Половина українців (50%) не шкодують про розпад СРСР, третина населення – шкодує – КМІС

ПОЛІТИКА
22 червня, 16:36
Половина українців (50%) не шкодують про розпад СРСР, третина населення – шкодує – КМІС
Фото: nrcu.gov.ua

Найбільше «за ковбасою по 2.20» ностальгують виборці Бойка.

Половина українців (50%) не шкодують про розпад СРСР, але при цьому кожен третій (33,5%) шкодує.

Про це 22 червня повідомляє Київський міжнародний інститут соціології у результатах опитування.

У дослідженні пишуть, що на Заході України переважна більшість населення не шкодують (69% проти 15%), а в Центрі України співвідношення – 51% до 32%. На Півдні, Сході і Донбасі переважають ті, хто шкодує про розпад СРСР: 41,5-49% залежно від регіону проти 35-39% тих, хто не шкодує.

Стосовно відомих політиків, зокрема виборців кандидатів на пост Президента найбільше шкодують про розпад СРСР виборці Ю. Бойка (81,5% шкодують проти 10%, які не шкодують), найменше – виборці П. Порошенка (4% шкодують проти 88%, які не шкодують). Серед виборців В. Зеленського 53% не шкодують проти 29%, які шкодують (виборці Зеленського мають погляди, що близькі до поглядів населення України в цілому).

Переважно не шкодують про розпад СРСР також виборці І. Смешка та А. Гриценка. У випадку виборців Ю. Тимошенко і О. Ляшка приблизно однакова кількість шкодують і не шкодують про розпад СРСР.

Серед виборців партій зазначених вище кандидатів простежуються подібні тенденції. Крім цього, серед виборців «Голосу» абсолютна більшість не шкодує про розпад СРСР (79% проти 17%, які шкодують), а серед виборців «Партії Шарія» 50% шкодують, 30% – не шкодують.

Серед молоді (у віці до 30 років) 14% шкодують про розпад СРСР, то серед осіб у віці 70 років і старше – 50%. А серед тих, хто своєю етнічною належністю називає «українець», 30,5% шкодують проти 67% серед тих, хто називає себе «росіянин».

Помітно більше людей на Півдні, Сході і Донбасі ідентифікують себе як «росіян», тому почасти різниця пояснюється регіоном, а не лише, власне, етнічною належністю. Утім, зв’язок з саме етнічною належністю зберігається: якщо брати окремо Південь, Схід і Донбас, то серед «українців» регіону 43,5% шкодують про розпад, серед «росіян» – 71,5%.

Ностальгія за СРСР та «ковбасою за 2.20» залежить, відповідно й від рівня достатку.
Серед найбідніших громадян 56% шкодують про розпад СРСР, серед найзаможніших – 17%.

Отже, почасти опосередковано впливає вік, оскільки серед бідніших громадян більше людей старшого віку. Утім, при врахуванні віку все одно зберігається незалежна тенденція, що чим заможніші громадяни, тим менше вони шкодують про розпад.

Читайте також:
Тепер українцям нав'язуватимуть парадигму про доброго царя і поганих бояр, як це роблять в Росії.
15 липня, 14:52
Міністру МВС не довіряють близько 80% громадян України.
30 червня, 16:24
Частка противників співпраці з МВФ за кілька місяців зросла на 15%
29 червня, 18:17
Різниця між кількістю тих, хто схвалю та тих, хто не схвалює дії Зеленського, вперше за рік стала від'ємною – мінус 7%.
29 червня, 17:45
Найбільше респондентів обрали варіант, що коронавірус був розроблений і навмисно поширений у світі для зменшення чисельності населення.
26 червня, 15:02
Переважна більшість громадян вважають, що Зеленський зовсім не виконав свої передвиборчі обіцянки.
26 червня, 14:29