Поки ЗСУ випалюють рашистські склади – у нас свій фронт
Ще 20 червня Верховна Рада конституційною більшістю проголосувала 3 надважливі законопроєкти, які забороняють російські музику і книжки.
(Текст подано мовою оригіналу без виправлень і скорочень зі збереженням авторського стилю).
Серед усіх трьох, 7459 – найголовніший закон, який банить книжки російських видавництв, авторів-громадян РФ і російськомовні переклади в Україні. Саме його до цього часу не підписав Володимир Зеленський і є загроза незаконного вето.
Чому незаконного? Бо для вето уже спливло 15 днів; подейкують, що радить президенту ветувати законопроект, який попри ріки крові та купу нових могил ув'язує Україну в болоті рузкого міра – не хто інший як міністр малоросійської культури Олександр Ткаченко.
І от на Банковій дилема: з одного боку якісь російські ходоки і Ткаченко, з іншого – Конституція, українські видавці і громадськість. Давайте як українське суспільство захистимо свої права і права наших видавництв, які переживають складні часи та загрозу для життя.
Моя свіжа історія із Харкова: замовила дві потрібні книги. Приємний чоловік телефоном попросив кілька днів, аби він дібрався на склад і дістав мені ці книги.
Як ви розумієте, у цей момент Харків люто поливали вогнем окупанти. Але потрібні книги вже у мене.
А хто ж ходоки та лобісти рузкой кнігі в Украінє? А хто? Мужик у м'ятих шортах і засмальцьованій гаражній жилетці Дмітрій Биков.
Днями він шарився по Одесі з головою правління Одеської кіностудії Андрієм Осіповим. Оці двоє зустрічались, щоб "обговорити можливу співпрацю та майбутні "творчі проєкти".
Суть цих "творчих проєктів" Биков здав у двох інтерв'ю в рамках єдиного телемарафону: "сохранить в Украине Толстого", "поддерживать русскоязычных авторов", "во время войны советую украинцам читать Лермонтова", "Площадь Стуса вместо Толстого плохо", "нужен русский язык в школах"...
Якщо ми копнемо глибше, то Осіпов – міньйон Ткаченка і увага, фігурант офшорних схем Зеленського. Одна з офшорних компаній, яка фігурувала в скандальній історії, естонська компанія "SMARTSOLUTIONS GROUP", що здійснювала правовий супровід роботи британської компанії "Cinema Love LTD".
Саме "Cinema Love LTD" придбала Фонд розвитку кіномистецтва у "PUNTA CRESCENT LIMITED". Таким чином, стверджують автори розслідування, міністр культури Олександр Ткаченко (у минулому – генпродюсер каналу "1+1") отримав чверть акцій Одеської кіностудії.
Згодом директором Одеської кіностудії призначають Андрія Осіпова, який із 2016-го обіймав посаду виконавчого директора "Smart Solutions". Компанії, яка вела справи британської фірми Ткаченка.
Скажу одне – якщо люди, особливо посадовці, спільно з росіянами і з міркувань лобіювання інтересів якихось російських громадян, видавництв тощо намагаюся заблокувати закон, то по суті вони діють заодно з ворогом. Пане Зеленський, підписати 7459 це найменше, що Ви можете зробити.
Це не боляче. Просто позбавте Україну від щурів, які прогризають наші стіни!