Подруга Ахметова - Тетяна Бахтєєва прагне сховатися від в'язниці за депутатським мандатом

УКРАЇНА
05.10.2014, 12:20
Подруга Ахметова - Тетяна Бахтєєва прагне сховатися від в'язниці за депутатським мандатом

Колишні члени угруповання Януковича довгий час перебували в політичному «анабіозі». Але з початком виборчої кампанії найзапекліші представники команди помітно пожвавилися. Вони вже підгортають округу і прицінюються до місць в партійних списках. Враховуючи політичну імпотенцію партії регіонів, її колишні члени підшукують нові щілини для шляху в парламент.

У списку так званого «Опозиційного блоку» спливли такі одіозні персони, як глава Луганської облради сепаратист В. Голенко, Н. Королевська, відома за прізвиськом «Наташа за 500 євро», всеїдний молодіжний міністр Ю. Павленко та інші. Гнучкіші товариші зайняли місця згідно з купленими квитками в списку С. Тігіпко. Найцікавіші фігури намагаються прорватися в раду по мажоритарці: наприклад, секретар Януковича С. Льовочкін, благополучно пішов на Херсонщину.

Однією з найколоритніших постатей команди Януковича, безумовно, є Тетяна Бахтєєва, особиста медсестра колишнього гаранта, якою той довіряв філейну частину свого «окосту» для уколів. Долучаючись до п'ятої точки гаранта, Бахтєєва змогла вибудувати бізнес-імперію, засновану на держзакупівлі ліків та медичного обладнання.

Свідоцтво її особистого успіху - елітарні аксесуари преміум класу. На її руці, яка ще недавно масажувала президентський зад, годинники, які коштують як п'ять машин швидкої допомоги. Вартість її «Breguet Classique Grande Complication» близько 100 тисяч євро. Їздить Бахтєєва на позашляховику Lexus RX350 вартістю до 100 тисяч доларів. А її садибу журналісти називають донецьким Межигір'ям.

Бізнес-діапазон цієї пані настільки унікальний, що про її справи варто говорити детальніше. Вона знаходить своє місце при будь-яких розкладах і режимах. У різний час користувалася маскою племінниці кримінального «авторитета» Аліка Грека, найближчої подруги «авторитета» Жигана Такташева. Разом з Януковичем і Ющенко відбивала поклони на православних святах, при цьому в мусульманських колах називаючись чистокровної татаркою і сестрою Рената Ахметова. Все це робилося з однією метою - урвати частку в будь-якому новому для себе бізнесі.

«Подруга дружини Ющенка», котра «освоїла» 2 млрд гривень на закупівлю ліків

Бахтєєву з реальною медициною пов'язував тільки диплом. Вона - чиновник і бізнесмен від медицини. Формально працювала лікарем лише два роки після розподілу з інституту. Відбувши трудову повинність в 1980-му, перебралася до Донецької міськлікарні на грошову посаду замом головного лікаря по трудовій експертизі.

Її перший бізнес-досвід, пов'язаний з подяками за визначення групи інвалідності, виявився вдалим. У 1991 році Бахтєєва отримала іншу «жирну» посаду - голови обласної радіологічної медико-соціальної комісії по огляду ліквідаторів наслідків катастрофи на Чорнобильській АЕС.

Окрім видачі чорнобильських посвідчень потрібним людям, Бахтєєва розподіляла безкоштовні оздоровчі путівки на Кубу. Статистика підтверджує, що в цей час в апараті Донецької ОДА кількість «ліквідаторів» збільшилася в десять разів. А їхні діти надовго прописалися в кубинських санаторіях. Сама ж Бахтєєва обзавелася в цей час новим позашляховиком.

Наша героїня не втрачала хватки, навіть формально перебуваючи в опозиції. Під час президентства Ющенка вона стала замголови опікунської ради «Лікарні майбутнього». Треба думати, саме Тетяна Дмитрівна навчила американську дружину Віктора Ющенка мистецтву «освоювати» гроші на медицині. Нагадаємо, що до цих пір на місці лікарні від Бахтєєвої і Ющенко - котлован, зарослий травою.

