І коли про нагляд кажуть, це не з банками проблеми. Це набрані тобою, Кирило Євгенович, лояльні дуболоми не можуть наглядати за банками. Без тебе і твоїх дуболомів Нацбанк справлявся, а з тобою треба якісь закони приймати.
Тому що ви, наплювавши і на закони і на норми, Місто-Банк не змогли вивести з ринку не полупившись в ясна з Фірташівським Фурсіним. І це все бачать, і це всі знають і тому треба якісь закони приймати. Хоча всі розуміють, що користі від них не буде. Проблема в Кирила Шевченка на посаді глави НБУ, а не в законах. До його призначення старих законів вистачало.

Тому що Кирило Євгенович вважає, що рекомендацію витирати свою дупу, після акту дефекації треба просто «обговорити з представниками місії» і цього досить. І після обговорення можна сказати, що «за цими позиціями ми знайшли повне взаєморозуміння». Ну обговорили ж. І за підсумком усього цього словоблудства можна «констатувати, що Національний банк знаходиться on the same page в переговорах з нашими міжнародними партнерами» і «ці питання не затримують підписання угоди з фондом».

А чого тоді грошей не дали, якщо на одній стороні перебуваєте і питання не затримують підписаєте з міжнародниками і затягните катку?

Просто МВФ веде з Шевченком дискусії, а Шевченко думає, що він веде з МВФ обговорення.

Посиділи, обговорили, розійшлися. Ну і грошей ясна річ немає.

МВФ делікатно і дипломатично називає відмову Шевченкоа витрати дупу дискусіями, а Кирило Євгенович каже що це обговорення.

Ну і фінальне звичайно це судова реформа і антикорупція, яка потихеньку в цю реформу і переповзає.

Ну, тут взагалі все погано, вчора цілого Тимофія Милованова об наждачку громадського осуду стерли. Як те кошеня.

Панове, розповідати, що ви за судову реформу, просити G7 вам її написати, а потім засунути в стіл це не найрозумніший хід. Так само як і спроби, спочатку домовлятися з корупційними судами, а потім їх рейдерувати, якщо домовиться не вийшло. Так само як і спроби атакувати НАБУ, влазити в конкурс з вибору глави САП або маніпулювати підслідністю НАБУ руками Венедиктової. Це взагалі все таке страшне палево, що ніяким виправданнями чи тімофеїнгамі його не виправити.

У вас Татаров з Офісу Президента розповідає, що НАБУ це зовнішнє управління, лол. І Данилишин з Нацбанку точно так ж говорить. Ви чого очікували з такими розкладами взагалі?

Ну, реально. В курсі вашого двіжу по судах десятки тисяч людей - його просто неможливо приховати. Все ж не обмежується тим, що Смірнов дзвонить ТУПИЦЬКОМУ або там Вовку і готово рішення.

У справі набагато більше людей. Там ціла система, яку не приховати не тільки від державних і приватних розвідок, не тільки від правоохоронних органів, а й від більш-менш тямущих аналітиків відкритих даних.

Я вам взагалі страшну річ розповім. Ви коли даєте прибутковість в 10% на облігації внутрішньої позики, так до Києва відразу відправляють десант з аналітиків по emerging markets, які тут сидять аналітику роблять і за півроку-рік вони починають ВСЕ РОЗУМІТИ. У хлопців просте завдання - зрозуміти коли ви поїдете кукухо і коли все впаде. І вони уважно стежать, що у нас відбувається. Крім них в Лондоні сидять хлопці і теж аналізують. У них одна модель на всі країни типу нашої, НЕ ТРЕБА ДУМАТИ, ЩО ВИ ОСОБЛИВІ І ВАША КОРУПЦІЯ ЯККОСЬ ХИТРІШЕ ВЛАШТОВАНА, НІЖ БУДЬ-ЯКА ІНША У СВІТІ.

А є ще грантова вертикаль, яка теж звіти пише. Там взагалі місцеві сидять і збирають інфу з чітким розумінням звідки ноги ростуть, як правило.

