Польща, Чехія і Японія відреагували на нічний обстріл України

ВІЙНА
вчора, 18:38
Польща, Чехія і Японія відреагували на нічний обстріл України

Припинити допомогу — означає стати на бік агресора.

Кремль відверто зневажає міжнародне право, дипломатію і чинить убивства на очах усього світу.

У країнах світу продовжують реагувати на масовану атаку по Україні в ніч на 7 вересня. Ті, хто підтримує Україну, розуміють: кремлівський диктатор, отримавши «карт-бланш» від своїх симпатиків і відчувши слабкість США, почав нову фазу війни проти України та відверто й цинічно вбиває мирних жителів — уже навіть не прикриваючись «військовими цілями».

Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск вважає, що зволікання, яке демонструє Європа, та відгородження США від рішучих дій призводять до ще більшої ескалації війни в Україні.

«Російський напад на урядові будівлі в Києві вкотре показує, що продовження зволікання з рішучою реакцією проти путіна та спроби його заспокоїти не мають сенсу. США та Європа повинні разом змусити росію погодитися на негайне припинення вогню. У нас є всі інструменти», — написав Туск у мережі Х.

У мережі Х також опубліковано повідомлення посольства Японії в Україні, яке разом з українцями у Києві відчуло жахіття цієї ночі:

«Ми рішуче засуджуємо напад росії минулої ночі на Київ, Запоріжжя, Кривий Ріг, Суми, Чернігів, Одесу, Дніпро, Кременчук, Слов’янськ, у якому було задіяно рекордну кількість безпілотників — понад 800 — та 13 ракет за ніч. Внаслідок атаки загинуло щонайменше 5 людей, зокрема дитина.

Десятки інших отримали поранення, а також пошкоджено будівлю Кабінету Міністрів, житлові будинки, дитячі садки та багато іншого. Висловлюємо найглибші співчуття всім, хто втратив близьких, і щирі побажання одужання всім пораненим. Ми повинні зупинити вбивства. Японія стоятиме разом з Україною», — написали представники японської дипломатії.

Міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський назвав речі своїми іменами: він вважає, що путін прагне вбити якомога більше українців:

«путін удає, що хоче припинити війну, але насправді він лише прагне вбити якомога більше українців. Минулої ночі він запустив понад 800 безпілотників і ракет, убивши матір та її двомісячну дитину. Боягуз, який нападає на жінок і дітей. Говорити сьогодні про припинення допомоги Україні означає ставати на бік агресора», — зазначив міністр у мережі Х.

Нагадаємо, глава Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн відреагувала на ракетно-дронову атаку російських військ у ніч на неділю, 7 вересня. Вона вказала, що рф здійснила одну з наймасованіших атак на нашу країну, ціллю якої були урядові будівлі та житлові квартали.

«Кремль знову зневажає дипломатію, порушує міжнародне право і без розбору вбиває людей», — наголосила фон дер Ляєн.

За її словами, європейські країни підтримують Україну і надалі продовжуватимуть цю підтримку. Президентка Єврокомісії підкреслила, що Європа зміцнює українську армію, створює надійні гарантії безпеки та посилює санкції, щоб збільшити тиск на країну-агресора для припинення убивств.

Автор : Валерій Гонтар
Читайте також:
Війна
«Ізраїль» масовано бомбардує Газу перед захопленням міста, де перебуває приблизно 1 млн палестинців.
06 вересня, 17:00
Війна
У Києві відомо вже про 25 загиблих унаслідок російського обстрілу 28 серпня.
29 серпня, 20:29
Війна
Про тести відбулися на тлі звинувачень у зв’язках компанії з угрупуванням ЦАХАЛ.
27 серпня, 16:46
Війна
Валері Зінк заявила, що Reuters виправдовувала та сприяла систематичному вбивству 245 журналістів у Газі.
26 серпня, 19:30
Війна
Загалом під час атаки загинули 15 людей.
25 серпня, 15:00
Війна
Він оголосивши себе і воєнного злочинця Нетаньягу «військовими героями».
21 серпня, 10:49