Поліція і СБУ вчинили антиісламський погром в мечеті Житомира

УКРАЇНА
01.08.2017, 07:26
Поліція і СБУ вчинили антиісламський погром в мечеті Житомира

Поліція і СБУ України в Житомирі напали на мечеть, будинок і офіс імама місцевої громади «Нур аль Іслам», уродженця Чечні Ахмата Ажіева. Про це пише «Кавказ Реалії», яких про інцидент повідомив сам Ажіев. Він представив і протокол обшуку.

За його словами, три автомобілі зі співробітниками поліції і СБУ блокували його машину біля входу в мечеть і пред'явили йому рішення суду про обшук.

«Мені пред'явили рішення суду від 20 липня про проведення обшуку в мечеті, на роботі дружини і вдома на предмет виявлення зброї, наркотичних речовин і забороненої літератури», - розповів Ажіев.

Він зазначив, що йому не дозволили навіть викликати адвоката і зафіксувати на мобільний телефон процес обшуку. За словами Ажіева, в ході обшуку були вилучені комп'ютерна та релігійна література, поламані полиці для книг у мечеті.

За постаново Богунського районного суду Житомира, в будинку Ажіева (на підставі оперативної інформації СБУ) якась «невстановлена особа» ввозить літературу, яка пропагує «культ насильства і жорстокості, расової, національної та релігійної нетерпимості».

У матеріалах порушеної кримінальної справи стверджується, що до ввезення такої літератури, а також зброї та наркотиків нібито може бути причетний Ажіев.

При цьому суддя Наталія Гумен вказала, що слідчий надав «достатні для неї аргументи про можливу причетність Ажіева до ввезення заборонених предметів».

Ажіев вказав, що вся література, яка зберігається в мечеті і у нього вдома, дозволена Духовним управлінням мусульман України. При цьому він підкреслив, що вилучені поліцейськими в передпокої (!) мечеті диски з невідомим вмістом не належать ні йому, ні громаді,

57-річний Ажіев є імамом житомирської громади «Нур аль Іслам» з 2009 року, займається бізнесом. Останні 3 роки в якості добровольця брав участь в бойових діях на сході України в складі чеченського батальйону імені шейха Мансура.

В Україні немає офіційного списку т.зв. «Забороненої екстремістської літератури». Наразі встановлюється, навіщо і на чиє замовлення СБУ України вчинила демонстративний погром у мечеті.

Відділ моніторингу