Після публікації розслідування «Останнього Бастіону» БЕБ «виявило» ризикові тендери

ПОЛТАВА
10 червня, 18:43
Після публікації розслідування «Останнього Бастіону» БЕБ «виявило» ризикові тендери

Полтавська ОВА відмовилася від передоплати за виконання робіт у сумі 53 млн грн.

У БЕБ заявили, що аналітики Територіального управління Бюро економічної безпеки у Полтавській області «виявило» дві ризикові закупівлі з реконструкції об’єктів інфраструктури Полтавщини на суму понад 177 млн грн.

Встановлено, що Департамент будівництва Полтавської обласної військової адміністрації планував проведення робіт за рахунок коштів «Програми з відновлення України». Тендери оголосили на капітальні ремонтні роботи у фізкультурно-спортивному, реабілітаційно-відновлювальному комплексі «Колос» та будівлі педіатричного відділення Комунального підприємства «Полтавська обласна клінічна лікарня ім. М.В. Скліфосовського.

Це сталося після того, як «Останній Бастіон» опублікував розслідування, у якому звернув увагу на те, що керівник та засновник підприємства-переможця мають статус обвинувачених у кримінальних провадженнях.

У БЕБ зазначають, що під час аналізу тендерів аналітики встановили, що керівник компанії переможця фігурує у кримінальному провадженні за фактом привласнення бюджетних коштів під час виконання аналогічних робіт.

Вкотре зауважуємо, що у редакції «Останнього Бастіону» не працюють співробітники ТУ БЕБ у Полтавській області. Тому для нас дуже дивно виглядають заяви БЕБ про те, що їхні аналітики щось виявили та встановили.

Нагадаємо, що після виходу розслідування «Останнього Бастіону» БЕБ зупинило ремонт Зіньківського центру профтехосвіти.

Але у випадку з тендерами на капітальні ремонтні роботи у фізкультурно-спортивному, реабілітаційно-відновлювальному комплексі «Колос» та будівлі педіатричного відділення Комунального підприємства «Полтавська обласна клінічна лікарня ім. М.В. Скліфосовського, БЕБ виявилося набагато лояльнішим до підрядника.

Варто зазначити, що аналіз кошторису проєкту реконструкції відділення Полтавської обласної клінічної лікарні ім. М.В. Скліфосовського свідчить, що вартість основних будматеріалів завищена принаймні на 4,02 млн грн.

Але БЕБ не звернуло на це уваги.

«Щоб не допустити розтрату держкоштів, аналітики ТУ БЕБ в Полтавській області направили лист до розпорядника про виявлені ризики. За результатами розгляду листа замовник відмовився від передоплати за виконання робіт у сумі 53 млн грн.

Наразі закупівлі знаходяться на контролі робочої групи «Прозорість та підзвітність» при Полтавській обласній військовій адміністрації», - зазначили у БЕБ.

Хочемо зауважити, що якби співробітники БЕБ, НАБУ, НАЗК, ДБР, СБУ, АРМА, Нацполіції, САП, Офісу Генпрокурора, ВАКС та інших правоохоронних і антикорупційних органів сумлінно виконували свою роботу, а не займалися корупційною діяльністю з продажу корупційних та кримінальних справ — корупції в Україні давно б не було.

Автор : Іван Правдін
Читайте також:
Політика
Місяць тому заступником начальника митного посту «Ягодин» призначено корупціонера Бурдейного.
11:07
Політика
Катерина Сікора, котра має проблеми з НАЗК, задекларувала велику кількість нерухомості, а також фірми, які оформлені на її родичів.
10:27
Політика
1 листопада Коболєву було надано дозвіл на виїзд за кордон з 4 по 25 листопада.
вчора, 15:15
Кримінал
Чиновник, члени його сім'ї та знайома володіють активами (автомобілі, земля й нерухомість), обґрунтувати придбання яких не змогли
вчора, 10:09
Політика
Слуга народу Тетяна Єгорова-Луценко не задекларувала нерухомість у франції на 88 тис. євро, записану на її чоловіка.
19 листопада, 15:01
Опінії
Корупційні, а насправді відверто злочинні дії, високопосадовців Фонду держмайна України та ПАТ «Центренерго»
19 листопада, 11:50