Мільйони представників поневолених корінних народів зреклися коріння і записалися руzzкімі. Тамтешні українці — у перших лавах манкуртів.
Вкотре про російський шовінізм стосовно підвладних Москві народів. Дедалі частіше розмовах уродженці РФ порівнюють російських татар (ті, що мешкають у Надволжі та Приураллі) із північноамериканськими апачами.
З апачами, звичайно, все гаразд, не те, щоби порівняння з ними було автоматично образливим; усе не гаразд із цими росіянами. Такі маніпулятори прагнуть підмінити праведне грішним, звівши деколонізаційну тему на манівці.
Про що була мова: росіянка Юлія Навальна, а за нею й інше кодло релокантів, базікала про долю «малих корінних народів», яким, мовляв, на Московії живеться набагато краще, ніж корінним народам у США. І для порівняння назвала... татар з апачами.
Булгарія — прото-держава татар, прийняла одну зі світових релігій, а саме іслам, 922 року; тобто суттєво раніше за хрещення Русі, не кажучи вже про московію. І культурно була пов'язана з арабським світом — тоді одним із найрозвиненіших людських ареалів.
На момент завоювання Казанське ханство (держава — прямий спадкоємець Булгарії) у багатьох аспектах знаходилося на вищому рівні цивілізаційного розвитку, ніж Московія. Порівнювати «російських» татар із північноамериканськими апачами — це як порівнювати з апачами каталонців в Іспанії.
Ба більше: навіть не так з іспанцями, як іспанськомовними мешканцями обох Америк, які раніше за британців заснували колонії на теренах нинішніх США. Іспанськомовних у США наразі нараховано 63,7 мільйона, себто 19,1% населення.
Татари для Московії (а згодом Російської імперії), безумовно, були відносно «державотворчим» народом. Не те, щоб їм були вдячні за це, але так, вони чимало доклалися до творіння цього монстра, як і українці (згадайте кому служила козацька старшина після Переяславської угоди 1654 року).
І все заради чого? Щоби стати у цій імперії зла й тюрмі народів «апачами»; хоча їм, звичайно, пощастило дещо більше, ніж фіно-угорським народам, які на початку становили більшість населення на теренах Московії, а потім просто фактично зникли.
Що ж стосується справжніх російських «апачів», тобто малих корінних народів, їх насправді набагато менше, ніж так званих Native Americans на теренах США. На росії зараз живуть орієнтовно 300 тисяч представників таких етносів, а офіційно визнаних народів — 47.
Корінних американців у США — орієнтовно 9 мільйонів; офіційно визнаних за tribal nations — 574. (Ні, у США недостатньо просто назватися «апачем», як можна назватися ельфом, це все досить жорстко регулюється, але геноцид влаштували британці, а росіяни мирно «засвоювали» терени).