Підсумки позачергової сесії: «Нацкорпус», новий міськвиконком та нові (старі) заступники мера

ПОЛТАВА
20.09.2018, 11:00
Підсумки позачергової сесії: «Нацкорпус», новий міськвиконком та нові (старі) заступники мера

Сьогодні зранку у міськраді розпочалося третє пленарне засідання 17-ї сесії міської ради сьомого скликання. Про його проведення раніше призначених строків оголосили напередодні ввечері. Головним питанням стало обрання заступників міського голови.

Нагадаємо, 19 вересня кандидатів затвердили на депутатських комісіях.

Перед будівлею і досі чергують представники «Нацкорпусу», які, здається, і не полишали своїх постів. На засіданні зареєструвались ті ж самі 28 депутатів. Ще перед початком голосування за призначення заступників міського голови, «свободівці» заявили, що утримаються.

«Позиція фракції «Свобода» наступна: двоє з профільних заступників, яких сьогодні приймають на посади, вже працювали в широкій коаліції. Їх кандидатури не узгоджені з фракцією. Тому ВО «Свобода» не голосує за призначення. Фракція голосує лише за прийняття нового виконкому», — виступив Юліан Матвійчук.

Попри позицію «Свободи», голосів депутатів виявилось достатньо, аби двадцятьма трьома голосами затвердити рішення про призначення першим заступником міського голови — Ляміна Андрія Юрійовича («БПП»); заступником міського голови та керівником апарату — Нікіпелова Віталія Юрійовича («БПП»); заступником міського голови з гуманітарних питань — Бойченко Людмилу Анатоліївну («БПП»); заступником міського голови з питань ЖКГ — Чепурка Олексія Григоровича («Рідне Місто»).

Як бачимо, троє з кандидатів вже займали посади у попередньому міськвиконкомі.

Двох інших заступників планують призначити на наступній сесії. За слова Олександра Шамоти, ними можуть стати кандидати від «Рідного міста» і «Самопомочі».

Окрім цього, депутати затвердили особовий склад виконкому, до якого увійдуть 14 осіб. Зазначимо, наразі узгодили 10, інших 4 планують призначити на наступній сесії. Шамота очікує, що ВО «Батьківщина» та «Совість України» запропонують по одному кандидату. Зараз склад виконкому виглядає так:

Шамота Олександр Сергійович (секретар);

Лямін Андрій Юрійович (кандидат у заступники);

Чепурко Олексій Григорович (кандидат у заступники);

Бойченко Людмила Анатоліївна (кандидат у заступники);

Нікіпелов Віталій Юрійович (кандидат у заступники);

Вертелецький Анатолій Вікторович («СДП»);

Шевченко Владислав Миколайович («Свобода»);

Бурмака Дмитро Павлович («Свобода»);

Рибка Павло Васильович («Самопоміч»);

Гаврилко Дмитро Віталійович («Самопоміч»).

Далі – ще цікавіше. Депутати присвоїли новопризначеному секретарю Олександру Шамоті 5-й ранг посадової особи. Зазначимо, що ранг держслужбовця впливає на рівень щомісячних надбавок до заробітної плати. Вони становлять від 25 до 30 % заробітку.

Ранги державним службовцям присвоює суб’єкт призначення, крім випадків, передбачених законом (ч. 4 ст. 39 Закону № 889). Запис про присвоєння рангу роблять в особовій справі (особовій картці) та трудовій книжці держслужбовця (ч. 11 ст. 39 Закону № 889). Присвоєння рангів державним службовцям регулюють: Закон № 889 — зокрема, стаття 39 «Ранги державних службовців»; постанова КМУ «Питання присвоєння рангів державних службовців та співвідношення між рангами державних службовців і рангами посадових осіб місцевого самоврядування, військовими званнями, дипломатичними рангами та іншими спеціальними званнями» від 20.04.2016 № 306 (далі — Постанова № 306). Нею ж затверджено Порядок присвоєння рангів державних службовців та співвідношення між рангами державних службовців і військовими званнями, дипломатичними рангами та іншими спеціальними званнями.

Чи доцільно і на часі було приймати рішення про присвоєння рангу Шамоті, де-факто, на першій же сесії, після його обрання, залишається під питанням, хоча для самого «новобранця» вигода більш ніж очевидна.

Коментуючи результати сесії, Олександр Шамота гордо заявив, що вони нарешті «готові працювати» без Олександра Мамая. Також він зазначив, що наразі вирішується питання про повернення/відновлення печатки, яку днями на прес-конференції демонстрував «екс»-очільник міста.

Стосовно передачі техніки комунальних підприємств він зазначив: «Ми зуміли зупинити це Мамаєвське іго, фактично, до затвердження рішень на сесії, а відповідно, вони не вступили в дію. Техніка залишиться на балансі підприємств». Чи відновлюватимуть депутати діяльність самих підприємств — наразі невідомо. Також перед депутатами постало питання про фінансування програми харчування дітей пільгових категорій у навчальних закладах міста. Це та інші питання розглядатимуть на наступній сесії, про яку попередньо оголосять офіційно за десять днів. Між іншим, Олександр Шамота згадав, що нині депутати отримали доступ до серверів та управління сайтом міськради, а також готують до запуску систему електронного голосування.

вибір редакції
Читайте також:
Борівський розсадник — гордість усього Полтавського лісового господарства, адже тут зростають сосни та дуби для нових лісів.
12:42
Гадяцькі комунальні служби звітують про проведення робіт з благоустрою у парку "Перемога".
09:18
Станція екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у Диканьці поповнилася новим транспортним засобом.
вчора, 11:12
Матеріальний резерв місцевого значення створили чиновники однієї з громад Полтавської області.
вчора, 08:30
Невдовзі під Полтавою з’явиться нове визначне місце — старий дуб перетворять на справжній витвір мистецтва.
26 травня, 12:24
Мисливські угіддя Полтавської області поповнилася поголів'ям благородного виду ссавців племінної англійсько-польської лінії.
26 травня, 10:40