Польща може закрити небо над заходом України, - Станіслав Козєй

СВІТ
18 червня, 15:15
Ілюстративне фото
Ілюстративне фото

Польща також не виключає напад росії на неї та країни Балтії

Московія вже програла війну на політичному та стратегічному рівні, але сценарій нападу все ще можливий як для України, так і для країн Балтії, Польщі та всього Заходу.

Якщо путін побачить, що його доктрина ескалації ефективна, за кілька років може просунутися далі, наприклад, до Сувальського коридору.

Про це заявив колишній керівник Бюро національної безпеки Польщі Станіслав Козєй, якого цитує польське видання Onet.

Сувальський коридор – це геополітичний термін, присутній в термінології НАТО, що означає територію навколо Сувалок, що з’єднує балтійські країни з Польщею та рештою країн НАТО. Він водночас відокремлює від західних країн прикордонну Калінінградську область рф та білорусь.

Козей не сумнівається, що московія вийде з війни в Україні явно ослабленою: «Її стратегічні можливості зменшаться, позиції на міжнародній арені значно погіршаться, а рівень життя росіян значно впаде. У цьому сенсі можна сказати, що росія програє цю війну».

Говорячи про технічне оснащення України та московії, польський ексчиновник зазначив, що порівняно з початком війни українці мають чимало сучасної військової техніки із Заходу. Московити у цьому випадку в програші, оскільки опираються на застаріле, радянське або пострадянське обладнання. Однак кількісно, очевидно, московія таки досі становить серйозну загрозу.

Характеризуючи ситуацію з аеробезпекою, чиновник припустив можливість протиракетного захисту над заходом України, зважаючи на близькість ракетних ударів до польського кордону.

«Ми маємо аргументи для того, щоб забезпечити превентивне страхування і повідомити про це росії. Якщо вона не перестане атакувати наш кордон ракетами великої дальності, то з дня на день ми введемо протиракетний захист над заходом України», – сказав колишній керівник БНБО країни.

Читайте також:
Опінії
Фіно-угорська справа і московська аґресія проти України. Політико-аналітичний есей 4 діях.
13 серпня, 09:01
Світ
За ухвалення заяви проголосували 67 латвійських парламентаріїв зі 100
11 серпня, 12:02
Світ
Планується обговорення допомоги Україні
10 серпня, 12:05
Світ
Нафту з США спрямували в Німеччину на тлі спроб нафтопереробних заводів знайти альтернативу російській нафті
09 серпня, 14:08
Світ
У понеділок, 8 серпня, китайські військові повідомили про нові навчання неподалік від Тайваню
08 серпня, 11:27
Новини
Із закликом виступили сенатори США Ліндсі Грем та Річард Блюменталь
08 серпня, 10:15