Гарна ідея взяти Милованова, який подобається Крісталіні Георгієвій і сподіватимемося, що він все зарівняти. І назовні і всередину. Але не вийде зарівняти. Тому що Тимофій один рівняє, а людей навколо купа ходить по-копати.

Тому в якийсь момент Милованов або будь-який технократ, якого ви візьмете свої брудні справи прикривати, зірветься і почне верещати про зовнішнє управління, про те, що всі хто проти ті дерзрадники та іншу суверенну дичину.

Підіб'ємо інформаційні підсумки Місії МВФ і Доповіді ЄС проголосованої Європарламентом._3

Та тільки на тлі Бахматюка, Татарова, Венедіктової і Денисів Єрмаків всю цю суверенну нісенітницю не продати ніяк.

Що просить МВФ? Щоб злодії сідали в тюрми, щоб корупціонери не очолювали держбанки, нацбанки, міністерства, суди та держкомпанії. Так і ми всі цього хочемо, яке ж це зовнішнє управління?

В рамках судової реформи та зміцнення антикорупційної реформи можна захищати від «зовнішнього управління» тільки суверенітет корупціонерів. І ці казки погано їхали ще при папіредніках, а тепер так взагалі нікуди не їдуть.

Зрозуміло, що Андрій Борисович Єрмак виконує велику місію по зашкварюванію всіх технократів і патріотів, які виявляться слабкі на передок. Причому ось прямо такими темпами це робить, що я таких темпів взагалі не пригадаю за всю нашу історію. І за цю селекцію йому, звичайно, треба премію дати.

Але ефективність цієї діяльності, (якщо не брати до уваги ефективністю власне саме знищення репутацій), майже нульова. Хоча може це і мета, а решта декорації, я не знаю.

Підсумки підведені.

Як і обіцяв, скажу, що нас чекає і коли.

Незважаючи на те, що грошей від МВФ не варто очікувати раніше осені, в кращому випадку середини-кінця літа, нічого страшного нам поки не загрожує (якщо не прилетить ніякий чорний лебідь).

Ліквідність в світі така, що під наші відсотки нам дадуть, поки МВФ буде мовчати. На отримане ми пройдемо всі піки виплат, швидше за все, аж до кінця літа.

Приплив нерезидентів в ОВДП буде тримати курс долара і може навіть гривня ще більше зміцниться. На тлі зміцнення НБУ може наростити резерви у валюті, тому що гривнева маса збільшується.

Звіти та реляції будуть тількі переможні.

А МВФ швидше за все буде мовчати. І розгромний коментар Йости Люнгмана, швидше за все, був викликаний виключно ідіотизмом Кирила Шевченка, який купує джинсу про хорошого себе в іноземній треш-пресі (ви ж розумієте, що ваші казки в моніторинг потрапляють, так?) І сміливими заявами Марченко, що місія не поїхала. Швидше за все, представники МВФ втомилися від постійної брехні переговірників з нашого боку і змушені відповідати, тоді коли брехня стосується власне МВФ.

Підсумовуючи, якщо не розгорнуться ринки (на кшталт передумов немає), якщо до нас не прилетить чорний лебідь, або якщо щось не змінить риторику МВФ або безпосередньо адміністрації Байдена - не варто чекати, що ця карусель зупиниться до середини літа.

Якось так.

ДЖЕРЕЛО

Читайте також:
Опінії
Виходить, щоб українська економіка взлетіла, її потрібно добряче прикопати?
28 жовтня, 16:51
Опінії
«Найцікавіше буде, коли кубок, з якого беруться гроші на закриття дірки в бюджеті, добігатиме кінця»
28 жовтня, 15:35
Економіка
Бюджет не отримає чи то 30 млрд, чи то 45 млрд грн.
27 вересня, 10:05
Економіка
Де взяти 285 мільярдів гривень, яких не вистачає в бюджеті?
05 вересня, 09:17
Новини
А у нас можливий. І від нього страждають всі. Навіть у війну...
13 серпня, 17:05
Опінії
Аби прихильники ЗЕ збагнули що з їхнім вибором щось не так, Україна обов'язково мусить пройти через гіперінфляцію, безробіття та талони ?
03 серпня, 19:03