Після нападу на Україну росія заробила 550 млрд євро на експорті викопного палива – CREA

ЕКОНОМІКА
16 листопада, 09:17
Після нападу на Україну росія заробила 550 млрд євро на експорті викопного палива – CREA

41% палива у росії закупили країни Європейського Союзу.

Після вторгнення в Україну росія отримала 550 мільярдів євро доходу від експорту викопного палива. Нафта (сира і нафтопродукти) та газ (трубопровідний і СПГ) становлять переважну частину цього доходу.

Про це свідчать дані Center for Research on Energy and Clean Air (CREA).

За оцінками CREA, за цей період країни Європейського Союзу закупили викопного палива у росії на понад 180 мільярдів євро.

Після нападу на Україну росія заробила 550 млрд євро на експорті викопного палива – CREA_1

«Імпорт Європейським Союзом російського викопного палива неухильно знижувався з кінця березня, зменшившись у понад вдвічі в грошовому вираженні порівняно з рівнем до вторгнення. Хоча ЄС залишається найбільшим імпортером російського викопного палива, зараз він лише незначно перевершує Китай» — зазначають експерти CREA.

Ключові імпортери нафти: у вересні Китай був найбільшим імпортером російської нафти (47%), за ним йшли Індія (32%), ЄС (7%), Туреччина (3%) і Бразилія.

Ключові імпортери СПГ: з 5 грудня 2022 року ЄС був найбільшим покупцем російського СПГ, охоплюючи 50% від усього російського експорту СПГ. За ЄС йдуть Китай (23%) і Японія (16%). У вересні російський експорт СПГ зріс на 48% у порівнянні з попереднім місяцем.

Трубопровідний газ: ЄС був найбільшим покупцем у вересні, купивши 41% російського трубопровідного газу, за ним йдуть Туреччина (29%) і Китай (21%). Із січня по серпень 2023 року ЄС купив у росії трубопровідного газу на 4,9 мільярда євро.

Після нападу на Україну росія заробила 550 млрд євро на експорті викопного палива – CREA_3

Європа та країни G7 відіграють значну роль у транспортуванні російської нафти. Відсоток танкерів, що перевозять сиру нафту з росії, на які поширюється ціновий ліміт (price cap), у вересні залишився на рівні приблизно 50%, додали в CREA.

Читайте також:
Війна
Вони допомагають батьку обходити санкції.
06 грудня, 16:35
Світ
Кремль продовжує отримувати надприбутки від продажу нафти.
05 грудня, 15:45
Економіка
«Газпром» поставив всі запитувані обсяги і встановив новий рекорд добових поставок газу в Китай»
25 листопада, 16:58
Світ
Радар-детектор SkyEye може розпізнавати понад 330 моделей дронів на відстані до 35 кілометрів на відкритій місцевості.
18 листопада, 20:01
Світ
Його звинувачують в спробі обійти санкції та відмиванні коштів.
31 жовтня, 07:25
Світ
Дипломат Девід Прессман надавав юридичні послуги довіреній особі мільярдера, який уникнив санкцій. Йдеться про олігарха Міхаіла Прохорова.
20 жовтня, 09:46