Підозрюваного у справі ОПЗ Горбуненка затримали у США

ВІЙНА
06 листопада, 13:50
Підозрюваного у справі ОПЗ Горбуненка затримали у США

Справа ОПЗ виходить на міжнародний рівень.

Співвласника компанії «АгроГазТрейдинг», якого Національне антикорупційне бюро підозрює в участі у «схемі» на Одеському припортовому заводі, Олександра Горбуненка затримували у США, але після одного з допитів НАБУ і САП він опинився на волі та під захистом.

Згідно з матеріалами кримінального провадження проти Горбуненка, яке протягом 2024–2025 років розглядали у федеральному суді США, він прибув до країни за кілька днів до початку повномасштабного вторгнення рф в Україну — 15 лютого 2022 року — за туристичною візою.

У квітні 2022 року він попросив про тимчасовий захист, вочевидь через війну, і отримав його.

У квітні 2023 року НАБУ оголосило Горбуненка в розшук. А вже за кілька місяців підозрюваний в Україні чоловік попросив у США продовжити статус біженця, але не зазначив у документах, що перебуває в розшуку.

Згодом НАБУ і САП повідомили американську міграційну службу — Homeland Security Investigations (HSI) — що Горбуненко є підозрюваним і може перебувати у Флориді.

3 жовтня 2024 року агент HSI Ігор Демідов знайшов і допитав Горбуненка в Маямі. На початку 2025 року у нього забрали статус біженця. Далі агент Демідов подав кримінальну скаргу до суду, а суддя Енджолік Летт підписала ордер на арешт.

«Уже наступного дня Горбуненко раптово зібрався летіти до найкращої у світі схованки від екстрадиції — Дубая, проте не встиг. 17 квітня 2025 року просто в аеропорту його затримують. Він пояснює, що планував “повернутися”, але потрапляє під варту», — йдеться у статті.

За даними джерел УП у правоохоронних органах, уже під вартою до Горбуненка намагалися офіційно вийти представники НАБУ і САП, щоб провести допит.

«Під час одного з контактів, зокрема, лунають запитання про Тимура Міндіча. Далі представники ФБР раптово забирають Горбуненка з-під варти — і замість депортації, штрафу або ув’язнення він опиняється на волі та під захистом. Це може свідчити про те, що Горбуненко пішов на співпрацю з американцями», — зазначає видання.

За словами одного з представників українських правоохоронних органів, «Горбуненко міг відмивати гроші, як і всі інші учасники “схеми ОПЗ”, тому очевидно, що він може бути цікавим федералам не лише у контексті Міндіча, а й щодо інших впливових користувачів схем легалізації грошей».

За даними УП, останній запис у відкритих матеріалах у цій справі датований 26 липня 2025 року.

«За збігом обставин, це саме той період, коли Офіс президента за допомогою парламенту намагався знищити незалежність НАБУ і САП», — йдеться у статті.

Автор : Іван Правдін
Читайте також:
Світ
Викрадені коштовності досі не знайшли.
25 листопада, 19:54
Кримінал
У Чернігові вже рік слухають справу двох працівників СБУ, Ігоря Плотка та Євгена Дуди.
24 листопада, 17:38
Політика
Це сталося того ж тижня, коли були оприлюднені «плівки Міндіча».
24 листопада, 10:00
Кримінал
У Полтаві сина працівника ДП «Енергоатом», який відправив людину до реанімації, намагаються врятувати від в’язниці.
21 листопада, 17:05
Опінії
Від московських офшорів до Помпео у ролі «обличчя» проєкту.
21 листопада, 11:04
Політика
Італія вирішила видати Німеччині громадянина України Сергія Кузнєцова.
19 листопада, 22:09