Поліція не складала протоколів щодо підозрюваних в обливанні Шабуніна зеленкою під САП

ПОЛТАВА
24.09.2018, 13:17

У Нацполіції збрехали про складання адмінпротоколів на нападників, які облили голову правління ЦПК Віталія Шабуніна зеленкою у липні під час акції під САП.

“Нацполіція ігнорує розслідування за заявою Шабуніна про легкі тілесні ушкодження. Здається, що активісти та журналісти зібрали вже набагато більше інформації, ніж самі слідчі. Більше того, як з’ясувалося, того дня нападників відпустили, навіть не склавши адмінпротоколів”, — заявила юристка Центру протидії корупції Олена Щербан.

17 липня, коли активісти прийшли на акцію “Холодницький, пакуй рюкзакі на вихід” під стінами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури їх вже чекав контрмітинг на чолі з Іллею Кивою — екс-радником міністра внутрішніх справ Аресена Авакова.

Поплічники Киви облили голову правління ЦПК Віталія Шабуніна зеленкою. Унаслідок цього Шабуніну діагностували хімічний опік обох очей, а нападникам попри те, що як мінімум особа одного хулігана встановлена -досі нічого не інкримінують.

Того ж дня прес-секретар Шевченківського управління поліції Києва Анна Зубрєва повідомила, що “на двох нападників склали адміністративні протоколи через дрібне хуліганство і їх відпустили”.

Пізніше 6 вересня на запит народного депутата МВС надало відповідь, що “під час проведення акції працівниками поліції стосовно двох осіб складено адміністративні протоколи”.

Мова йшла про звичайне адміністративне покарання за дрібне хуліганство, за яке зазвичай призначають невеликий штраф, а не за кримінальну статтю “Хуліганство” (частина 2 статті 296) “легкі тілесні ушкодження“ (ст. 125 КК України).

Проте, як з’ясувалося згодом, на нападників навіть не склали адмінпротоколів щодо дрібного хуліганства у поліції.

13 вересня на адвокатський запит у Нацполіції відповіли інакше: “17.07.2018 на місці події за адресою: м.Київ, вул. Ісаакяна, 17, біля будівлі Спеціалізованої антикорупційної прокуратури було затримано та доставлено до Шевченківського управління поліції Федорка Ростислава Вікторовича. Після прийняття пояснень, вище вказаного громадянина було відпущено. Адміністративні матеріали на дану особу не складалися”.

Нагадаємо, що Ростислав Федорко — один із двох чоловіків, які облили Віталія Шабуніна зеленкою, що добре видно на відео.

Федорко — активіст “Братства” Дмитра Корчинського. Ось він на фото ліворуч – йде за Шабуніним, як тільки той з’являється під стінами САП, та несе щось у руках. На фото праворуч – він уже після нападу, стоїть замазаний зеленкою поряд зі ще одним активістом “Братства” – Олексієм Середюком та невстановленою особою з косою.

Тим часом журналісти ідентифікували ще кількох чоловіків, які брали участь у контрмітингу під САП.

Вони працюють у незаконному формуванні — відділі воєнізованої охорони «Безпека життя» під крилом Нацполіції.

Ці ж молодики захищали незаконне будівництво в Ірпені та приходили підтримати в суді сина міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.

Раніше вдалось встановили й інших осіб, які після зеленки кидали в Шабуніна тортами та були присутні на акції.

Читайте також: Кива створив приватний озброєний загін на базі поліції – "Схеми"

http://bastion.tv/news/kiva-stvoriv-privatnij-ozbroyenij-zagin-na-bazi-policiyi-shemi/

Читайте також:
У селищі Ланна провели плановий огляд місцевої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, що реконструюють у рамках "Великого будівництва".
вчора, 10:39
У Пирятині оголосили конкурс на найкращий будинок і благоустрій прилеглої до нього території, який триватиме до 1 вересня поточного року.
вчора, 08:53
На місце події прибула швидка допомога, однак врятувати чоловіка не вдалося.
02 липня, 15:20
У селі Селещина триває підготовка до планової капітальної реконструкції мостової переправи.
02 липня, 10:43
Мешканці села Засулля Лубенського району безвідповідально ставляться до водних ресурсів, тому існує загроза нестачі останніх.
02 липня, 09:18
Громадяни, які відбувають покарання у Державній установі "Центр пробації" в Полтавській області, сприяють сільському благоустрою.
01 липня, 12:56