Подільник Януковича міняє прізвище: тепер він Розенберг замість Ставицького

ПОЛТАВА
20.11.2014, 11:42
Подільник Януковича міняє прізвище: тепер він Розенберг замість Ставицького

Відомий український журналіст Сергій Лещенко, а віднедавна й депутат, продовжує публікувати свої журналістські розслідування щодо махінацій колишніх членів банди Януковича. Цього разу він оприлюднив матеріал щодо колишнього міністра енергетики Едуарда Ставицького, який творив свої брудні справи за часів правління «сім’ї».

Саме Ставицький 2007 року був реалізатором нахабної схеми крадіжки резиденції "Межигір'я", укорінивши в ментальності Януковича комплекс безкарності та необмеженого збагачення.

Коли через декілька днів журналістові Лещенку довелося записувати інтерв’ю зі Ставицьким, він намагався пошити всіх у дурні, доводячи законність відчуження резиденції.

Та тоді ніхто не міг уявити, що дрібний спільник Василя Джарти досягне своїх кар'єрних вершин, ставши після перемоги Януковича спочатку міністром екології, а згодом – міністром енергетики, посунувши з посади мафіозі з клану "РосУкрЕнерго".

Ставицький непогано "назаощаджував" за роки правління Януковича, разом з міністром аграрної політики Миколою Присяжнюком, отримавши на свою фірму "Голден Деррік", два десятки спецдозволів на користування надрами.

Коли режим Януковича впав, Ставицький спробував домовитися – він почав розповідати на телеефірах, що був підпільним партизаном-патріотом, але екс-міністру все-таки довелося залишити країну через статус підозрюваного у справі про "незаконне привласнення, розтрату державної власності шляхом зловживання владою на особливу велику суму".

Після втечі закордон у Ставицького провели гучний обшук, в ході якого знайшли колекцію годинників, деякі з яких коштували понад 600 тисяч доларів, діаманти, золоті злитки та п'ять мільйонів доларів готівкою.

Ставицький був оголошений у міжнародний розшук по лінії Інтерпол, але влітку з'явилася інформація, що екс-міністр отримав громадянство Ізраїлю, що фактично зробило його недосяжним для українського правосуддя – це держава своїх громадян не видає. Тобто Ставицький вийшов сухим із води – він міг вільно жити на своїй новій батьківщині, а єдине обмеження стосувалося того, що він не може виїхати за кордон, оскільки там діяв український ордер на арешт.

Однак отримана інформація вказує на те, що все гірше, ніж здавалося. Фактично, Ставицький купив не лише свободу – а нове життя.

Отже, за даними джерел Сергія Лещенка, Ставицький тепер ніякий не Ставицький. Його нове прізвище – Едуард Розенберг (Eduard Rosenberg).

Так громадянин України, арешт якого санкціоновано по всій планеті, перетворився на респектабельного громадянина Ізраїлю. І, на відміну від Ставицького, власник паспорту на ім'я Едуарда Розенберга може вільно подорожувати планетою, оскільки не перебуває в розшуку. У чому легко пересвідчитися на сайті Інтерпол.

Нове прізвище отримала і дружина Ставицького – вона тепер Олена Розенберг (Helena Rosenberg).

Ставицькі зареєстровані у Ізраїлі за адресою Hahoresh, 101, Kfar Shmaryahu. Кфар Шмар'ягу – це респектабельне передмістя Тель-Авіву біля морського узбережжя, забудоване переважно віллами.

Зважаючи на приведені в публікації беззаперечні факти, журналіст ініціюватиме звернення до Генпрокуратури з вимогою оголосити Ставицького у розшук Інтерполу і за його новим прізвищем. 


Читайте також:
Чергову несанкціоновану врізку було виявлено у Машівському районі.
19 вересня, 13:00
4 тролейбуси з автономним ходом, виготовлені на мінському підприємстві "Белкоммунмаш", наступного тижня приїдуть у Кременчук.
19 вересня, 10:08
Мешканці Миргорода не зважають на попередження й заборони, а відтак самочинно спалюють бур'яни та сміття.
18 вересня, 09:41
Ні? - Тоді Зе-команда з цим допоможе
17 вересня, 11:50
На території Пирятинської громади почали споруджувати майданчик для скейтбордингу.
17 вересня, 09:13
29 років в Україні депутати займаються дерибаном. Їх треба усувати від влади, а замість них ставити українських патріотів.
16 вересня, 19:35