Подробиці гучного затримання в Сумах: помічник губернатора Тараненко під виглядом «допомоги на АТО» вимагала від обласного пожежника 2 мільй

УКРАЇНА
27.10.2014, 11:57

З'явилися уточнюючі подробиці скандального інциденту, що відбувся 24 жовтня в ході затримання при отриманні хабара помічниці голови Сумської облдержадміністрації.

Як пише «Данкор», посилаючись на повідомлення СБУ, силовики рапортують про руйнування корупційної схеми збору поборів і «податей» з чиновників і підприємців Сумської області, введену колишніми і діючими чиновниками Сумської ОДА, а також опублікували оперативне відео з місця події.

У Службі безпеки уточнюють, що безготівкові кошти, які надходили правопорушникам від комерційних і державних структур області, цинічно проводилися в документах нібито «на потреби АТО» і переводилися в готівку через обласні сумські і київські благодійні фонди.

Одна з хабарників-чиновників, начальник відділу Сумської обласної державної адміністрації - помічник голови Ірина Тараненко, вимагала хабар в 2 мільйони гривень від обласного чиновника за залишення на посаді і невжиття заходів по звільненню.

Раніше «Прокурорська правда» повідомляла, що 24 жовтня співробітники Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю СБУ в рамках кримінального провадження затримали зловмисницю в її робочому кабінеті «на гарячому» під час отримання третьої частини неправомірної вигоди - 300 тисяч гривень. В матеріалах відеодокументування зафіксовано як чиновниця невимушено отримує пачки готівки, обговорює терміни надходження «решти».

З обговореної суми хабара Тараненко вже отримала 517 000 гривень (100 тисяч гривень в безготівковій формі і 417 тисяч гривень готівкою) хабара, ці факти також задокументовані в рамках кримінального провадження.