Політ двох винищувачів Kizilelma — це навіть більше, ніж про «вперше в історії світової авіації»

СВІТ
30.12.2025, 18:56
Політ двох винищувачів Kizilelma — це навіть більше, ніж про «вперше в історії світової авіації»

У Туреччині підтвердили, що безпілотні винищувачі Kizilelma можуть виконувати завдання протиповітряної оборони у складі автономного флоту.

Турецька оборонна компанія Baykar, відома перш за все своєю лінійкою дронів Bayraktar, повідомила, що їхні безпілотні винищувачі Kizilelma здійснили ще один історичний політ — йдеться про те, що прототипи PT3 і PT5 виконали політ у строю з автономним бойовим пілотом за підтримки інтелектуальних алгоритмів, як повідомляється у пресрелізі компанії.

«Це стало першим випадком в історії світової авіації, коли два безпілотні винищувачі виконали автономний політ у тісному строю», — наголошують у Baykar.

Це вже друге «вперше в історії» для цих безпілотників протягом останнього часу — раніше ми розповідали про те, що Kizilelma під час випробувань уперше «уразив» F-16. Це сталося трохи більш як місяць тому, у листопаді.

Водночас під час останніх випробувань безпілотники після послідовного зльоту провели скоординований політ у строю, що фактично підтверджує можливість для Kizilelma виконувати складні місії у повітрі, які раніше довіряли пілотованим винищувачам, акцентують у Baykar.

Політ двох винищувачів Kizilelma — це навіть більше, ніж про «вперше в історії світової авіації»_1

«Прототипи Bayraktar Kizilelma здійснили патрульний політ за завчасно визначеним маршрутом, використовуючи програмне забезпечення автономного управління флотом. Випробування підтвердили, що вітчизняні безпілотні винищувачі здатні виконувати завдання протиповітряної оборони і місії з перехоплення», — йдеться у пресрелізі компанії.

І це досить важливі висновки, бо виходить, що, хоча Kizilelma офіційно нібито не є тим, що сьогодні називають дронами «вірними напарниками» або CCA, саме Туреччина демонструє досить просунуті результати у розвитку безпілотних винищувачів.

Політ двох винищувачів Kizilelma — це навіть більше, ніж про «вперше в історії світової авіації»_3

І, власне, це досить жирний натяк на те, що Туреччина впритул наблизилася до того, щоб мати безпілотну альтернативу винищувачам у напрямку виконання завдань протиповітряної оборони.

У вересні цього року вже повідомлялося, що безпілотний винищувач Kizilelma з українським двигуном перейшов до випробувань зі зброєю — тоді йшлося про мінібомби Tolun на зовнішніх пілонах SADAK-4T.

Зрештою, Kizilelma матиме у своєму активі низку ракет класу «повітря-повітря» турецького виробництва, таких як Gökdoğan BVR AAM, Bozdoğan AAM, Akdoğan AAM та Gökhan AAM, а також ракети Cirit, які є аналогами APKWS і перетворюють Kizilelma на непоганий засіб боротьби з ударними дронами на кшталт «Шахедів».

Джерело:  Defense Express

Читайте також:
Війна
росія вперше застосувала «шахеди» в Малі
20 травня, 14:15
Війна
Вже за рік рф може отримати супутникову мережу вздовж усього фронту.
14 травня, 15:20
Війна
У Альянсі визнали, що масова та дешева зброя виявилась ефективнішою за «ідеальні» системи.
06 травня, 20:05
Війна
Роботи замінюють піхоту: Україна переходить до нового етапу війни, - The Independent.
26 квітня, 18:24
Війна
росія планує розмістити в космосі ядерну зброю, яка в разі підриву може спричинити глобальний хаос, вивівши з ладу 80% супутників.
16 квітня, 10:47
Війна
Полювання на МВГ: противник тестує керовані «шахеди» в тилу.
10 квітня, 15:17