Підкуп виборців став кримінальним злочином

УКРАЇНА
14.10.2014, 12:18
Підкуп виборців став кримінальним злочином

Сьогодні, 14 жовтня, народні депутати прийняли закон, який посилює відповідальність за порушення виборчих прав громадян.

Верховна Рада прийняла закон (№4741) про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за порушення виборчих прав громадян.

Відповідний закон за основу і в цілому підтримали 233 народних депутата на сьогоднішньому засіданні.

Закон розроблено з метою захистити виборчі права громадян та посилити відповідальність за їх порушення.

Документ передбачає «посилення санкцій за окремі правопорушення, перш за все, вчинені за змовою з членом виборчої комісій (комісії з референдуму) і групою осіб».

Згідно з пояснювальною запискою, це дозволить здійснювати оперативно-розшукові заходи в кримінальних виробництвах по кваліфікованим складам кримінальних правопорушень проти виборчих прав громадян.

Так, внесенні до Кримінального кодексу зміни передбачають, що перешкоджання здійснення виборчого права і права брати участь у референдумі, роботі виборчкому передбачає обмеження або позбавлення волі на строк від 3 років.

Умисне надання органу ведення Держреєстру виборців неправдивої інформації про виборців, несанкціоновані дії з інформацією, яка міститься в базі даних Держреєстру, карається позбавленням волі від 2 до 4 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю від 1 до 3 років.

Крім того, підробка, незаконне виготовлення, використання чи зберігання незаконно виготовлених виборчих документів караються позбавленням волі від 3 до 7 років.

Підкуп виборців чи учасників референдуму, а також реалізація права голосу більше одного разу каратиметься штрафом від 100 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами або обмеженням волі на строк до 2 років