У сфері лобізму Бахтєєвої знаходяться більше 22 компаній, що постачають медобладнання та витратні матеріали на ринки бюджетних закупівель України. Для розуміння масштабів зловживань вкажемо, що в 2012-му обсяг «виграних» групою Бахтєєвої тендерів склав близько 1,8 млрд гривень. У 2011 році - 1,5 млрд.

Більшість тендерів завжди виграють постачальники Бахтєєвої. У 2012 р. обсяг тендерних продажів одного лише ПАТ «Укрмедтехніка» становив близько 0,5 млрд гривень, ТОВ «Медгарант» - 296 600 000 гривень. При цьому дані компанії «відрізняються» низькою якістю продукції та завищеним рівнем цін. Скажімо, ціна закупленого у компанії з «групи Бахтєєвої» апарату УЗД перевищує ринкову на 480%, апарату ШВЛ - на 510%, рентгена на 3 робочих місця - 219%.

«Тіньовий міністр охорони здоров'я», що запропонувала позбавити громадян України безкоштовної медицини.

Крім завищених цін, бізнес-імперія Бахтєєвої відрізняється проблемами з якістю і зривом термінів постачання. В 2011-му деякі регіони відмовилися приймати «жовту» вату і рвану марлю від компанії ТОВ «Альянс Фарм», куплену за рахунок субвенції. Найбільш масштабними виявилися схеми з поставкою автомобілів швидкої допомоги. Терміни поставки суттєво затяглися, самі автомобілі не відповідали держстандартам, а штрафні санкції склали 33,8 млн. грн.

Багато чого з обладнання, закупленого у Бахтєєвої ще в 2011-му, не введено в експлуатацію до цих пір. На початок 2014-го не введена в експлуатацію техніка на суму понад 88 млн. гривень. В акті Рахункової палати зазначено, що більшість обладнання, закупленого у компаній Бахтєєвої, не встановлено і не використовується по причині низької якості та відсутності системи сервісного обслуговування. До сьогоднішнього дня не ввели в експлуатацію лінійний прискорювач в Центрі ядерної медицини Київського онкологічного центру, закуплений у 2008 році за 40 млн. гривень.

Крім звершень в області держзакупівель, Бахтєєва відзначилася в сфері медичної реформи. Реформа в її розумінні - ліквідація залишків доступної людям медицини. На засіданні профільного комітету вона прямо запропонувала змінити 49 ст. Конституції, яка гарантує громадянам України безкоштовну медичну допомогу. На думку Бахтеєвої, медичні послуги повинні бути платними, за винятком мінімального переліку.

«Трамадольщиця», яку краматорці можуть скинути в сміттєвий бак.

Колишня регіоналка примудряється, будучи головою парламентського комітету з медицини, лобіювати інтереси виробників наркотичного препарату - трамадолу. Вона офіційно заявляє, що трамадол - не наркотик. Бахтєєва навіть додумалася пояснювати дітям в школах про те, що трамадол - лише звичайний сильнодіючий медпрепарат. Наркологи і міліціонери були в шоці від таких одкровень. Адже загальновизнано, що продаж трамадолу - наркобізнес, якого в Україні виробляють в 20 разів більше, ніж його потрібно для медичних потреб. Тепер в колах наркомафії Бахтєєву шанобливо називають «мадам Трамадол». 

В даний час Бахтєєва виявилася в сором'язливому стані. За участь в описаних схемах вона ризикує отримати 15 років в'язниці. Тому у неї два шляхи - в «ЗАГС» або до прокурора. ЗАГС для неї в даному випадку - Верховна Рада з проходом через округ в Краматорську. Бахтєєва не пов'язана з даними містом, нічого доброго для його жителів не зробила.

Але все одно намагається заручитися підтримкою краматорців. Це викликає настороженість в місті. Реальний лідер парламентської гонки, висуванець президентського блоку Володимир Ржавський вважає її стороннім тілом для міста, яке може перетворитися на ракову пухлину. Враховуючи жіночу стать Бахтєєвої, її навряд чи зустрінуть в Краматорську, як депутата Царьова в Миколаєві, де той отримав ляпаса. Але для неї цілком реально в Краматорську повторити шлях Журавського, якого кияни кинули в сміттєвий контейнер.

Відділ моніторингу Останнього Бастіону